Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az EPAM Java mentorprogramjába...

Az EPAM Java mentorprogramjában miket oktatnak a delikvenseknek?

Figyelt kérdés
Bizonyos fokig részletekben menően érdekelne, hogy miket oktatnak az EPAM Java mentorprogramjában résztvevő delikvenseknek.

2022. szept. 28. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Java-t.
2022. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Részletesebben?
2022. szept. 28. 11:27
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Egyébként ha ez egy mentorprogram, akkor nem oktatnak semmit sem, csak kapsz egy mentort, akitől tudsz kérdezni.
2022. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Még régen jelentkeztem rá és picit jobban utána néztem, de amikor rájöttem, hogy utána kötelezően 40 órában kell dolgoznom és ez nem egy gyakornoki program, hanem kifejezetten oktatás már nem folytattam a jelentkezést, mert nekem egyetem alatt kellett gyakorlat.


Úgy emlékszem, hogy vannak belsős anyagok videó formájában és minden anyagrész után van valamilyen vizsga, majd a legvégén ha kellesz nekik, akkor 1 éven át 40 órában kell náluk dolgoznod. Vagy valami ilyesmi. Ne vedd készpénznek, amit írtam, de valamivel pontosabb, mint az első kettő válasza :D

2022. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Ismerősöm volt a programban. A 95% kibukik. A maradék meg robotolhat ott.

Csak a cégnek éri meg, az embernek nem. A tantervet és a feladatokat is láttam részletesen (mert én segítettem neki házikban). Nagyon nem ajánlom, hogy oda menj.

Mivel egy cég belső programjáról van szó, szerintem nem lenne szép dolog, ha kitenném ide, így a kérdésedre nem válaszolhatok sajnos.

2022. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: Inkább a robotolás programozóként, mint a munkanélküliség vagy a létbizonytalanság minimálbéren.
2022. okt. 5. 23:53
 7/12 A kérdező kommentje:
#5: Pedig jó lenne tudni mit oktatnak a mentorprogramban. Nem tudom eldönteni, hogy a mentorprogramjukba jelentkezzek-e inkább vagy jelentkezzek inkább junior pozícióba az EPAM-hoz. Jövőre végeznék egyetemen és semmi tapasztalatom nincs még az IT munkaerőpiacot illetően, hogy miféle mélységben várnak tudást el tudást (álláshirdetésekben, amiket eddig láttam, sajnos csak címszavakban írtak követelményeket).
2022. okt. 6. 00:04
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges elb@szni az időt ilyen céges "képzésekkel". Én januárban diplomáztam, beadtam én is egy céghez a jelentkezést ami 3 hónapos felkészítést és mentorprogramot kínált, át is mentem a felvételi fordulókon, majd ismertették a konkrét feltételeket:

-bruttó 350k fizetés (akkor is amikor a belsős anyagot nézem + vizsgázgatok) és másfél évig köteles vagyok utána ott dolgozni (ugyanennyi bérért), hiszen ők képeztek ki, vagy pedig ha másik céghez megyek mert nem tetszik akkor ki kell fizetnem 2.5 millió forintot, mert ennyire értékelik a saját belsős képzésüket.


Köszönöm szépen én ilyen mentorálásból nem kérek, végül elmentem egy multihoz teljes állásba junior pozícióba br 650k kezdőfizuval, ami azóta br 740k lett és egy teljesen jó fej senior kollégát aki elmagyarázott minden lényeges dolgot + csomó céges videóanyag és dokumentáció is van a céges portálon a rendszer felépítéséről és a fejlesztési szabványokról, szóval én el nem tudom képzelni mire jó egy ilyen "mentorprogram" azon kívül, hogy alacsony bérért lekötnek és akkor legyél hálás hogy ők "kitanítanak".


Ha van egy kis eszed akkor junior pozira adod be a jelentkezést, úgyis mindent megtanulsz magadtól ha meg elakadsz akkor jelzed a csapatodnak vagy a senior kollégáidnak és ígyis-úgyis belejössz

2022. okt. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég sok hasznos dolgot tanítanak, amire az ipari Java fejlesztésben szükséged lehet.


Sok száz óra videó tananyag, heti pár alkalmas beszélgetés a mentorral, (kötelező) házifeladat átnézés, majd a témákból vizsgázás. Nagyon sokat lehet tanulni, de kemény!


A mentoring programmal aláírod, hogy a sikeres elvégzést követően a program árával azonos összeget ledolgozod (a képzés, mentor fizetése stb pénzbe kerül a cégnek).


Ha elvégzed, persze. Ha nem, akkor arányosan vissza kell fizetni. De ha látják, hogy igyekszel, szorgalmas vagy, akkor segíteni fognak, ahogy csak tudnak.


Miután elvégzed a képzést rákerülsz az EPAM benchre, azaz kispadra, és várod, hogy projektre kerülj. De vannak kis belső projektek, amiken addig dolgozhatsz. Ha jó vagy szinte azonnal elvisznek (persze tudják, hogy junior vagy, belsőleg nem szivatnak).


Az EPAM egy iszonyúan nagy múltu cég, nagyon jó belső rendszerekkel, infrastruktúrával. Persze néhány dolog függ a projekttől is. Te egy vendor leszel, aki bedolgozik más projektjébe. Általában az EPAM irodájában (ami vadi új, csak pár éves), vagy ritkán az ügyfél telephelyén.


Egyedüli hátrány, hogy nem annyira jó a fizetés. De ez juniorként majdnem, hogy mindegy lesz neked. A ledolgozott idő után pedig elhúzhatsz máshova, akár már medior fejlesztőként.


Ha kérdésed vagy írj nyugodtan.

2023. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
"Egyedüli hátrány, hogy nem annyira jó a fizetés.": Fizu az sokadlagos. Max annyiban fontos, hogy ne haljak éhen és valamennyire el tudjam tartani magamat. :D
2023. jan. 6. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!