Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes menni ha programozást szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemre érdemes menni ha programozást szeretnék tanulni?
2022. júl. 1. 14:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
63%
Egyetemen nem igazán fognak megtanítani programozni, azt egyrészt magadtól, illetve majd a munkahelyen fogod megtanulni a nálad tapasztaltabbaktól (ha nem vagy teljesen hülye). Ha van elég eszed és úgy gondolod, hogy van kellő akaratod napi 6-7 órát tanulni, akkor semmiképpen nem mennék egyetemre csak azért, hogy ott ugyan ezt csináld, stresszesen és a programozás legyen a legkevesebb amit tanulnál.
2022. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim válasza:
62%
Nem egyetemen fogsz megtanulni programozni, oda csak a papírért mennek azok, akik már a szabadidejüket is ennek szentelték.
2022. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen mindegy, amelyik legközelebb van.

Sznobizmus csak azért az ELTE-re vagy a BME-re menni mert jó híre van...

2022. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
12%
3 most mondanám, hogy vannak munkahelyek ahol tényleg számít a diploma (pár kkv még talán a hülye tulaj miatt), ott meg ugye az számít, hogy BME-s legyél (mert az a barom azt gondolja, hogy attól majd gyorsabban elkészül a tákolmány az ügyfélnek), de ugye ezekre a helyekre nem is szabad menni dolgozni.
2022. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
55%

#4.Ez hülyeség, Pesten tanulok én is kisebb egyetemen de sehol, senkitől nem hallottam volna hogy csak azért vettek volna fel valakit mert BME-s, ez csak legenda.

Minden egyetemen vannak zsenik akik teljesen mindegy hol végeznek és magas pozíciót kapnak, meg akik végigbbekelik kettesre akár az ELTE IK-t aztán diplomával és 0 tapasztalattal alig találnak valami melót...

2022. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
74%
5 én hallottam ilyet, ezért írtam. De célszerű lenne elolvasnod a teljes írásomat ahhoz, hogy megértsd mit írtam.
2022. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim válasza:
56%
Ez hülyeség, hogy egyetemen nem tanulsz programozni.
2022. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
4%

Ponthatárok alapján látod, hogy mennyire népszerű egy egyetem, pl egy dunaújvárosi/veszprémi egyetemre sokkal egyszerűbb bekerülni mint ELTE-re, a papír amit ezekben az iskolákban szerzel nem is ér annyit. BME és ELTE között szoktak vacillálni, előbbin a matek, utóbbin a programozás erősebb.

Találhatsz munkát papír nélkül, találhatsz munkát könnyebb iskolával is, amit megszerzel egy nehezebb(vagy bármilyen) egyetemen elsősorban a kapcsolatok amik előbbre visznek majd. A környezetedben lévők többnyire ajánlgatni fognak a következő 30 évben ha dolgoznak valahol és hiány lesz, vagy elővesznek ha céget alapítanak, emiatt már mindenképp érdemes egyetemre járni - arról nem is beszélve, hogy az indulófizetésed magasabb lesz, ami pályakezdőként mindenképp jelentős szempont, így is szarul fizetnek az első ~két évben.

2022. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
40%
7 egyetemen nem fogsz megtanulni olyan szinten programozni, hogy abból neked hasznod váljon a munkaerőpiacon. Vagy is 4 év alatt de, de ezt saját magadnak 7-8 hónap alatt össze tudod rakni, akkor minek az egyetem.
2022. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim válasza:
91%
Igazából infós szakokon minden egyetemen tanítanak programozást tehát valamilyen szinten bárhol meg tudod ezt tanulni. De ettől függetlenül nagy különbségek vannak az egyetemek között. A gyengébb egyetemeken is meg lehet tanulni jól programozni, de rossz oktatókkal, és relatíve könnyen elvégezhető tárgyakkal nehezebb dolgod lesz. Én a BME-n végeztem, nem egy könnyű egyetem, de az biztos, hogy itt nem végez úgy senki, hogy ne tudna jól programozni pályakezdőkhöz képest. És ha csak a programozás érdekel azt valóban megtanulhatod egy bootcamp-be, vagy akár otthonról egyedül, de az informatika nem csak a programozásról szól. Vannak olyan munkakörök, ahol ez elég lehet, de erősen korlátozottak az előrelépési lehetőségek. Ha például mesterséges intelligenciával szeretnél foglalkozni, vagy architektúra tervezéssel (és még sok mást is felsorolhatnék) akkor feltétlenül szükséged lesz diplomára. Nincs rálátásom az ország összes egyetemére, így a teljesség igénye nélkül írnék azokról, amikről tudok véleményt formálni. A BME-n az alapozó tárgyak között sok matekot, és egy kis programozást tanítanak. Utána fontos technológiákról lesz szó, sok programozással. Specializáción pedig olyan irányba mehetsz ami téged a legjobban érdekel. Az ELTE elméletibb képzés, több matekkal, és valamivel kevesebb programozással. Az Óbudai egyetemen is jó képzés van, hasonlít kicsit a BME-hez, de gyakorlatorientáltabb, kevesebb az elmélet. Vidéken csak a Miskolci Egyetemen végzett embereket ismerek, ők nem szerették. Azt hallottam, hogy rosszak az oktatók, és elavult a tananyag. Remélem tudtam segíteni.
2022. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!