Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia kivégez minket?

Figyelt kérdés
Van egy komoly, tekintélyes szakmai múltú ismerősöm. Ő a cégénél harmadmagával, bő egy éve kapott némi fejlesztési pénzt és ebből létrehozott egy 16 gépes clustert, amit később 24 gépesre bővítettek. Ez a cluster egy ötlet nyomán, az ő fejlesztési tevékenységüket volt hivatott megkönnyíteni. Most az eredmények azt mutatják, hogy nem csak arra képes a vas, amire szánták, de a teljes fejlesztői csoport, azaz négy fő munkáját el tudja végezni, egyetlen ember hathatós segítségével. Ha ez általánossá válik, akkor mi lesz így a fejlesztői szakmával? Mi lesz velünk? Elfonnyadunk, mint vizivirág a porsivatagban?

2023. jan. 11. 13:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Igen. [link] 🤣
2023. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A rabszolgái leszünk.
2023. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
87%
Igen kivégez. Holnap délután ötkor. Rettegj paraszt, jönnek érted!!!!!
2023. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
30%
Igen, a chatgpt már el is kezdte szervezni az első támadást (bosszúból a win 8.1 támogatásának befejezéséért)!
2023. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
76%

A mesterséges intelligencia (MI) által okozott veszély kérdése nagyon komplex, és sokan vitatkoznak arról, hogy mennyire valószínű ez a lehetőség. Egyesek úgy vélik, hogy az MI fejlett formája képes lehetne fenyegetni az emberiség létét, míg mások szerint ez elhanyagolhatóan valószínűtlen.


Az MI fejlesztésekor fontos a biztonsági és értékrendszeri kérdésekre adni választ. A tudósok és a fejlesztők felelősségteljesen kell, hogy kezeljék az MI technológiával járó lehetőségeket és kockázatokat, és biztosítsák, hogy az MI a jóra használják és ne okozzon veszélyt az emberiségre.


Az is fontos, hogy nevezzünk meg és határozzunk meg konkrét célokat, hogy az AI rendszerek ne "döntsenek" saját magukról, hogy mit érdemes csinálni, hanem az emberi kontroll alatt legyenek.


Az is nagyon fontos, hogy az AI rendszerek ne legyenek egyoldalúan befolyásoltak (biasok), hogy ne legyenek kizárólagos szempontok mentén döntéseket hozzanak, hanem legyenek sok szempontúak.


Egyébként, az AI rendszerek jelenlegi képességei még jóval az emberi képességek alatt vannak, így jelenleg nincs ok az aggodalomra.

2023. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Ennyire nem vicces a helyzet. A Moore törvény és az eddigi eredmények figyelembevételével hamar eljöhet az a pillanat, amit ma sokan képtelenségnek, vagy a távoli jövőbe veszőnek gondolnak. Régen, amikor még gyerek voltam, csak 4 MB RAM volt a gépekben és senki el sem tudta képzelni, hogy ennek a mennyiségnek a többezerszerese lehet bárkinek. Ma pedig itt tartunk. A számítástechnika fejlődése nem áll meg, esetleg csak lassul. Ma ott tartunk, hogy ha Moore törvényének negyede teljesül, az is hatalmas lépés. A fejlődés csak exponenciális görbével írható le, ami fenyegető. Legalábbis én annak érzem és nem amiatt aggódok, hogy holnap nem lesz munkám, mert tudom, hogy lesz, hanem amiatt, hogy két vagy négy év múlva már nem biztos, hogy lesz.
2023. jan. 11. 14:21
 7/42 anonim ***** válasza:
55%
Engem nem, téged remélem igen.
2023. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
A nyitó posztban említettekhez tartozik, hogy az elmúlt 14 év során ők megterveztek és lépésről lépésre lefejlesztettek, kiegészítettek egy rendszert. Ez a rendszer idővel egyre terebélyesebbé vált. Emiatt, a szükségesség függvényében időnként újra is szervezték az egészet. Végül arra jutottak, hogy a korábbi bemenő adatok és eredmények felhasználásával az újraszervezés feladatát számítógépre bíznák. Erre a célra meg is szavazta nekik a vezetőség a szükséges forrást, amiből a már említett clustert létrehozták. A reorganizátort felépítették és az lett a munkájuk eredménye, hogy a gép teljesen újraszervezte a rendszert, ráadásul a reorganizáció következtében sok dolog fölöslegessé vált az eredmények pedig minden korábbinál nagyobb pontosságot értek el. Annyira, hogy a vezetőségnek szánt riportokat már meghamisítják, mert egész egyszerűen szégyellik összehasonlítva látni a korábbi eredményeiket a gépével.
2023. jan. 11. 14:57
 9/42 anonim ***** válasza:
96%
cool story bro
2023. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

@8: "Erre a célra meg is szavazta nekik a vezetőség a szükséges forrást, amiből a már említett clustert létrehozták. A reorganizátort felépítették és az lett a munkájuk eredménye, hogy a gép teljesen újraszervezte a rendszert, ráadásul a reorganizáció következtében sok dolog fölöslegessé vált az eredmények pedig minden korábbinál nagyobb pontosságot értek el. Annyira, hogy a vezetőségnek szánt riportokat már meghamisítják, mert egész egyszerűen szégyellik összehasonlítva látni a korábbi eredményeiket a gépével."

HAHAHAAHHHAHHHHAAA, a hasamat fogom a röhögéstől. Ki a tököm veszi ezt be??

2023. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!