Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Léteznek unicode reprezentáció...

Léteznek unicode reprezentációi az ASCII kontrol karaktereknek? Valahol valaha láttam ilyen kis négyzeteket bennük hex kódokkal, de nem találom őket.

Figyelt kérdés

Egy bináris fájlformátumot próbálok visszafejteni, amiben vegyesen vannak simán olvasható ASCII szövegdarabok, és nem nyomtatható karakterek. Jelenleg úgy bénázom vele, hogy a nyomtatható (32-127-es kódpontú) karakterek egy szóközzel vagy ponttal kétkarakteressé vannak bővítve, a nem nyomtathatók meg a két karakteres hex kódjukkal. Ez egy fokkal jobb számomra, mint a hagyományos xxd hexeditor stílus, aminek párhuzamosan van egy kódtáblás és egy nyomtatható fele. De ennél is jóval kényelmesebb lenne, ha minden 1 karakteres lenne, mégpedig úgy, hogy a 0-31 és 128-as kódpontokat kicserélném ilyen unicode placeholder dobozokra, amikbe bele van írva a hex kódjuk.


Láttam már ilyet valahol, de az unicode kódtáblában nem találok ilyet, csak a kétféle általános placeholdert. (□ WHITE SQUARE U+25A1 és � REPLACEMENT CHARACTER U+FFFD) Meg mernék esküdni hogy létezik olyan változatuk ahol a dobozba bele van írva a hex kód, hogy minek a helyére lett becserélve.



2022. júl. 5. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Azok nem igazi unicode glyphek, hanem azt jelölik, hogy a fontban, amit használsz nincs a codepointhoz tartozó glyph.
2022. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ezt melyik font vagy program tudja? Nekem az UTF-8 0x00...0x1f karakterekre mind üres dobozt mutat, bármivel is próbálom. Browserben, Sublime Text-ben, konzolon, stb. Sőt, a ma is használt kontrol karakterekre ugye tabot és newline-t dob, ami kész katasztrófa ebből a szempontból.

A 0x80-0xff karakterek pedig önmagukban nem legális unicode karakterek, mivel ezek kezdő vagy folytató byte-ok. Tehát ezeknek nem is létezik kódpontja, mindenképp dekódolni kell őket valahogy előbb és megfeleltetni őket legális unicode kódpontokkal.

A kérdés továbbra is: hogy csinálok dobozokat bennük hex értékekkel? Akárhogy, bárhogy. Ha fonttal, akkor úgy, ha egyéni dekódolással, akkor úgy. Programozni tudok. Egy ilyen hexás dobozt a monitoromra varázsolni viszont képtelen vagyok, pedig láttam már ilyet valaha, csak nem emlékszem hol és mikor.

2022. júl. 5. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit találtam róla: [link]
2022. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát bakker, nekem Windows-on nem így mutatja őket, hanem üresen :( Lehet hogy akkoriban láthattam ezt, amíg Linuxon voltam? Ehh, kár, ez van.
2022. júl. 5. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!