Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Autodidakta módon hogyan...

Autodidakta módon hogyan lehet megtanulni programozni? Melyik programnyelvvel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
A python különösen érdekelne, mivel geoinformatikával szeretnék foglalkozni, és az egyik legelterjedtebb GIS program, a QGIS erre épül.

2015. nov. 27. 19:47
 1/3 anonim válasza:

Hello, nem baztatás ként de erre a kérdésre már 20 millió válasz érkezett.


Én személy szerint talán C-vel kezdeném, vagy Pythonnal, mivel érdekel és meg sok helyen mondanak róla sok szépet és jót.

2015. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azzal kezd el mi érdekel, hogy ne utáld meg az egészet 1 hét után. Aztán úgy is képbe kerülsz mi tetszik mi nem.


A python könnyű és dinamikus, indentálásra nevel de ezen kívül sok felelőtlen dolgot is tanít


A C alacsony szintű, fegyelemre és gép-közeli látásmódra tanít, viszont nehéz és ha elakadsz még nehezebb magadon segíteni.


A C#, vagy a Java jó mert kizárólag OOP nyelv és olyan dogokat tanulsz ami később is hasznos, viszont a tanulás első szakaszában unalmas kódokat írsz ami csak az OOP-re tanít, ez sok újoncot elbátortalanít.


A C++ multiparadigmás nyelv, sok keretrendszer van hozzá és nagyon bonyolult nyelv, gondoljunk csak arra hogy egyszerre van benne referencia és mutató is. C++ nagyon könnyű rosszul csinálni és ha nincs aki tanítson akkor rossz kódot fogsz írni 2 év múlva is.

2015. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En most kezdtem pythonnal, ez elott volt gyakorlatom a pawn-nyelvben (c++-hoz kozeli nyelv, gta samp-hez irtam vele modokat) ezert van egy kis gyakorlatom, legalabbis gondolkozasi modom, hogy hogy is kell programozni.


Szerintem nagyon fontos a logika is, hogy mit hogyan es mi utan vagy elott csinalsz. En sokszor buktam el az elejen a logika miatt, de mar teljesen ra allt az agyam.


En a "Mark Summerfield - Python 3 programozás" c. konyvel kezdtem el, nagyon erthetoen jol magyarazza, csak ajanlani tudom neked ezt a konyvet.

Van fent magyar nyelvu video is youtube-on, de az sokkal inkabb atsiklik az egeszen, inkabb a konyvel kezdç :)

2015. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!