Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van az, hogy 3 hónapos...

Miért van az, hogy 3 hónapos tanfolyammal ugyanannyit keres egy pályakezdő informatikus, mint aki MSc-ről jön ki?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy mindenhol így van, de környezetemben ez a tapasztalat.


És ha a pályakezdő bérben nem mutatkozik előny, akkor mikor jön ki? Gyorsabb előremenetel?



2022. aug. 29. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
83%

A webfejlesztő sscben nincs szükség az mscs szinzű tudásra, így nem is fizetik meg. Ez olyan, hogy ha elmész segédmunkásnak egy építkezésre ott se fogsz több pénzt kapni, csak mert diplomád van.


Viszont vannak helyek, ahol az, aki 3 hónapos tanfolyamot végzett labdába se rúghat és magasabb tudásra van szükség. Ott jellemzően jobb a fizu is.

2022. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
89%

Az Msct csak olyan helyen tudod "értékesíteni" ahol erre szükség van.

Ha elmész webfejlesztőnek akkor oda szinte semmilyen konkrét végzettség nem kell a legtöbb esetben és csak a tapasztalatod alapján fognak megfizetni.


Viszont vannak olyan cégek ahol fel sem vesznek MSc nélkül, itt tudod a diplomádat pénzre beváltani. Ilyen pl Neurális hálókkal foglalkozó cégek

2022. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
86%

"itt tudod a diplomádat pénzre beváltani"

Hát én foglalkoztam már 3D modellezéssel is és pénzügyi modellek implementálásával is. Mindkettő elég erősen épít az egyetemi tudásra - bár én csak bsc-t végeztem. Az a helyzet, hogy most nodejs-ben fejlesztek backendet, mert 1,5-2x annyira megfizetik. Engem is elszomorít, mert amit csinálok tényleg csak arról szól, hogy megtanulok egy új frameworkot, meg összerakom a meglévő technológiákat, de hát ez van. Ezt fizetik meg

2022. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
90%

Az msc főleg a kutatási vonalon számít.


Másrészt meg vedd kérlek a fáradságot és nézd meg, hogy hány olyan tárgyad volt az 5 év alatt, azt, ami kapcsolódik ahhoz, amivel jelenleg foglalkozol... Most megnéztem a saját képzésemen szereplő tárgyakat, egyetlen darab foglalkozott webfejlesztéssel, 6 programozós volt, egy adatbáziskezelés, ami talán még releváns lehet, mellé egy halom matek, amit személy szerint én használok, mert algoritmusfejlesztéssel foglalkozom, illetve egy halom gazdasági, hálózatos, kötvál-szabvál birzalom, mesterszakon meg az alapszakosak nagytesói.


Nem mondom, hogy ez a tudásanyag bezsúfolható 3 hónapba kényelmesen, de hogy csak papíron tanultam 5 évig a szakmát, az is biztos. A munkakörömben használt tudás az összes tárgyaimnak jó indulattal is a 20-30%-a, és ez úgy ennyi, hogy én a matekot is használom. Anélkül <10%.


Egy 5 éves időtartamban mennyi is az? Fél-1 év? És ez is inkább elmélet volt meg piszmogás, innen még nagyon messze volt az, hogy nekem legyen értelme is fizetni (ettől függetlenül fizettek, de az mindegy).


Az egyetem egy vegyesfelvágott, betekintést enged sokmindenbe. Ugyanakkor rettenetesen időhúzó pont ugyanezért és mert az oktatás még mindig a "hallgatáson" alapul, az előadásokra, laborokra járáson az önálló vagy csapatban végzett projektek helyett. Rengeteg üres idő megy el a semmire és rengeteg idő megy el dolgokra, amit sosem fogsz használni azon a kis területen, amiben elhelyezkedsz.


Ezzel nem azt mondom, hogy fölösleges a diploma, később, mikor jó képben lenni a szakmád, mint tudomány állásával, a tudományos módszertant ismerni, illetve az iparban használt technikákat elemeire szedni és újra felépíteni, ott bizony hasznos ez. Ott is, ahol két tudományterület között helyezkedsz el és az egyikben otthon vagy, a másikat meg hozzá tanulod. Például bioinformatika, gazdaságinformatika, alkalmazott matematika, mechatronika területei. De ahol ez kibontakozik, az a kutatás főleg, nem a fejlesztés. Nem célja az ipar számára hasznosnak lenni egy ilyen képzésnek a legtöbb esetben. Van, ahol az ipar rákap úgymond, mint például a mesterséges intelligencia kutatás, de alapvetően akadémiai vonalon hangsúlyos a mesterszak (és a doktori), és az alapszak sem egy must have dolog.


Elhiszem, ha rossz érzéssel tölt el, hogy valaki kevesebb efforttal ugyanott tart, mint te, de az iparban embereket alkalmaznak, nem diplomákat. És te leszel a toxikus, ha lenézel egy kollégát, aki a cég szemében egy kiváló szakember arra, amire felvették, csak azért, mert más utat járt be.


Megértelek valahol, de ha valaminek, ennek úgy gondolom, nincs helye egy munkahelyen, ahova mindenki máshonnan jött.

2022. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mondom, hogy ez a tudásanyag bezsúfolható 3 hónapba kényelmesen, de hogy csak papíron tanultam 5 évig a szakmát, az is biztos. A munkakörömben használt tudás az összes tárgyaimnak jó indulattal is a 20-30%-a, és ez úgy ennyi, hogy én a matekot is használom. Anélkül <10%.

Egy 5 éves időtartamban mennyi is az? Fél-1 év? És ez is inkább elmélet volt meg piszmogás, "


Köszönjük, Emese!

2022. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
79%
Szívesen gecıláda!
2022. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
91%

Egypipás delfipapa válaszait nem kell figyelembe venni, el sem kell olvasni őket.

Egy alkesz rendszergazda a 60-es évekből.

2022. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
0%

Elkeseritő, hogy valaki, aki azért mégis csak beleszagolt az egyetemi légkörbe, ennyire ne legyen képben az egyetemi oktatás lényegével, céljával.


Már irtam itt, de leirom még egyszer. A hat éves, orvosi egyetemet végzett, doktori cimmel megáldott orvos nem adhat be egy betegnek még egy muszkuláris injekciót sem. Bármilyen furcsa, ez igy van.

Miért?

Azért mert hülye hozzá.

Miért hülye?

Mert az egyetemen csak elméleti képzést kapott. Beteg közelébe majd akkor mehet, ha a plusz 2,3,5 vagy 9 éves (szakfüggő) rezidens képzésen is átesik és érvényes szakvizsgát tesz.


Egy jogász az öt éves képzés végén, doktori cimmel a neve előtt vajon ki?

Egy nagy senki.

Majd akkor lesz belőle ügyvéd, ügyész, netán biró, ha a 3, 5 vagy 7 év szakmai gyakorlatát letudta és eredményes szakvizsgát tett.


Az egyetemnek az a dolga, hogy a szakma elméleti oldalát közvetitse, azt olyan mértékben elmélyitse a hallgatókban, hogy azok képesek legyenek a tanultak önálló hasznositására, emellett, az ismereteik tovább fejlesztésére, új ismeretek megalkotására.


Nincs hülyék egyeteme és okosak egyeteme.

Ugyanott képzik a kegyelem kettesért a bugyijába minden alkalommal beleizzadó félanalfabétát is, mint azt, aki a jövő számitástechnikájának alapjait fogja megépiteni a tehetségének és az egyetemen szerzett ismereteinek kiaknázásával.


Az egyetem nem egy jósda. Az ott tanitó profok tudják, hogy Bubornyák Ede vajon hol fog landolni a záróvizsga után, nem tudják, hogy a munkaerőpiacon milyen "osztályzatot" kap, mire lesz elég a képessége. Tizenkettő egy tucat tipusú, olcsó weblakatosnak, közalkalmazotti bérért bejáró piskótajóskának, vagy NASA, SpaceX csúcs-fejlesztőnek, kutatóintézeti vezető asszisztensnek. Nem is érdekli őket.


Az mindenesetre igaz, hogy aki egy web sufniban akar trógerolni, mert ennyire képes, ennyire hivatott, vagy mert ott fizetik meg úgy, ahogy azt elvárja, az ne menjen egyetemre.

2022. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
0%
Az ott tanitó profok tudják = Az ott tanitó profok NEM tudják
2022. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
86%

"Ugyanott képzik a kegyelem kettesért a bugyijába minden alkalommal beleizzadó félanalfabétát is, mint azt, aki a jövő számitástechnikájának alapjait fogja megépiteni a tehetségének és az egyetemen szerzett ismereteinek kiaknázásával."


Nem ugyanott, egy MIT-n vagy UC Berkeley-n pl. nem talalkozol felanalfabetakkal.

2022. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!