Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozók hány órát...

A programozók hány órát dolgoznak egy nap kb? Ők is túlóráznak, mint mások? Medior-senior szint kb. Vagy olyan junior aki dolgozik is és nem munkát keres. Tényleg, vannak olyan juniorok akik dolgozhatnak?

Figyelt kérdés
Mert azt olvasni mindenütt hogy a juniorok tömegesen állást keresnek. Programozóknál fontos hogy intelligens legyen?

2022. nov. 21. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Juniorok pozícióba nehezebb elhelyzkedni, mert sok kezdő van, de azt éri el a szintet, akik már fel vettek tehát mindenki aki junior már dolgozott legalább 1x szerintem valahol.


Nálunk 8 órát dolgozik mindenki. Tapasztalattól függetlenül.


Ezen felül van 30 perc ebédszünet, tehát összesen 8.5 óra a munkaidő.


... de ez nagyon laza. Sokan 1 órás ébédszünetet tartanak, meg elmennek játszani (csocsó, darts, xbox stb...) kb félórára. Meg rengeteg meeting.


A tényleges kódolás összesen kb 5 óra lehet.

2022. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Én egy nagy amerikai multinál vagyok, ahol alsó hangon a tapasztalt fejledztőknek lazán adnak 2M-t bruttóban. (Elhiszed vagy sem, de ebben a kontextusban érsd.)


Hivatalosan 9től 17ig van munkaidő, de az amerikaiak miatt egyes meeting késő délitánra esik. Ha többet dolgoznék, mint bruttó 8 óra, akkor lecsúsztatom máshonnan.


Nettó kódolás 3-5h per nap. A többit az ebéd, kávézgatás, meetingek vagy a kollégákkal történő beszélgetés teszi ki.


De a fejlesztés egy élet forma és nem tudod letenni, mint egy gyári munkás a futószalag mellől a munkát. Ha foglalkoztat egy probléma, akkor a zuhany alatt is kattogni fog az agyad.

Velem, volt már olyan, hogy hajnal 2kor ültem géphez, mert bekattant egy ötlet és gyorsan megakartam nézni, nehogy eljelejtsem reggelre.

2022. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Hát én 2-nél többet nem nagyon dolgozok naponta, 1 millió nettóért.
2022. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon hasznos válaszok, én mindenkit felpontoztam, légyszi ne pontozzátok le a válaszokat akik erre járnak.
2022. nov. 22. 00:07
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyban függ az adott munkahelytől. Sajnos bevett gyakorlat, hogy nagyobb vállalatoknál, főleg a játékfejlesztési szférában elvárás az egészségtelen mennyiségű túlóra. Nem véletlen, hogy olyan gyakori köztük a kiégés, depresszió, meg hasonló mentális problémák. Van egy rokonom, aki egy multinacionális vállalatnál programozó, és mondjuk tényleg egy hónapban annyit keres, mint én egy év alatt, de nincs is mellette semmi élete. Van hibrid autója, luxuslakása, meg egy tönkrement házassága, és két gyereke, akik szinte idegenek neki.

De tudok olyanról, akinek a 8 óra munkaidő úgy 8 óra, hogy négyet tölt a munkahelyén, néggyel meg ő gazdálkodik, hogy hol, és hogyan dolgozza le, senki nem néz utána, hogy ténylegesen dolgozik-e. Szóval a kép meglehetősen vegyes, nagyban függ attól, hogy milyen helyen dolgozik a programozó.

Meg azért azt se felejtsük el, hogy nem csak a billentyűzet püfölésével eltöltött idő a munka. Egy szoftverfejlesztőnek gondolkodnia is kell, hogy egy-egy problémát hogyan oldjon meg. Nem minden megy "reflexből". Az pedig, hogy ki hogyan gondolkodik, nagyon egyénfüggő. Valaki például déta közben tud gondolkodni. Valaki csocsózás közben. Valaki a kanapénülve, és egy jegyzetfüzetben firkálgatva, tervezgetve. Butaság lenne azt mondnai, hogy ez nem számít bele a munkába, hiszen ha ez nem lenne, akkor a feladat nem lenne megoldva.

2022. nov. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy irodai nap van, az nagyjából felejtős, inkább teletömöm meetingekkel mert úgysem lehet elmélyülten kódolni. A többi nap home office, itt kb reggel 9-től 6-ig dolgozom, attól függően, hogy mennyire érdekes a munka. Ha teljesen belefeledkezem, akkor szívesen csinálom, de ha nincs kedvem dolgozni, akkor csinálgatom és közben gyakorizom, gitározok, játszom a kutyával stb. Rólam általában véve elmondható, hogy a hobbim a munkám, így nem zavar, hogy ezt kell csinálnom. Ez a home office nagyon kellemes, soha nem mennék vissza már az irodába. Arra viszont vigyázok, hogy ha a főnököm hív vagy ír, azonnal felvegyek vagy válaszoljak.
2022. nov. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A programozók hány órát dolgoznak egy nap kb?"

Ez attól függ, hogy mi a teendő épp.

Normális esetben nálunk is elég light-os a meló és nem túlóráznak az emberek. Munkaidőt tekintve én is ilyen 5 óra környékére tenném.

(Persze függ, hogy mit tekintünk munkának, ha csak a kód írást, akkor kevesebb, mivel vannak napok, amikor mondjuk a nap fele meeting.)


"Ők is túlóráznak, mint mások?"

Nálunk túlóra csak akkor szokott kellene, amikor közeleg a release és esetleg megcsúszunk, mert több bug jön be, mint amire számítottunk.

De igen, mindenki túlórázhat, junior is. Mondjuk nem biztos, hogy pont neki kell. Attól függ, hogy milyen nehézségű a bug.


"Tényleg, vannak olyan juniorok akik dolgozhatnak?"

Nyilván, mivel kell utánpótlás.

Nálunk vannak fejlesztők, akik manager irányba "csúsznak ki" és nem maradnak fejlesztői pályán.

Pótolni kell a munkaerőt vagy elfogynak.


"Mert azt olvasni mindenütt hogy a juniorok tömegesen állást keresnek. Programozóknál fontos hogy intelligens legyen?"

Általában igen, de attól is függ, hogy mire keresik.

Vannak ilyen nagyon alapmunkák, hogy másolgatni kell kb., az bárki meg tudná csinálni, aki kicsit is ért a géphez.

Az alapvető logika mögötte az, hogy lexikális tudást a cégen belül is magára tud szedni a jelentkező, viszont akinek száles lexikális ismeretei vannak, de nem valami intelligens, az nem lesz a cégen belül se intelligensebb.

2022. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

10 éve dolgozok szoftverfejlesztőként, voltam kis cégnél és amerikai multinál is, de soha nem volt olyan munkahelyem, ahol ne lett volna általános a (fizetetlen) túlóra. Pl. amerikai multinál eleve 9-18 volt a munkaidő, elvileg 1 órás ebédszünettel, ami a gyakorlatban soha nem volt fél óránál több, és ehhez képest sokan bent maradtak 19-20-ig, főleg ha épp sok munka volt, de a szombati munka is előfordult a deploymentek miatt.


Kisebb cégeknél inkább gyakori a rugalmas munkaidő, általában van hogy pangás van, de sehol sem szeretik, ha épp tegnapelőttre kellett volna valami, és akkor te X órakor leteszed a "tollat" és hazamész.

2022. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
#8 10 ev alatt csak hulladek cegeknel/csapatokban dolgoztal? Ennek mi az oka?
2022. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden munkahelyemen rugalmas munkaidő volt és 4-5 órát dolgozok átlagban. Eleve rengeteg már a 100% remote lehetőség, jobban be lehet osztani az időt, nem is mennék már vissza irodába.

Túlóra előfordul, amit utána nyilván lecsúsztatok.

Junior szinten persze kevésbé válogathat az ember, főleg a jelenlegi gazdasági helyzetben.

2022. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!