Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az alapelvárás egy junior...

Mi az alapelvárás egy junior backend(c#) programozóval szemben?

Figyelt kérdés
4.5 éve tanulok programozni,van FSZ képzésem,illetve végzős vagyok egy budapesti egyetemen ahol elég alaposan megtanultunk C#-ban programozni.Szabadidőmben is sokat programozok.De az állasinterjúknál mindig egy kicsit megijedek.Mi az a minimum amit mondjuk egy junior backend /frontendre tudni kell?
2022. okt. 8. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Cegfuggo.
2022. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Én nem C#os vagyok, de mellettem dolgoznak vele kollégák. Kb ugyan az a követelmény náluk is, mint nálunk.


Ismerd az adott nyelvet. Legyen minimális tapasztalatod az adott keretrendszerrel (c#nál azt hiszem .net), hogy lehessen mire építeni és 1-2 héten belül eltudd kezdeni a fejlesztést, majd pedig kb 1-2 hónap mulva már tudj értéket termelni, de amúgy hónapokig sok hónapig nem lesz nyereséges az alkalmazásod.


Meg tudd mi az a git és hogy kell használni.


Szerintem ez az abszolút minimum, de van aki már eleve úgy jön juniornak, hogy egyetem mellett végig dolgozott, otthon folyamatosan hobbi projecteken dolgozott és már rengeteget tud.

2022. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én idén végeztem az egyetemen, junior C# állást pályáztam meg multiknál, nekem 2 hét alatt sikerült elhelyezkednem. Bár valóban cégfüggő én leírom a tapasztalatomat (2 körös volt az interjú):


-1. kör: bemutatták a céget az interjúztatók, mivel foglalkoznak, mi lenne a feladatom stb... utána én mutatkoztam be én mit csináltam, milyen technológiákhoz értek stb... az érdekelte őket, hogy ténylegesen mi az amit eddig megvalósítottam akár hobbi szinten akár egyetem során pl: féléves feladatnak (tehát mi az amit TUDOK, nem az hogy mi az amit majd valamikor megtanulok x év múlva mert húdenagyonérdekel, a tényleges MEGLÉVŐ tudás érdekelte őket) + angolul egy rövid beszélgetés (kb 5 perc) ahol azt kérdezték meg, hogy mi a hobbim és miért lettem informatikus.


-2. kör: szakmai interjú volt, nekem egy sor kódot nem kellett írnom, hanem az interjúztató mutatott kódrészleteket (pl: egy függvény ahol különféle műveletek voltak és mit fog kiírni a konzolra) - szándékosan mondták, hogy nem baj ha nem tudom a pontos végeredményt, de "hangosan gondolkozzak" a megoldás menetén lépésről-lépésre, mert arra kíváncsiak mennyire látom át a kódot, mennyire értem a logikáját az egésznek. Egyébként nem voltak olyan nagyon triviális kódok, tehát szerintem ezzel azt szűrték ki, hogy ténylegesen mekkora tapasztalatom van (ilyenek szerepeltek egyébként a kérdések között amire emlékszem:

Delegate, lambda kifejezések, JSON parseolás exception kezeléssel, multithreading, linq, Validator attribútum-validátor osztály és egy Chain of responsibility megvalósítás valamilyen képbeolvasásnál) - a végén nem azt mondták, hogy na most 8-ból 5-nél tudtam mi a visszatérési értéke a függvénynek vagy a feladatra mi a megoldás, hanem mondták, hogy jól gondolkozom, látják, hogy a nagyrészét értettem a feladatoknak / volt fogalmam róla és logikusan gondolkozom és mondták, hogy a feltüntetett bért megadják amennyiben elfogadom a lehetőséget, amit elfogadtam.


Úgyhogy nekem kb. ennyi tapasztalatom van, szerintem ha tényleg érdekel a programozás és aktívan programozol C#-ban kicsit összetettebb feladatokat és nem csak az alap nyelvi elemeket ismered (if, ciklus...) hanem kicsit speckóbb nyelvspecifikus területet is (lambda, linq) akkor simán el fogsz tudni helyezkedni.


U.i: egy jótanács - az önéletrajzodat nyugodtan turbózd fel és explicit írd ki, hogy milyen technológiákat használtál életed során / milyen projekteket csináltál hobbiból és a megvalósításukhoz milyen eszközöket használtál (pl: SignalR, NUnit, Moq, RestSharp, WPF, ASP.NET, ADO.NET, MsSQL, Git stb...)

2022. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!