Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 29 évesen pályakezdő programoz...

29 évesen pályakezdő programozóként az "öregségem" hátrány lehet a munkaerő piacon?

Figyelt kérdés

SZTE-TTIK Prog. info-t néztem ki magamnak. Jelenleg sajnos anyagin forrásaim nem engedik meg, hogy megkezdjem a tanulmányaimat így dolgoznom kell.


Otthon lakom és spórolok amennyit csak tudok az egyetemi létre, de 2év szerintem kelleni fog, hogy fedezi tudjam a 7félév tanulást.


2 év múlva leszek 25 éves, de félek kicsit, hogy egyesek ennyi idősen végzik el a szakot és a kortársaimnak akár 5+ év tapasztalatuk is lehet ilyen idős korukra. Lehetséges, hogy emiatt egyáltalán ne találjak munkát vagy igen nehezen?



2019. jún. 18. 14:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, vannak akik ennyi idősen kezdik a programozói pályát, pályamódosítás, vagy egyéb miatt. Annyit kell megérteni, hogy nem a korosztályoddal, hanem a szakmailag egy szinten levőkkel versenyzel. 29 éves pályakezdőként nem a 29 éves, 5+ év tapasztalattal rendelkező emberekkel fogsz versengeni, hanem a többi pályakezdővel. Az, hogy te idősebb vagy néhány évvel nem feltétlenül baj (főleg, hogy igazából ugyanaz a korosztály kb)
2019. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Két év alatt meló mellett ha képzed magad, önállóan el tudsz jutni a szintre, hogy felvegyenek programozónak.
2019. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De diploma elengedhetetlen, ha komoly cégnél akarok dolgozni, nem?
2019. jún. 18. 17:52
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy, a tudás számít, nem a papír. Már tíz évvel ezelőtt sem engedhették meg maguknak a cégek, hogy csak a diplomásokat vegyék fel, azóta csak fokozódott a munkaerőhiány.
2019. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, viszont fel vet bennem egy kérdést.


Bármelyik ismerősömmel beszéltem eddig, aki informatikai területen dolgozik, mindenki azt mondta, hogy fölösleges a diploma.


Viszont mindnek van diplomája :D


Vagy interjún kapok egy feladatot és akkor azt mondjuk 1hét alatt meg kell oldanom? Vagy hogy mehet a pályáztatás, ha nem kell papír? :)

2019. jún. 18. 18:15
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

"Vagy hogy mehet a pályáztatás, ha nem kell papír? :)"


Te komolyan azt hitted, hogy a diplomások csak meglebegtetik a papírt és fel vannak véve?? :D

2019. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva igen.


Kell ember. Ott egy jelentkező. Szaktudás megvan? Referencia van? Akkor gyere


:D

2019. jún. 18. 18:41
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
A diploma önmagában nem mond el semmit a szaktudásodról, referenciát nem ad. Annyit bizonyít (és ez is érték, persze), hogy elvégeztél egy egyetemet, amihez bizonyos képességek azért szükségesek, és ezek megvannak. Ez előny, de ha ennek hiányában van munkatapasztalatod és bemutatható (vagy bemutatás nélkül is ismert) referenciád, egy diplomát simán felülír(hat).
2019. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Az egyetem ad egy keretet, ahol megtanítják neked az alapokat, így későbbi tanulmányaid során (ami lehet autodidakt is) bármilyen ráépülő területet könnyebben el tudsz sajátítani. Nem fogod a tudásodat jól strukturálni, ha csak úgy megtanulsz egyetem nélkül egy-két nyelvet. Ettől függetlenül aki már elvégzett mondjuk egy specializáció nélküli képzést, azt azért tarthatják feleslegesnek, mert rengeteg mindent tanítanak, viszont csak alap illetve elméleti szinten. Például ha adatbázisokkal foglalkozol, akkor mit tudsz kezdeni azzal, hogy az egyetemen tanítanak képalkotást is? Semmit. Aztán mindenki megkapja az első munkáját, és az a tapasztalata, hogy 1-2 kurzuson kívül az összes felesleges volt. Hát nem mondod, nem is azért tanultad.
2019. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha jó szakember akarok lenni és komoly projekteken dolgozni. Akkor szükséges a diploma, hogy később ráépíthessek tudást.
2019. jún. 18. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!