Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri kezdőként Javáról...

Megéri kezdőként Javáról Kotlinra váltani?

Figyelt kérdés

A kezdőt úgy értem, hogy van már 1 év munkatapasztalat és webes backend fejlesztő akar maradni az illető.


Java állásokkal tele van az internet, de ahogy rákeresek a Kotlinra azt látom, csak 1-1 és azok is mind Adroiddal kapcsolatos. Tehát mondjuk Springes állások közül egyet sem. Pedig tudom, hogy van kb 2-3 cég itthon, akik használják, de kb ennyi.


Félek ha most "átképzem magam", akkor a jövőben kevesebb lehetőségem lesz a váltásra és nyílván nem a nyelv a legfotnosabb, de egy tapasztalt fejlesztőnél fontos az adott nyelvben a rutin és így ha egyszer vissza kell váltani Javára, akkor nem hiszem, hogy olyan jó lennék, mintha mindvégig azzal foglalkoztam volna. Tehát karrier szempontjából egy visszalépés lenne.


A java is folyamatosan fejlődik, így nem is egy elavult nyelvről beszélünk, ezért nem egyértelmű a jövőben a Kotlin térhódítása.


Erről a témáról mit gondoltok?



2022. nov. 9. 15:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Az Android rész meg nem igazán érdekel. Tehát csak a springes pozíciók maradnak. Ezen kívül frontenden is használható a kotlin ha jól tudom, de azt meg főleg senki sem használja.
2022. nov. 9. 15:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Soha nem árt egy új nyelvet megtanulni. De én is inkább olyan nyelvre gyúrnék, amelynek van esélye arra, hogy használd is. Ha backend fejlesztő akarsz maradni, akkor például Go. Ha érdekel a frontend is, akkor TypeScript.
2022. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes ismerni, de Spring mellet a Kotlin és a Java oda-vissza kompatibilis, plusz vegyíteni is tudod. (Azaz kotlin alapú libet dependálsz Javas projektbe vagy fordítva. Működik.)


De számos olyan pozícióvan pl. Telekom HU is ilyen, hogy Java-ként hirdetik, de Kotlint tolnak.

2022. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!