Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha megszereztem egy Üzemmérnök...

Ha megszereztem egy Üzemmérnök informatikus diplomát akkor már nevezhetem magam junior programozónak?

Figyelt kérdés
Nyilván úgy,hogy a szakdolgozat is programozás témakörben készült.
2022. aug. 31. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Istennek is nevezheted magad akar, nincs torvenyileg szabalyozva, hogy minek nevezed magad.
2022. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Tőlem akárminek nevezheted magad, engem végképp hidegen hagy, bár a cégeket lehet kevésbé


Akkor válsz "valódi" junior programozóvá, ha betöltesz egy teljes munkaidős programozó állást junior programozó pozícióban...

2022. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Igen úgy lehetsz (újra) junior ha 60 évesen megszerzed a diplomád. Mások igyanak csak a szent kehelyből... :)
2022. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy tudtam, hogy az üzemmérnök mint olyan kb. 25-30 éve megszűnt mint fogalom.

Egyébként azért érzed a különbséget a fogalmak között: mérnök informatikus és programozó. Talán csak abban hasonlít a kettő, hogy mindkettőben van m és r betű...

2022. szept. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

"hogy az üzemmérnök mint olyan kb. 25-30 éve megszűnt mint fogalom."


Nem szűnt meg, sőt!

2022. szept. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
2022. szept. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem a papírtól leszel junior programozó. Tudsz programozni? Dolgozol vele? Az első néhány évben junior leszel, ami annyit tesz, hogy kezdő.

Ez ennyi. Jó, ha tanulsz, az mindig tiszteletre méltó dolog, de sokkal kevésbé számít a papír, mint azt gondolod.

2022. szept. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy elkezdesz dolgozni programozóként rögtön junior leszel, hiszen az a legalja a dolognak. A juniorok az abszolút kezdők, akiket már lehet alkalmazni.


Ez alatt vagy egy szinten a gyakornokok vannak, de az is csak egyetemi kötelező gyakorlatot teljesítőkre lehet mondani, tehát nem mondanám feltétlenül kevesebbnek inkább másnak.


Amúgy meg akkor válsz ténylegesen junior programozóvá, ha valaki fizet neked, hogy programozz.

2022. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

4:

Régen a főiskolai mérnök végzettséget hívták üzemmérnöknek. Mai megfelelője a BSc, az üzemmérnök informatikus viszont új szak, igazából a mérnökinformatikus BSc könnyített változata, elvileg gyakorlatorientáltabb.

2022. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Régen azokat hivták üzemmérnöknek, akiknek nem volt mérnöki oklevelük, csak technikumot vagy középiskolát végeztek, műszaki vonalon és emellé esetleg volt valami kiegészitő, társult képesitésük.

Ezek majdnem annyit tudtak, mint egy képesitett mérnök.

2022. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!