Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan, milyen tematika...

Hogyan, milyen tematika szerint kéne?

Figyelt kérdés

Programozni szeretnék megtanulni. Már sok helyen olvastam ezzel kapcsolatos tanácsokat. Még itt a gyakorin is és azt tapasztaltam, hogy kell valamilyen menetrend szerűség. Ez oké is volna, de hol találok én ilyet? A másik gondom, hogy nem nagyon tudom, hogy a neten található anyagok közül melyik jó és melyik fals. Ezt hogy lehetne kideríteni?

A segítő válaszokat köszönöm.



2022. júl. 14. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdésnek kellene tudni milyen irányban szeretnél elindulni és mi a végcél.


Gondolok itt arra, hogy webfejlesztés, telefonos app (azon belül is IOS vagy Android, vagy mind2-t szeretnéd lefedni), esetleg windows, linux, mac OS-re alkalmazás fejlesztés...


A programozásban van a kódolás ami azt jelenti, hogy tudod olvasni és írni a kódot. Ez az egyik legfontosabb alapja a dolgoknak, viszont nem elég értelmezni azt, tudnod kell mit jelent ez a hardver/oprendszer/környezet számára.


Ha webfejlesztéssel szeretnél foglalkozni, akkor ennek megfelelően választasz egy nyelvet pl PHP, C#, Java, JS...és megtanulod abban megírni a kódot, de azt is meg kell tanulnod, hogy a háttérben az a kód mit csinál, hogyan működik, ez a böngészőben, vagy más klienseken mit fog eredményezni stb...


Ha mobil appot szeretnél, akkor ott is tisztában kell lenned az adott oprendszer(ek) hogyan kezeli(k) a dolgokat.


Windows/linux/mac-nél szintén tudnod kell, hogy az adott nyelv mit nyújt számodra, milyen feltételei vannak, hogyan működik, hogyan tudsz cross-platform megoldásokat alkalmazni stb.


Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy egyből a legnehezebb nyelvekkel, technológiákkal, algoritmusokkal, elméletekkel kell dolgoznod...

Kicsiben éri meg kezdeni, ami ugye a hello world szokott lenni. Érdemesebb egyszerűbb nyelvekkel kezdeni amiket akár később tudsz még használni.


Anyagot úgy érdemes választani, ha a szintednek megfelelő tutorialokat, oktató anyagokat keresel. Tehát, ha kezdő vagy, akkor ne akarj haladó dolgokkal indulni, mert NAGYON fontos az alapozás! Tanulhatsz könyvből, youtube videóból, interaktív oktató anyagból, tanártól...


Nagyon sok ingyenes anyag is elérhető, de érdemes a fizetős anyagok között is szétnézni, akár akciós, akár "ingyen, vagy még olcsóbban" módon :)

2022. júl. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Nézd meg egy bootcampnek a tervezetét (ez ingyenes, a legtöbb helyen fel szoktak villantani kulcsszavakat, hogy miről szól a képzés). Vagy keress rá néhány egyetem alapozó programozó tárgyaira, látod nagyjából, hogy hogyan épül fel a tanterv és miket kell neked sorra venned az adott nyelven (ilyet tudok neked küldeni több szakról is, nem tudom, mennyire lehet kívülről hozzáférni, de szerintem elérhető).


De vannak egész pofás kis lejátszási listák YouTube-on, Java, C++, C#, ami hasonlóan halad, mint egy egyetemi kurzus, alap vezérlési szerkezetek, adatszerkezetek, alap algoritmusok, oop, nyelvfüggő dolgok (könyvtárak, optimalizálás alapjai stb). Nehéz kiszűrni a sok szerencsétlenkedés között a jót egy laikusnak, de azért szerintem találsz ajánlásokat és magad is látni fogod, melyek azok a fontos témakörök, amiket minden nagyobb videosorozat érint.


Szívesen segítünk, ha mondasz konkrétumokat, hogy mit szeretnél tanulni, milyen célra, stb. Mert van olyan terület, ahol a programozás mellett más is hangsúlyos és kell esetleg egy kis hw ismeret, inkább szkriptelés, mint programozás, egy kis matek, akármi...

2022. júl. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Winform alkalmazásokra gondoltam. Nem célom ebben dolgozni. Csak hobbiként, magam örömére.
2022. júl. 14. 07:10
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Vegyél egy könyvet, ami azon a programnyelven magyaráz, amit te kiválasztasz magadnak. Egy ilyen kiadványban garantáltan nem lesz hülyeség, vagy tévedés.
2022. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!