Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Autodidakta módon hogyan...

Autodidakta módon hogyan tudnék megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt az informatika, a programozást pedig kifejezetten szeretném már régebb óta megtanulni. Sajnos olyan embert nem sikerült találnom, aki segített volna megtanulni. Próbáltam könyvek után keresgélni, de sajnos amiket találtam csak arra voltak jók, hogy a beleírt kódokat kimásoljam belőlük és megpróbáljam magammal elhitetni, hogy a végeredményt én csináltam.

2018. febr. 22. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

tanulj meg angolul majd google-t használni.

Persze ha agy nélkül kimásolod a kódot akkor abból nem tanulsz.

2018. febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

MIT egyetem tananyaga: (Órák, jegyzetek, feladatosorok, könyvek ... magyarul minden)

[link]


Online tanuló oldalak:

A Pluralsight a legjobb, de rengeteg jól létezik. Párat belinkelek.

[link]

[link]

[link]

[link]


Dolgok gyakorlására:

[link]

[link]

[link]


Könyvek.:

Nyelvtől függetlenűl van pár "kötelező olvasmány"

-Clean Code

-The Complete Software Developer's Career Guide

-Programming Pearls

-The Pragmatic Programmer


de ... persze ezeken kívül még rengeteg jó könyv van, csak nem akartam túl sokkal tele tömni a fejed.


Nagyon más nem is kell. Az MIT oldalán kb mindent megtudsz tanulni, amit egy egyetemi kurzus akármikor is adhatna. (Persze senkit sem ismerek, aki ténylegesen végig ment volna az ottani órákon, max 1 előadáson)


Az online tanító oldalakon, meg minden praktikus dolgot meg tanulhatsz.


A hackerrank, leetcode, codewars meg jó a gyakorlásra.


Még pár hobbi projectet csinálnék....


Többet nem írok, mert ha a felét végig csinálod a leírtaknak, már sokkal okosabb leszel az itt válaszolók 80-90%nál. (akinek nem inge ne vegye magára)

2018. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kell egy cél. Úgy autodidakta módon nem nagyon lehet megtanulni programozni, ha nincs valamilyen kifejezett ötleted, amit meg akarsz valósítani. Egy könyvön is csak úgy van értelme végigmenni, ha folyamatosan a szemed előtt lebeg a cél, amit a megtanult módszerekkel meg tudsz valósítani. Cél hiányában a legjobb könyv is csak bemásolandó kóddarabok sokasága.
2018. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pipas Pisti ***** válasza:

Én hasonló cipőben járok. Érdekel a programozás, persze nem profi mód, csak hobby szinten, egypár praktikus, nekem fontos feladatra akarok programot írni. Így körbejártam a témát és a python mellett döntöttem. Van pár olyan hely, ahol érdemes lesz körbenézni, mert alapokat összeszedni nagyon jó és valóban alapoktól indul:


pythonidomar.wordpress.com

https://www.youtube.com/channel/UC9Ixu2jTrtAHnKAzrjyqDEA

https://www.youtube.com/channel/UCLtgkA2nOiAfAEaaohtQpMA


Illetve érdemes nézegetni (rákeresni) az érettségi megoldásokra, mert sok python nyelven is megoldásra került és sokat lehet tanulni azokból.


Én azt követem, hogy napi egy pythonidomáros videó + a feladatok megoldása. Illetve párhuzamosan a másik két linken található videók feldolgozása.

2018. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban írták a legfontosabb elöször egy CÉL.

Rengeteg programozási technologia és nyelv létezik, különböző céloknak megfelelően.

Ha játékot szeretnél készíteni, akkor C#+Unity

Ha gyors és látványos eredményt akarsz, akkor htlm+css+JAVASCRIPT kombó és valami webes felületet készítesz.

Ha algoritmusok terén gondolkodsz, akkor c,c++


A lényeg, hogy kel egy CÉL, amihez ki kell választani a megfelelő ESZKÖZT, ezt követőena az alapokat szinte bárhonnan ellehet sajátitani, simán youtube-ról is akár.

2018. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!