Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia kivégez minket?

Figyelt kérdés
Van egy komoly, tekintélyes szakmai múltú ismerősöm. Ő a cégénél harmadmagával, bő egy éve kapott némi fejlesztési pénzt és ebből létrehozott egy 16 gépes clustert, amit később 24 gépesre bővítettek. Ez a cluster egy ötlet nyomán, az ő fejlesztési tevékenységüket volt hivatott megkönnyíteni. Most az eredmények azt mutatják, hogy nem csak arra képes a vas, amire szánták, de a teljes fejlesztői csoport, azaz négy fő munkáját el tudja végezni, egyetlen ember hathatós segítségével. Ha ez általánossá válik, akkor mi lesz így a fejlesztői szakmával? Mi lesz velünk? Elfonnyadunk, mint vizivirág a porsivatagban?

2023. jan. 11. 13:32
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mennyibe került a cluster, a paraméterei sem ismertek előttem, de szerintem nem volt több 10 millánál.

Hogy miért nem cloud, hanem cluster, arra sem tudom a választ. Lehet, hogy céges policy az akadály, lehet, hogy a jövőbeni újraszervezés igénye, lehet más feladat, szempont is, nem tudom. Nem egy akkora összeg, amit ne lehetne bevállalni. A cég pedig tévedésből sem IT cég. Ezt nem is értem, hogy honnan vetted?

2023. jan. 12. 21:18
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb biztosan.

Legfeljebb az a kérdés, hogy mennyi idő múlva.


5 év? 10 év? 20-30 év?


Nem tudhatjuk.

De kis túlzással bármikor jöhet egy olyan áttörés az AI fejlesztésében, ami feleslegessé teheti a programozók egy nagy részének a munkáját.

(Jó, nyilván nem holnap, de 5 éven belül már nem elképzelhetetlen)

2023. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
A ChatGPT példája is azt mutatja, hogy a mesterséges intelligencia a korábban elképzelteknél is magasabb szintre kezd jutni - emiatt pedig aggódnunk kellene Elon Musk szerint,
2023. febr. 19. 00:33
 24/42 anonim ***** válasza:
63%

A scifi filmek nagy része, nincs annyira távol mint azt itt a legtöbben gondolják. Gondoljuk a "kötelező vakcina/ chip" kérdésére/ börtönbe kerül az, aki nem oltja be magát.(Ausztria)


Egy ember életének kitörlése, mintha nem is létezett volna.(Amennyiben az adatok digitálisan lesznek tárolva, delete gomb)

Ellopni egy másik ember identitását, és élni az életetét.(Minél több adat van digitálisan tárolva, annál egyszerűbb.)

Az emberi vélemény korlátozása, rabszolgaként tartás. (Ha az emberek összes adatai, bankszámlaszámtól elkezdve, okmányok digitálisan lesznek tárolva, olyat mondasz/teszel, letiltják a számlád, tehát zsarolható vagy)


Ezektől mind-mind 2-3 lépésre vagyunk, nem valószínű, hogy megteszi ezt bárki is, de nem vagyunk annyira távol, mint azt gondolnánk.

2023. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki azt hiszi, hogy ma nagyon fejlett a technológia, vagy maga a számítógépek, de ez nincs így. Majd akkor lesz fejlettnek mondható, ha kvantumszámítógép lesz a karórádban. Talán. De amíg még egy konferenciahívást is úgy kell fél percig kezdeni, hogy "hallasz, és most hallasz?", addig a Skynet nagyon nagyon messze van.
2023. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

"Majd akkor lesz fejlettnek mondható, ha kvantumszámítógép lesz a karórádban. Talán. "


Szerintem meg akkor lesz fejlettnek mondható, ha nyolcvanhét darab kvantumszámítógép lesz az egyik metszőfogamba implantálva.


Mégis, ki a bánat vagy te, hogy ilyen idióta kijelentéseket teszel?

2023. febr. 20. 09:51
 27/42 NTBS ***** válasza:
62%
Sajnos van rá esély, hogy túl nő rajtunk.
2023. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
88%

Én nem szállnék bele ebbe a veszekedésbe, inkább leírom a gondolataimat a témával kapcsolatban.


Sokszor olvasom ilyen-olyan fórumokon, hogy a fejlesztők attól félnek, hogy elveszi a munkájukat a ChatGPT. Az első, amit nem értek, hogy miért csak a saját munkádat félted? A szellemi munkák közül talán a programozás az egyik, ami a legkevésbé automatizálható, és sokkal hamarabb fognak eltűnni más szakmák. A mi munkánk a legnagyobb hiányszakma az egész világon, nem fog egyik pillanatról a másikra eltűnni. A világnak úgy összességében sokkal nagyobb félnivalója van, mint a programozóknak.

Meg fogja változtatni az iparágot? Határozottan. De a C és Assembly nyelvek létjogosultsága sem tűnt el a python megjelenésével. Szerintem el fog kezdődni egy átalakulás, ahol nagyobb hangsúly lesz a low-code-on, de ettől még azok a tulajdonságok, amik programozóvá teszik a programozót (analitikus gondolkodás, rendszerszemlélet, algoritmizálási képesség), azok továbbra is keresettek lesznek. Az egyetemen is számos olyan dolgot tanulsz, amire legyintesz, hogy "minek ez, elavult és soha nem veszem hasznát", miközben 10 éve valakinek a megélhetése volt az a tudás. Alkalmazkodni kell.

2023. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

"A szellemi munkák közül talán a programozás az egyik, ami a legkevésbé automatizálható,"


Ez hogy jött ki?


"A mi munkánk a legnagyobb hiányszakma az egész világon, nem fog egyik pillanatról a másikra eltűnni."


Akkor nézzük ezt a mondatot más aspektusból. Az MI tulajdonosok aspektusából:


A programozói munka az, ami a legköltségesebb és a legkevésbé hiányolható, Erre a területre kell ráfeküdni, ezt a területet kell elhódítania az MI-nek először.


"De a C és Assembly nyelvek létjogosultsága sem tűnt el a python megjelenésével."


A programozói munka és az említett nyelvek létjogosultsága egymással nem megfeleltethető.


"Az egyetemen is számos olyan dolgot tanulsz, amire legyintesz, hogy "minek ez, elavult és soha nem veszem hasznát""


Az egyetemen ilyesmit, ami elavult, haszontalan, nem tanítanak. De ha valaki másképp gondolja ezt, az nyugodtan írja ide le, hogy mi volt az a haszontalanság, amit egyetemen számonkértek tőle.


Most a napokban elolvastam pár dolgot az MI státuszával, térnyerésével kapcsolatban. Sajnos még borúsabban látom a jövőt, mint két hete.

Az MI nem csak a programozók társadalmára jelent fenyegetést, hanem sok más területre is. A képzőművészetből élők és sokan mások is elkezdhetik a jövőképüket átértékelni.


Na és, rövidesen felbukkannak a chatGPT addikció első áldozatai is, a krónikus függők.

2023. febr. 20. 16:22
 30/42 anonim ***** válasza:
82%
jaj de buta vagy
2023. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!