Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A gazdaságinformatikus szaknak...

A gazdaságinformatikus szaknak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Szinte alig van ott it oktatás es nekem az jön le h inkabb konyveloket es egyeb gazdasagi szakembereket kepeznek egy ismerősöm elmeselese alapjan es amit ott tanulnak azok is nagyon alap dolgok

Azert egy mérnökinformatikus/üzemmérnök informatikus szakon jobban belemennek a dokgokba



Megjegyzés tudom h az egyetemen csak alapoznak és rendesen programozni autodidakta módon vagy a munkahelyen fog megtanulni az ember de azert nem mindegy szerintem milyen alapot kap/tanul az ember


2022. febr. 22. 13:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a csipetnyi videót ha megkukkolod, akkor talán érteni fogod a lényeget:


https://www.youtube.com/watch?v=nGUpVIg3e8E

2022. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
10. Az ilyen szarokat(keretrendszerek) kéri kb minden munkaadó h tudjon benne használhatóan dolgozni a jelentkezo
2022. febr. 22. 16:50
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

"10. Az ilyen szarokat(keretrendszerek) kéri kb minden munkaadó h tudjon benne használhatóan dolgozni a jelentkezo"


És akkor mi van?

Talán tíz ujjal gépelni, gyorsan olvasni, meg vilamossal bejárni is az egyetem tanítson meg benneteket?

Mert ezeket is el szokták várni a munkahelyek.

2022. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

13. Neked teljesen elment az eszed egy sötét tahó vagy

Én csak azt próbáltam mondani h a keretrendszereket nem kene leszarozni ha ez munkaerő piaci igény

nem azt h az egyetem tanítson meg rá

2022. febr. 22. 17:04
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

azért egyetemen sem csak absztrakt tudást adnak át...


az elte proginf modellező szakirányánál nehezebb elméletibb informatikai oktatást mondani Magyarországon, de azért mi is tanultunk keretrendszereket (főleg a Microsoft vonalon: WPF, Xamarin, ASP.NET)


És biztos vagyok benne, hogy C-n, vagy esetleg egy gyakorlatiasabb egyetemen ennél még többet tanítanak...


Mindenki valahogy elfelejti, hogy ezeket a dolgokat, mint mondjuk egy GUI fejlesztése, valamilyen keretrendszeren keresztül azért meg kell tanulni, be kell mutatni a tudást.


De amúgy valamennyire egyet értek a lepontozott válaszolóval. Ha valaki egyszer megtanulja ezeket a dolgokat, és kicsit absztraktabban átlátja egy keretrendszeren keresztül, annak már piskóta lesz az adott munkáltatónál az éppen aktuális legmenőbb JS könyvtárat megtanulni. Felesleges nagyon nyomni a cutting edge technológiát, túl sok van belőle és túl gyorsan fejlődik.

2022. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert a gazdaságinformatikus nem mérnökinformatikus. De utólag meg fogja tudni mondani hogy miért ment csődbe a vállalkozásod.. :)

A mérnök meg nem. De nemis érdekli.

2022. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

" egy sötét tahó vagy"


Nem. Én egy világos, érthető, nyers, őszinte tahó vagyok.

A sötét kettőnk közül te vagy. Megvilágosodni még van lehetőséged. Élj vele.


"Én csak azt próbáltam mondani h a keretrendszereket nem kene leszarozni ha ez munkaerő piaci igény nem azt h az egyetem tanítson meg rá"


Pontosan tudom, hogy miért mondtad. Felesleges "megmagyarázni".

2022. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%
kedves 2,5 pipas szerintem ne rontsd tobbet itt a levegot a haszontalan valaszaidal(ennel a kerdesnel minden valaszod rendre 0%)
2022. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

"ennel a kerdesnel minden valaszod rendre 0%"


Ez benneteket minősít, nem engem, te ostoba veréb.

2022. febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%

Egyetemfüggő. Legtöbb helyen legalább 70%-ban megegyezik a programtervező informatikus képzéssel - kivéve 1-2 közgáz orientált. Én például gazdaságinformatikus bsc-ről mentem programtervező informatikus msc-re.


"7. oké akkor sorolj fel nekem 5 olyan egyetemet ahol oktatnak keretrendszereket(nem muszáj pont azoknak lennie amit mondtam)"


Nem a 7. vagyok, de erre egyébként legalább 2 egyetemet is tudok mondani. 3 éve volt az MSc, de már ott is volt spring + angular + docker + ci/cd + nosql, stb kurzusok az elméleti oktatás mellett.

2022. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!