Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++: kezdhetem vele a tanulást...

C++: kezdhetem vele a tanulást vagy előbb sima C nyelv?

Figyelt kérdés

Ha a C típusú nyelveket szeretném megtanulni, akkor a tanulást a sima C vagy a C++ nyelvvel érdemeskezdeni?

Algoritmusokkal, programozással stb korábban sokáig foglalkoztam (csak elavult programozási nyelven), tehát a "előbb programozni kell megtanulni" típusú válaszokat hagyjuk.



2022. szept. 29. 15:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

Microsoft: Ideje abbahagyni a C és a C++ használatát


[link]

2022. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
31%

7. "Ezt imádom a GYK-s megmondó emberekben, majdnem olyan sötét vagy mint a Delphis papa."


Erre mindjárt reagálok. Annyit szeretnék előljáróban mondani, hogy olyan "sötét" vagyok Ivy League egyetemen szerzett diplomával, elit európai egyetemen szerzett PhD-val, senior data scientistként a világ egyik top brandjénél, hogy te azt egyetlen hozzászólásban meg tudod állapítani.


"Ha a kérdező a C, C++-t kérdezi miért a Rusttal jösz elő?"


Azért, mert

(1) Nem a "C, C++-t" kérdezte, hanem – idézem a kérdezőt – "C típusú nyelveket szeretném megtanulni", amit úgy fordítottam le, hogy gépi kódra fordító, nem GC-s rendszerprogramozási nyelvre gondol, amibe a Rust is belefér

(2) továbbá, idézem a következő mondatomat: "Először is ez a jövő, másodszor is ez jó programozói szokásokat tanít meg, amiket a C++-ban is tudsz kamatoztatni".


Tehát adtam értelmes indokot kettőt is.


"És az ilyenek miatt nézik le egyre inkább az egész szakmánkat."


Ne tudom mit értesz "az egész szakmátok" alatt, de valóban a töke tele van mindenkinek az önelégült, beszólogató, prog.hu stílusú pötsfejekkel, ld. az első mondatodat.


"Hogy az informatikusok/programozók mind hülyék, mert csak a sajátjukat hajtogatják."


Nem mind, de valóban vannak, akik nem követik nyomon "a szakmátok" fejlődését, fogalmuk sincs, milyen trendek vannak, és nem értik például, hogy 2022-ben miért érdemes pl. Rusttal kezdeni a rendszerprogramozást. (Igaz te szemmel láthatóan azt sem érted, hogy a C és a C++ mostanra két teljesen különálló nyelv.)

2022. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
64%

9. "Egyáltalán ismersz? Hogy így bármit is kijelenthetsz rólam?"


Na nézd csak, de önérzetes lett hirtelen valaki, miután két hozzászólással korábban teljesen ismeretlenül úgy vélekedtél, hogy


- megmondó ember vagyok

- sötét vagyok mind Delphis papa

- miattam nézik le az egész szakmátokat

- hülye vagyok, mert a sajátomat hajtogatom [sic!] (wtf?)


És mindezt azért, mert azt javasoltam a kérdezőnek, hogy kezdjen Rusttal, mivel az jó programozói szokásokat alakít ki, amiket C++-ban is tud később hasznosítani.

2022. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
16%

"Mesélj szerinted ki vagyok? Főleg, hogy így el itélsz."


Itélni te itéltél, amikor leszóltál egy hozzászólásodon belül egyszerre két embert is. Őket te ismerted, fa.szfej?


Ki vagy te?

Egy olyan senki, aki még az igeragozás szabályaival sincs tisztában, de a pofája nagy és beszólogat olyanoknak, akiknek [szakmai síkon] még a seggét se nyalhatná meg, csak engedéllyel.

Ha én mindössze annyit tudnék erről a szakmáról, amennyit te tudsz, akkor habozás nélkül főbe lőném magam. És ebben a világon semmi túlzás nincs.

2022. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%

"Annyit szeretnék előljáróban mondani, hogy olyan "sötét" vagyok Ivy League egyetemen szerzett diplomával, elit európai egyetemen szerzett PhD-val, senior data scientistként a világ egyik top brandjénél"


-De jót nevettem ezen, amikor az érettségivel rendelkező autodidakta "webfejlesztő" túlgondolja a saját képességeit és végzettségét :D



"Algoritmusokkal, programozással stb korábban sokáig foglalkoztam (csak elavult programozási nyelven), tehát a "előbb programozni kell megtanulni" típusú válaszokat hagyjuk."


-Általában a kezdőknek nem javasolják a C++ -t, mert "nehéz" és ahhoz, hogy a programozási készség kialakuljon egy kezdőben érdemes egyszerűbb nyelvvel kezdeniük. Mivel te azt állítod, hogy ennek a tudásnak a birtokában vagy, nem értem mi célja lenne húzni az időt egyéb másik nyelvek megtanulásával, főleg hogy a C-t mára a piac egy nagyon kis szegmense használja (beágy), szóval túl sok előnyöd nem származna ebből a tudásból. Simán nekiugranék C++-nak.

2022. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

16. “De jót nevettem ezen, amikor az érettségivel rendelkező autodidakta "webfejlesztő" túlgondolja a saját képességeit és végzettségét :D”


Az a vicc, hogy ráadásul semmit nem túloztam vagy lódítottam, szó szerint csak az igazságot írtam. Tudom, hogy furcsa egyeseknek, hogy szakemberek is vannak ezen a portálon, de vagyunk egy páran.

2022. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
18%

"Mivel te azt állítod, hogy ennek a tudásnak a birtokában vagy"


Már hogy lenne a birtokában?

Valószinűleg éppen olyan fogalmatlan mint te. Azt hiszi, hogy tud, de szerintem, valójában nem sokat. Ha tudna, nem úgy fogalmazott volna és a kérdés sem lenne számára kérdés.

Elavult nyelven, írja. Milyen nyelven, logo, basic, turbo pascal?

Nem akarom bántani a kérdezőt, de nekem az az érzésem, hogy erősen túlbecsüli az ismereteit.

Ő tudja, hogy mik a céljai, elvárásai, de az a felszólítás, hogy először tanulj meg programozni, nem biztos, hogy az ő esetében olyan nagyon fölösleges, már rég megugrott akadály lenne.


Az én vélmeényem az, hogy ilyen erős nyelvek, mint a cpp vagy a Rust, csak rontják egy kezdő, vagy mondjuk azt, gyakorlatlan ember esélyeit. Sokkal hamarabb fogja feladni, több lesz a kudarc élmény, ami egyenes út a hátraarchoz. Egyedül tanulni -hatékonyan- kevesen tudnak. Tanulni ráadásul olyan nyelv való, ami kevés nyelvi elemet tartalmaz, mint a pascal, python, basic. Ha ezt kinövi a delikvens, azután automatikusan, saját magától átnyergel c-re, cpp-re, vagy akár assembly-re, bár ez utóbbi mára a profik köreiben is veszített jelentőségéből, mert a hardver ma már, bizony odaver.

2022. szept. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
27%

#12 "Microsoft: Ideje abbahagyni a C és a C++ használatát"

A Microsoft azt is mondta, hogy a Windows 10 lesz az utolsó Windows. Meg azt is, hogy a Vista után új, Unix alapú oprendszerre térnek át.

Az, hogy Russinovich magánvéleménye micsoda, az meg irreleváns.

Megnézném, ahogy ennek hatására Linus Torvalds rögvest átírná a Linux kernelt Rustra. :D

Sőt, azt is, ahogy a mikrovezérlőket innentől Rustban programoznák. :D


A kérdésre a válasz: az alap úgyis ugyanaz mindkét nyelvben. Nyilván kezdésnek nem a template-ekkel, meg OOP-vel fogsz kezdeni, hanem az alapvető vezérlési szerkezetekkel, stb. Bár ha ezek úgyis ugyanazok mindkét nyelvben, akkor igazából majdnem értelmetlen a kérdés. C-vel is kezdhetsz simán, aztán "rátanulod" azt, amiben a két nyelv eltér egymástól.

2022. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Több mint 20 éve végeztem programozó OKJ szakmát, azóta nem követtem új trendeket, nem dolgoztam a szakmában, amik saját célra kellettek, mindent meg tudtam valósítani Free Pascal-ban.

A kérdésben arra utaltam, hogy a kezdőknek - teljesen jogosan - azt szokták javasolni, hogy először a programozási logikát, algoritmizálást stb értsék meg. Ezen már túl vagyok.


Nem pontosan tudom: mik a céljaim, elvárásaim, az informatika elég sok területén van programozás. Új dolgokat szeretnék tanulni.


Egyébként én nem kötekedtem senkivel, az e komment után érkező, esetleges dehonesztáló válaszok (vagy "a hajdani OKJ képzésről" kifejtett) negatív kommentek se fognak érdekelni.

Aki a károgókra hallgatna, sose indulna el, sose tenne semmit, a "jajj 0 vagy, húzd le magad" mentalitás miatt.

2022. szept. 30. 08:23
 20/26 anonim ***** válasza:
15%

19. Az azért sokat segít, ha tudod, mit akarsz csinálni. Igazán jól tanulni ugyanis úgy lehet, ha csinálsz egy konkrét projektet.


A C++ szerencséje, hogy van hozzá jó könyv magyarul (és még több jó angolul). Ugyanakkor a nyelv keresztje, hogy teljesen átalakul, de úgy, hogy közben megtartja az összes régi sallangot. Nagyon jó nyelv egyébként, de nehéz olyan projektet találni, amihez pont ezt tudod használni (bár újabban van hozzá jó web framework is, keress rá a drogonra). A nyelvnek van 2011-es, 2014-es, 2017-es és 2020-as kiadása (C++20 stb. módon jelölve), de az implementációk hektikusan érkeznek, van erről amúgy a neten összefoglaló (hogy melyik compiler mit támogat).


Összességében egyetértek 17-es véleményével: “lassan járj, tovább érsz”. Sokkal többet ér, ha valaki rendesen megtanul TypeScriptben programozni és csinál vele 2-3 mobil appot, mintha valaki a C++ tutorialok mesterévé válik, de nem csinál vele semmit. Mert a C++-nak ez a legnagyobb problémája, hogy a felhasználási területei olyan specifikus területei az IT-nak, amikbe az átlagember ritkán ütközik. És ahhoz képest a nyelv nagyon nagy, rengeteg a tanulnivaló.

2022. szept. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!