Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarorszgon el lehet helyezk...

Magyarorszgon el lehet helyezkedni 30+osan palyakezdőként junior python programozoként?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

papír vagy referencia van?

mert akkor könnyebben, ezek nélkül nehezebb, de nem lehetetlen

2019. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem Python, tehát félig-meddig nem tartozik ide...


Nekem MÉG nincs papír, alakulóban, de a tanfolyam kezdésénél régebb óta programozok, elég sokat, szerintem elég jól is megy, hobbiprojekt-szerű dolgaim is vannak, GitHub is.


Konkrétan rám se bagóznak a cégek.

Még bő fél év, mire a konkrét papír meglesz és attól tartok, hogy ez a típusú papír nem sokat fog dobni az eddigiek mellé. Magyarul nem vagyok benne biztos, hogy el tudok vele helyezkedni.


Az egyéves tanfolyam (és addigra másfél éves, kegyetlen otthoni önképzés mellett) meg még 4 év esti BSc...

Köszi, de annyit nem ér ez az egész.



Lehet, hogy a Python-nal könnyebb elhelyezkedni, mint amit tanulok.

Sőt, amennyit a programnyelvekről tudok, az alapján biztos....

2019. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
mit tanulsz?
2019. máj. 9. 18:03
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

A programozásban az a legjobb, hogy egy abszolút tudásorientált szakma.

Nem számít (legtöbb helyen legalábbis), hogy van-e róla papírod és ha van, akkor milyen (OKJ, főiskola, egyetem), csak az számít, hogy meg tudod-e oldani a kapott feladatot, és ha igen, akkor milyen minőségben (áttekinthető, gyors, hatékony, biztonságos-e a kód stb.), illetve hogy hogy teljesítesz az interjún.

Jól kell tudni programozni, az hogy ezt a tudást honnan sajátítottad el, az már mindegy.

2019. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan leszűkíted, juniorként bármiféle nyelvre nyitottnak kell lenned, ráadásul a Python nálunk nem is népszerű. Főleg, php, java, C#-al vannak állások, a C/C++-hoz már általában mérnöki képzettséget is elvárnak, mert olyasmit kell fejleszteni, amihez amúgy jogos is ez az elvárás. A korod senkit nem izgat, a tudásod inkább.
2019. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: nem.

Hosszabban: ilyen háttérrel jobban jársz, ha indítasz egy programozó egyéni vállalkozást és úgy keresel munkákat. Alkalmazottként nem leszel a keresett kategóriában.

2019. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell egy juniornak több nyelvet jól ismernie? Lehet, hogy sok seniornak se megy. Ha valaki cégnél nem kapós az sikeres vállalkozó is nagyon nehezen lehet. A cégnél még talán kap segítséget a feladathoz, de vállalkozóként nem. Szerintem, ha értesz máshoz, akkor csinálj mást, és ne erőltesd.


Pl attól mert 30 évesen nekiállsz zongorázni, otthon örülhetsz neki, illetve barátok bulijait feldobhatod egy kis szinti zenével, de zongoraművész már nem lehetsz. Így van a programozás is.

2019. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi hülyeséget, jézusom! :D

1.) Juniorként nem kell több nyelvet ismerned, miért is kéne? Elég egy nyelvet jól ismerni, plusz az adatbáziskezelést, a programozás elméletét (műveletigények, adatszerkezetek, algoritmusok stb.), valamint a clean code-t és a design patterns-t. Kezdésként elég ennyi, nincs semmi értelme juniorként ismerni a C++-t, a Java-t, a C#-t, a Pythont és a Javascriptet.

2.) Ha nem vagyok elég jó egy junior alkalmazotti munkához, akkor egyéni vállalkozó sem leszel.

3.) Bőven meg lehet tanulni 30+ évesen programozni, nyilván nem egyszerű, munka mellett pláne nem, de teljesíthető. A legjobb, hogyha van félretett pénzed, és be tudsz vállalni egy bootcampet.

2019. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
#8: a nagy cégek sokkal hamarabb megbíznak egy külsőst munkával, mint hogy felvegyék alkalmazottnak. Oda azokat veszik fel, akik valamiben kiemelkedők. Egy vállalkozó olcsóbb és rugalmasabban kezelhető.
2019. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Amit egy ipari tapasztalat nélküli juniornak kiszerveznek távmunkába, az mind trágya meló sufni cégektől. Én próbálkoztam juniorként ipari tapasztalat nélkül távmunkában, sajnos beletört a fogam.
2019. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!