Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek a 3 feladatnak mi lehet...

Ennek a 3 feladatnak mi lehet az algoritmus?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy megbuktam az algoritmus írós zh-n egyetemen. Tudtok nekem segíteni abban, hogy mi lehet ennek a 3 feladatnak az algoritmusa, hogy a megoldások segítséget nyújtsanak a pótzh-hoz?

(Mohó, backtrack, dinamikus)


[link]



2022. máj. 13. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
És meddi jutottál a feladatok megoldásával?
2022. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, mert az első feladatnak semmi értelme nincsen. Kiköti, hogy 1 nap 1 munkát végezhetünk el, majd megkérdezi, hogy maximum hány munkát vállalhatunk el. Erre szerintem a válasz az, hogy bármennyit... Hiszen minden nap elvégzünk egyet, majd másnap folytatjuk egy másik korábban elvállalt munkával. Mivel nincs kikötve, hogy hány munkát vállalhatunk el vagy hogy adott időtartam alatt hány munkát kell elvégezni (pl. 1 hét alatt 7-et), így a feladat megoldása gyakorlatilag nem határozható meg.


2) Klasszikus ütemezés.


3) Hanoi tornya.

2022. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Javítom. A 3)-as az nem teljesen hanoi-tornya, mert ott össze-vissza pakolhatunk, itt viszont csak balról-jobbra, de ami megcsinálja a hanoi-tornyát, az jó erre is (kiegészítéssel).
2022. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!