Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan lehet egy...

C#-ban hogyan lehet egy tömbelemnek x-y tagjáig kiíratni a betűket/számokat? Pl. egy tömb harmadik szava "Iskola" a szó, és én azt szeretném elérni hogy csak azt írja ki hogy "sko" Hogyan lehet így rá hivatkozni?

Figyelt kérdés

Addig eljutok hogy:

Console.WriteLine(tömb[2][1]) - ugye ez az "s" lesz


Lehet hogy hülye kérdés de nem értem:D

Ha jól emlékszem pythonban valahogy úgy lehetett hogy:

Console.WriteLine(tömb[2][1]:[3]) vagy valami hasonló volt


Remélem érthető hogy egyáltalán mit is akarok :DD



2022. ápr. 23. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

substr ami neked kell. Nem tudom a pontos szintaktikát, de tippre ilyen lehet. Ha mégsem, nem vállalok felelősséget :D

Console.WriteLine(tomb[2].substr(x,y));

ahol x az első karakter indexe amit kiír, y az utolsó.

2022. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Javítom: tomb[2].SubString(x,y) a belseje, C#-ban teljes néven hívják a függvényt
2022. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. ápr. 23. 15:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így is működik, ha 2019-ben megjelent vagy újabb .NET-et használsz. Szerintem erre gondoltál a kérdésed leírásában:

Console.WriteLine(tomb[2][1..4]);

2022. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

1. végig kell iterálnod egy tömbön

2. feltételt kell szabnod, hogy mi történjen akkor, ha a tömb adott eleme *valami*

3. ha belefutsz a feltételbe, akkor az adott iterációt transzformálva jelenítsd meg, vagy csinálj vele amit szeretnél: megvan amit kerestél

2022. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!