Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban miért előnyös külön...

C#-ban miért előnyös külön osztályt készíteni a listáknak? (OOP)

Figyelt kérdés

2022. szept. 28. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
???
2022. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És Javaban?
2022. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Listának is szoktak wrapper osztály készíteni vagy pedig az adott implementációtól örökölnek és azt még egyedibben implementálják, hogy jobban absztraktálják a működést vagy egy nagyon egyedi feladathoz kényelmes adatstruktúrát hozzanak létre.


Pl.: javában a Stack igazából (ha jól emlkészem, rég néztem rá) egy linked list, ami köré csináltak egy osztályt, hogy stackesebb legyen.


Ilyenekre gondoltál?

2022. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az OOP elvei szerint mindenre előnyös egy külön osztályt készíteni, ami egy bizonyos aspektusból önálló entitásként értelmezhető. Az más kérdés, hogy technikailag mindent lehet-e, ha ez az irány érdekel, akkor a Domain Driven Development világába kell belemásznod.
2022. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Ennek a kérdésnek az égvilágon semmi értelme.
2022. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Én például azért tenném, hogy külön válasszam az osztályokat, ahol önmagát a példány viselkedését definiálnám, de mindegyikről gyűjtemény kell, ahhoz viszont akkor létrehozok egy közös nagy osztályt, ami mondjuk egy konténer osztály, és oda belepakolom inicializáláskor az összes listát üresen, majd a többi külön osztályból a megfelelő metódus paramétereként átadom ezt a konténer osztályt, mint referenciát (már ha jól mondom), és ezen keresztül mindig ahhoz a listához nyúlok, amire szükségem van. Igen, ez kvázi a "public static" kiváltása, csak itt nem lesz semmi statikus. Ebben a konténer osztályban tudsz aztán külön függvényeket is írni, amik helyben is tudják kezelni a listákat, ha szükséges, vagyis ha olyan műveletekre van szükség, amit célszerűbb ott helyben megoldani, és nem külön osztályokból hivatkozni. Bár akkor nevezhetnénk már valamilyen manager osztálynak is. A lényeg, hogy én biztosan ezért csinálnám. Nem tudom, nem -e véletlenül az ilyen osztályokat nevezik God osztályoknak, ami túl sok mindent is tartalmaz, és nagyon rá lehet függni, mert egyszerű az osztályok közötti kapcsolat vele.
2022. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EgyGabor ***** válasza:
65%
Szerintem csak akkor érdemes ha extra funkció/védelem is kell.
2022. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!