Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kb mennyi idő alatt lehet...

Kb mennyi idő alatt lehet megtanulni autodidakta módon a c++ programozást?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban tanultunk egy minimális programozást infón, de azt inkább hagyjuk is, szóval mondhatni teljesen a 0-ról indulnék. Az agyam is viszonylag nehezen akart ráállni, ott c#-ot tanítottak, szóval nem siklanék át egyik leckéről a másikra mint kés a vajon, viszont szeretném megtanulni.

2022. jún. 8. 11:05
 1/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
66%

"ott c#-ot tanítottak"


Akkor miért nem maradsz annál? Szerintem hasznosabb és könnyebben érthető. Persze attól függ, hogy mi a célod vele.


Szerintem nincs ilyen, hogy "megtanulni". Mindent sosem fogsz tudni.

Olyan szintre egy hónap alatt is eljuthatsz, hogy kisebb, de már valamire jó programokat össze tudj rakni.

2022. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

"Az agyam is viszonylag nehezen akart ráállni, ott c#-ot tanítottak"

Ami azért elég sok dologban hasonlít a C++-ra. Szintaktikában mindenképp azt gyakorlatilag már tudod.


Hogy mennyi idő? Az rengeteg dologtól függ. Egyéni képességtől, motivációtól, attól, hogy milyen szintre akarnál eljutni... De én kb. 1 évet mondok, amennyi idő alatt egy vállalható szintre elé lehet jutni átlagos érdeklődéssel.

2022. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

A C++-t "megtanulni" nem olyan nagy cucc, hisz az "csak egy nyelv".

Ami mellette van egy meg végtelen tudás. Algoritmusok, mi az az UML, patternek, formázások (PascalCase, camelCase...), OOP szemlélet, MVC, adatbázis kezelés, tervezés, hálózati kommunikáció...........


Célirányosan tanulj inkább. Mi az amit szeretnél elérni?

2022. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Miért, holnap Zh?
2022. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hónapok vagy évek. A nyelvi elemeken néhány hónap alatt végig lehet futni úgy, hogy meg is értsd. Ahhoz, hogy effektíven tudd használni a nyelvet adot környezetben ahhoz évek kellenek + domain specifikus tudás.
2022. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

C++-t ne, csak ha muszáj.


Hidd el. Gimisként nem igen akarsz a C/C++ világgal bajlódni. Főleg ha emelt érettségire készülsz.

2022. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Cs50 harvard kurzust akarom megcsinálni. Sztem hasznos lehet
2022. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már az érettségit letudtam, egyetemre járok de ott sincs semmi közöm az infóhoz az Excelen kívül, csak hobbi szinten szeretnék megtanulni. De köszönöm a válaszokat :)
2022. jún. 12. 11:56
 9/9 xp ali ***** válasza:
Tudni fogsz cpp-ban programozni, csak gyalázatosak lesznek a kódjaid.
2022. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!