Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezeknél a cégeknél jó dolgozni...

Ezeknél a cégeknél jó dolgozni Java/Kotlin fejelsztőként?

Figyelt kérdés

Konkrétan minden cégről hallottam, már hogy gyűjtő multi és nem jó dolgozni éppen ezért is kíváncsi lennék mely cégekről mit gondoltok.


Kezdő Java fejleszőként jentkezgettem pár helyre:


-Oracle

-Deutsche Telekom IT Solutions

-Ericson

-Thyssenkrupp

-Evosoft

-Morgan Stanley


Ezekről mik a személyes tapasztalaitok?


Főleg a Telekomról. Számomra ők mindig egy "elit" helynek tüntek, ahova nehéz bejutni, de 1-2 helyről hallottam, hogy nem olyan jó dolgozni.


Kérlek a válaszaitokba vegyéktek bele, hogy én kezdőként keresek állást, de már van munkatapasztalatom, csak éppen váltani szeretnék egy kis kkv-ból.



2022. dec. 13. 00:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Telekomban dolgozom IT területen (nem Java fejlesztőként), én is juniorként jöttem ide, előtte gyakornok voltam egy helyen és egy másik multiban dolgoztam közel 1 évet.


Nekem a Telekom toronymagasan a legjobb hely ahol valaha dolgoztam, iszonyat jófej kollégákkal, rugalmas munkaidővel, teljesen jó work-life balance-szal és nem utolsó sorban modern technológiákkal és modern eszközökkel.


Az alapjövedelmen túl a bónuszcsomag az junioroknak is szerintem kimagasló: 650 000 kafeteria egy évben, évközi bónusz, év végi bónusz (teljesítményalapú de szintén nem rossz összeg), +5 nap szabadság a fiataloknak, korlátlan mobilinternet, telefonhívás és SMS előfizetéses csomag ingyen, otthoni TV - internet - telefon csomag is ingyen, sőt 30 000 forint értékig szinte bármely rokonodnak, mobiltelefonból csúcskategóriásat igényelhetsz teljesen újat, akár 330 000 forintosat is, amit 2 évente cserélnek szintén ingyen, rezsitámogatás az otthoni munkavégzéshez, szolgálati autót igényelhetsz, egészségügyi / laborvizsgálatokat támogatják 80 000 forinttal stb... szóval annyi bónusz jár hogy felsorolni is nehéz. Ezek mellett a székházban is igencsak modern körülmények fogadnak, korlátlan kávé, tea, rágcsálnivaló, rendszeres a pizza / sushi rendelés, éttermezés, rendezvények ahol szintén "ajándékokat" kaphatsz, csapatépítők, karácsonyi vacsora stb...


Mindemellett hybrid munkavégzés jellemző, de te magad döntöd el, hogy hány napot szeretnél otthonról és személyes jelenléttel dolgozni, ami nekem nagyon szimpatikus, mert juniorok esetén a cégek többsége kötelezi a jelenlétet. Az alapjövedelem is teljesen rendben van, sőt az esetemben kicsit magasabbat is mondtam bérigénynek ugyanis számítottam egy visszaalkura, de nem alkudtak lefelé, elfogadták az egyébként piaci átlag feletti igényemet (ami a juttatások miatt már kimagasló bérnek számít juniorként).


Az interjú részt nem tolták túl feleslegesen, a szakmai részen volt a hangsúly, az érdekelte őket, hogy eddig milyen tapasztalatokat szereztem és mit tudok illetve volt pár egzakt kérdés, ahol azt figyelték hogy mennyire logikusan gondolkozom egy programozási probléma megoldásánál.


Én meleg szívvel tudom ajánlani a Telekomot, sok sikert! :)


U.I: A felsorolt cégek közül egyébként nekem még az evosofttal kapcsolatban van negatív tapasztalatom: az önéletrajzomat beküldtem fejlesztői pozícióra még gyakornokként, ahol meg is történt az interjú, majd közölték velem az interjú végén, hogy sikeres volt de nem keresnek jelenleg szoftverfejlesztőt, hanem tesztelői pozíciót tölthetek be, de oda szívesen látnak és ha megüresedik fejlesztői hely náluk akkor átmehetek fejlesztőnek. Nekem ez unszimpatikus volt a részükről, mivel ha előre jelzik, hogy nem fejlesztőt keresnek akkor nem is pazarlom az időmet az interjúra. Természetesen nemet mondtam az ajánlatra.

2022. dec. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Jó.
2022. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

"Számomra ők mindig egy "elit" helynek tüntek, ahova nehéz bejutni"


Meg a terkepen sincs ilyen szempontbol.

A nemet multik amugy hulladekul fizetnek, Ericsson szinten, ha mindenkeppen penzugyi teruleten akarsz dolgozni, akkor Java-val Morgannel meg egy Wise is sokkal jobb, Oracle meg teljesen org fuggo, de naluk amugy is hiring freeze van.

2022. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Ahogy 3-as írja.
2022. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is a telekomnál dolgozom. Nagy cég, sokféle hely van. Az általában véve elmondható, hogy sokkal jobb itt dolgozni, mint egy bármilyen magyar cégnél. Nem zsigerelnek ki, tiszteletben tartják a munkavállalót, nyugat-európai munkakörülményeket biztosítanak. Van fejlődési lehetőség, ki lehet vele jutni Németországba, nemzetközi projekteket lehet csinálni. Elég jó dolgok születnek ott. Nem tudom, máshol milyenek a fizetések, de a telekom általában 20-30-%-kal veri a szabadpiaci fizetéseket. Lehet, hogy a Morgan jobb, ott nem dolgoztam, csak azt hallottam, hogy stresszes. Nyilván ott is munkakör válogatja.
2022. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ericsson-nál én nem dolgoznék az elmúlt évek botrányai miatt. Nekem vállalhatatlan az, ahogy működik.
2022. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha cloud providernél akarsz dolgozni, akkor Oracle-nek ugye 3 alternatívája van itthon, Google, Microsoft és IBM. Utóbbi gyengén fizet, előbbieknél pedig hiring freeze van.

Banknál max akkor érdemes, ha kifejezetten ez a terület érdekel, vagy félsz a tech szektorban jelenleg zajló leépítésektől, de még akkor is érdemesebb fintech-hez vagy valami trading firm/hedge fund-hoz menni (bár utóbbiaknál inkább C++ jellemző).

A többit említeni sem érdemes a felsorolásodból, sok jobb lehetőség van itthon Cloudera-tól kezdve VMWare-en keresztül Nvidia-ig.

2022. dec. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó azért ennyire ne vergődjünk mint sokan itt teszik a hozzászólásokban, emberünkről ennyit tudunk:


"Kezdő(!) Java fejleszőként jelentkeztem..."


Ha valaki KEZDŐ szintű azért annyira nem tud pattogni, hogy az NVIDIA helyett a Googlehoz vagy a Microsofthoz menjen dolgozni... a jelenlegi gazdasági helyzetben örülj ha tapasztalatlan, frissdiplomás pályakezdőként egyáltalán valamelyik általad felsorolt cég ajánl lehetőséget szánodra normális bérrel.


Ha pedig diplomád sincs (és tapasztalatod sem) akkor egyáltalán annak örülj hogy szóbaállnak veled a multik, bár ennek kicsi az esélye.

2022. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, most olvasom csak, hogy kis kkv-tol valtanal, attol barmelyik jobb a felsoroltak kozul.
2022. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Morgannél dolgoztam 2.5 évig. Jó volt, hogy elég jó bérben állapodtam meg az elején, jó volt a cafeteria csomag is, kellemes volt a munkahely, laza, jófej munkatársak voltak, volt belső angol tanfolyam anyanyelvi tanárokkal, viszonylag jól rá lehetett látni a fejlesztéshez kapcsolódó üzleti folyamatokra. Rossz volty hogy azért bőven akadt rosszul megírt legacy kód, viszonylag elavult libraryket kellett használni, és sok volt az adminisztráció. De amiért elmentem, hogy külsősnek vettek fel és sosem kaptam fizetésemelést, de a belsősök is eléggé kicsi emeléseket kaptak, elég nagy volt emiatt a fluktuáció, aki nem lett viszonylag hamar VP az inkább lelépett.
2022. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!