Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diplomás pályakezdő programozó...

Diplomás pályakezdő programozóként milyen fizetést kaphatok meg?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 13:57
A kérdező szavazást indított:
br. 500 ezer alatt
br. 500-600 ezer
br. 600-700 ezer
br. 700-800 ezer
br. 800 ezer felett
26 szavazat
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
68%
Melyik város? Mekkora cég?
2022. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Br. 6-700k korul indulnak a junior savok.

Persze nyilvan nem kozszferaban meg kkv szinten.

2022. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én márciusban kezdtem el dolgozni (6 hét szakmai gyakorlat után), bruttó 600-750 sávban volt 3 ajánlatom alapbért tekintve. Az RSU rész junior szinten még elég elhanyagolható, most ilyen bruttó 120-ra jön ki egy hónapra vetítve.
2022. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Cég függő.


Sok kis cégnél előadják, hogy "még nem ütöd meg a junior szintet. Jelenleg még képzés alatt állnál a cégnél, így most nem tudunk többet adni mint (mondjuk) br. 450.000 ", attól függetlenül, hogy amúgy a "junior" szint a legalja, tehát nem értelmes ha azt mondtják, hogy nem éred el a junior szintet.


Alatta csak a gyakornok van, de azt meg csak egyetem alatt a kötelező gyakorlatot teljesítő ember.


Van olyan cég is, aki még diákmunkásnak add br. 3.000 ezer diákbért, ami visszatérítéssel együtt nettó 3.000. Persze azt hiszem csak havi 60k a max visszatérítés, de a diákbér nettójával számolva is (ami 85%-a a bruttónak) 2550, ami 160 órában 408 ezer, de visszatérítéssel már 470 ezer nettó, aminek a főállású bejelentett Bruttója kb br 730 ezer körül lenne.

(Ha elsőre nem tiszta nézz utána a diákmunkáknál milyen adókat vinnak le és a főállásnál, mert ha nem tudod, akkor első ránézésre nem tűnik valósnak a szám)


Ezeken a helyeken egyetem után mégjobban lehet keresni, tehát br 900 fele kell nézelődni.


Egyik volt szaktársam fizetését írtam le példának tehát létező dolog. Meg viszonylag sok embernek ilyen folyamaton megy át egyetem alatt és után a fizetése, szóval ami br 500 alatt van az nagyon nevettséges egyetem alatt.

2022. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 Budapest, akármilyen méretű cég

2022. szept. 3. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Leírom infónak, ha ez segít: januárban végeztem el a mérnökinfót, 5 hónapot voltam gyakornok, februárban br. 650-et mondtam be bérigénynek egy Bpesti multinak - fel is vettek.


Viszont februárban még nem volt orosz-ukrán háború valamint nem 415 forint volt egy euro + a gáz nem piaci áron jött, szóval ha most kezdenék akkor bruttó 750-800k próbálkoznék.

2022. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nem csak cég, de tudásfüggő is. Na, meg gyakorlatfüggő.


Vegyünk 2 egyetemistát. Az egyik végig ült a padban, teljesítette a kötelező köröket, de semmi más egyebet. Sokszor a beugró feladatokat se tudják így teljesíteni egy tök átlagos cégnél. Nem hogy fizetési igénye ne legyen, de örüljön, ha akárhova felveszik, mert még egy rakás betanításon át kell mennie, mire ténylegesen profitot termel a cégnek.


A másik egyetemista nem feltétlenül hozta a kitűnőt suliban, de végig dolgozott mellette, részt vett egy rakás akár pro bono melóban, van piaci rálátása, tapasztalata és szakmai tudása. Ő fog találni munkát és rendes fizetést is.

2022. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Paczalos István ***** válasza:
51%
Ha jól megy a Python, vagy a C;C++;C# akkor 600 fölé belőheted a béredet. Ha mondjuk DSP programozásban otthon vagy akkor 700 fölé rakhatod a lécet. (Győr-Moson, és Vas)
2022. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!