Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik programozóként dolgoztok,...

Akik programozóként dolgoztok, kérlek mondjatok pozitívumokat, s pár tényt, hogy miért éri meg azt a szakmát választani?

Figyelt kérdés
Nem értem miért van az a közvélemény hogy aki programozónak tanul az biztos pénzhajhász, nem érdeklik az emberi kapcsolatok, stb.. Miért van ez a csőlátás? Évek óta tudom hogy informatikus szeretnék lenni, s most a felvételi előtt egy héttel annyira elvették a kedvemet az ilyenfajta vélemények sokasága..

2022. júl. 9. 21:48
1 2
 11/15 anonim válasza:
61%

Engem mindig is vonzott a problémák megoldása. Burkolóként dolgoztam jelenlegi karrierem előtt, nem volt rossz, pénz is volt benne (havi szinten 800-900k), de ránutam. 2018ban ezért eldöntöttem, hogy beiratkozok a green fox academy-be,majd egy intenzív tanfolyam utána állást biztosítottak, ott 1 évet lenyomtam, utána dobbantottam a Lufthansa-hoz, már senior backend developer-ként dolgozok, havi br 2.9 millió, céges autó (audi a6 all-road), éves szinten ingyenes 100ezer légi kilóméternyi utazás.


Én azt mondom megérte.

2022. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy leszel programozó 🤣🤡
2022. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Én nem csak a pénzért akarom csinálni. Rájöttem, hogy szeretek gondolkodni, most pl. el akarom kezdeni Euklidésztől az elemeket. Tetszik hogy mindenhez kell az informatika, pl az orvoslásban is. Én szeretek a háttérben lenni, de mégis fontos munkát végezni. Ezért fogom ezt a szakmát választani. Imádom mikor egyedül vagyok, és el tudok merülni valamiben.
2022. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

1.Aki szereti a kreatív feladatokat az a programozásban megtalálhatja a számításait(persze itt is vannak monotonabb feladatok,de alapvetően nagy fokú kreativitást igényel ez a szakma)

2.home office

3.pénz és ez kb a legfontosabb faktor, ha ezt a szakmát választod akkor valószínű nem lesznek pénzügyi problémáid, erre lehet stabil jövőt építeni.

2022. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%

Pozitívum:

-Stabil, kiegyensúlyozott élet

-Sosem kell attól aggódni, hogy megszűnik a munkahelyed, vagy ha mégis akkor 1 héten belül mész a következö céghez

-Állandó megkeresések állásajánlatokkal

-Rugalmas munkaidö

-Nem kell megszakadni a munkába, egy nap jó ha 2-3 óra a tényleges munka, a többi meeting/megbeszélés/kötetlen beszélgetés stb... de a fizetést természetesen 8 órára bejelentve kapom

-Home office lehetöség

-Nagyon kimagasló fizetés

-Igen komoly béren kívüli juttatások + prémium



Negatívum:

-Berobbanni nem túl könnyű a szakmába, föleg az elején sok energiát kell beletenni, hogy megfelelö szintre feltornászd a tudásodat

-Megfelelö tapasztalat hiányában kevés lehetöség és alacsony bér (pl: diákmunka, gyakornok stb... ezek nagyon rosszul fizetnek plusz ha szar helyre kerül az illetö kifejezetten demotiváló lehet)

2022. júl. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!