Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként mennyire van...

Programozóként mennyire van lehetőségetek kiélni a kreativitásotokat munka közben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy tudtok önálló javaslatokat tenni és megvalósítani, szóval nem az az elvárás, hogy egy Code Monkey legyetek.


Én kis cégnél dolgozom, de talán egy multinál kevesebb a mozgástér ilyen szempontból.



2023. jan. 25. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nagy multinál dolgozom (top 25 brand, 200.000+ alkalmazott) data scientistként. Óriási a mozgásterem a mindenféle kreativitásra, onnan kezdve, hogy egyáltalán mit csináljunk, azt is hogyan, hogyan nézzen ki a platform, hogyan nézzen ki és mit tudjon a UI stb. Mindent mi találunk ki, mi hol legyen a felületen, egyáltalán mi legyen a felületen, mi hogyan viselkedjék a frontenden, ha API kell, akkor az hogyan épüljön föl stb. Egészen tág skálája van a mozgásteremnek, köszönhetően annak, hogy a (belső) ügyfeleimnek a legtöbbször fogalmuk sincs, vagy csak nagyon ködös elképzeléseik arról, hogy mit szeretnének, és onnan kezdve mindent mi találunk ki. 🤗
2023. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Huhh kicsi KKV-nál gyakornokként még úgy vettem észre, hogy a gyakornok nem csak full stack fejlesztő, de még arcchitect, UX designer, manuális tesztelő és még fordító is.


Tehát náluk maximális szabadság van.


Most kezdek egy kb 150 fős szintén magyar cégnél. Kíváncsi vagyok, hogy náluk mi lesz, de interjún már nagyon fogták a fejüket, hogy "Te jó isten. Mit csináltak veled előző munkahelyeden?!?!" :D

2023. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Javaslatokat nyilván tudunk tenni meg sokszor a mi ötleteink mentén haladunk, ez már gyakornokként is így működött (nálam legalábbis). Viszont annyira nem kreatív, a specifikáció köt, az alapelvek kötnek, más munkája, aki szintén velem dolgozik az adott projekten, szintén köt, szóval eléggé alkalmazkodni kell.


Nyilván úgy csinálod meg, ahogy akarod (a clean code keretein belül), ha azt kérik tőled, hogy implementálj egy funkciót vagy modellt, ami ezt meg azt tudja, de azt nem te fogod kitalálni, hogy mire van szüksége az ügyfélnek és le is fognak kúrni, ha a specifikációtól eltér a munka.

2023. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

@1 "data scientistként."

Az nem programozo. Ebből a szempontból össze se lehet hasonlítani a két foglalkozást.

2023. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
4. Mármint hogyne lenne a data scientist programozó? Algoritmusokat írok / idomítok Python nyelven, applikációkat és API-kat fejlesztek különböző frameworkökben, mi neked ebben a nem programozás? :)
2023. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

#5

Én is data science területén dolgozom, pontosan azért tetszett meg ez a terület, mert kevésbé kötött a kódolás része, mint a fejlesztőknek és nagyobb a hangsúly az elméleti módszertanon, mint az alapelveken.


Ha nem kifejezetten neurális háló fejlesztésében (amit ma már ml engineernek hívnak, nem data scientistnek) és nem dataprepben, esetleg adatbázisfejlesztésben (azt meg data engineernek hívják) veszel részt, akkor a feladataid 80%-ban funkcionális programozásból és szkriptelésből állnak, ami közel sem annyira kötött és szintaktikailag összetett, mint egy nagyméretű kódbázist fejleszteni alkalmazásokhoz oop-ben.


Össze sem lehet hasonlítani a kettőt és nem is érdemes. Én fejlesztő voltam ezelőtt, már elbuknék egy python dev pozíció komolyabb szakmai körén.


A data sciencehez szükséges kódolási ismeretek meg sem közelítik egy fejlesztőét, akkor sem, ha tiszta kódot írsz. Nem hiába külön szakma és nem azért, mert ami megy egy fejlesztőnek, az egy data scientistnek is.


A B verzió, hogy olyan feladatokat sóztak rád, ami hivatalosan nem data scientist task.


A C meg az, hogy a kódbázis minősége nem ellenőrzött és csak kódbaszók vagytok.

2023. jan. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenki programozó/fejlesztő, aki használ programozást a munkája során. Ezzel illene tisztában lenni.
2023. jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

6-7. Érteni vélem, amire ki akarsz lyukadni, ettől függetlenül a data scientist is programoz, csak másképpen. Ez adatprogramozás. Nem egy hagyományos applikáció-fejlesztés, hanem más típusú programozás.


Én is fejlesztő voltam korábban, és azért váltottam data science-re, mert ezt izgalmasabbnak találtam. Abban igazad van, hogy más skillek kellenek hozzá. Attól még ez is programozás.


Na de csak kötözködsz. :)

2023. jan. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!