Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerverről kép törlése kód...

Szerverről kép törlése kód segítségével?

Figyelt kérdés

Egy webshopot csináltam, php segítségével lehet a termékek képét hozzáadni illetve módosítani. A képmódosításnál feltölti az új képet a szerverre illetve az adatbázisban a feltöltött kép nevét hozzárendeli az adott termékhez. Viszont a régi kép ugyanúgy ott van a szerveren de az adatbázisban már nem szerepel a neve nincs hozzárendelve termékhez, nem akarom hogy 10-20-100 feles kép is lehessen a szerveren ami a helyet foglalja.

Milyen (lehetőleg php) kóddal lehet azt megoldani, hogy a módosítás során a régi már nem használandó képet törölje a szerverről? Mondjuk a régi kép neve $kep változóban van eltárolva. Egyáltalán létezik ilyen kód vagy csak maunálisan lehet őket eltávolítani a szerverről?



2022. nov. 24. 10:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most nézem, lehetséges hogy olyan egyszerű lenne a megoldás hogy egy sima unlink parancs?
2022. nov. 24. 10:18
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Hangsúlyozom, én csak hobbiból írogattam PHP kódokat, azokat is igen régen, szóval meglehet, hogy nagyon outdated, amit mondok, de talán megfelel.


Hasonló problémába magam is belefutottam anno és úgy tudtam törölni magát a képet is a szerveren lévő, képeket tartalmazó mappából, hogy az unlink - et használtam hozzá, valahogy így:



@unlink(eleresiUtPerszeAKepNevevelEgyutt);

2022. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Látom, magad is megtaláltad közben amíg én itt kávéztam. :)
2022. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, azt hittem valami bonyolult kóddal lehet csak megoldani.
2022. nov. 24. 10:35
 5/11 A kérdező kommentje:
És valóban, még működik:)
2022. nov. 24. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Én mondjuk nem így oldanám meg, nen húznán a request futásidejét a törléssel.

Írnék inkább egy munkaidőn kívüli maintenance process-t, ami törli a már nem használt képeket, előtte esetleg archiválást is megvalósíthat.

2022. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#2: A @ nem kell elé!
2022. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Magához a törléshez nem kell, viszont - amennyire tudom - az a szerepe, hogy az esetleges hibaüzenetet elrejtse a user elől.

2022. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annak nem ez a helyes módja. A hibát kezelni kell, nem szőnyeg alá söpörni.
2022. nov. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez triviális, de nem a user - nek kell kezelnie, így tudnia sem kell róla. Ez nem szőnyeg alá söprés.
2022. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!