Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vannak olyan műveletek,...

Vannak olyan műveletek, amiket a terminal-al, vagy máshogyan is meg lehet oldani? Amikor többféleképp ugyanolyan jó. Vannak akik pl a terminal-t szeretik jobban használni, vagy akik mikor lehet akkor mást, mikor muszáj akkor a terminal-t?

Figyelt kérdés
pl javascript webfejlesztés könyvtárak keretrendszerek github témában

2023. jan. 28. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Neked meg mibajod van? Mit akarsz kérdezni tulajdonképpen? Mi az hogy


"Vannak akik pl a terminal-t szeretik jobban használni, vagy akik mikor lehet akkor mást, mikor muszáj akkor a terminal-t?"


Egyáltalán elolvastad amit kérdezel? Olyan hatást kelt a kérdésed, mint ha képtelen lennél normális mondatok megalkotására.

2023. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom újra. Olvastam vagy hallottam olyan eseteket amikor valamire többféle lehetőség volt, ezt kiemelték, hogy ő most a terminal-ba írja be, de lehet máshogy is, amiket csak megemlített. (pár hete volt már nem találom ezeket, ezért nem tudom belinkelni)

Ezek érdekelnek, de annyira nem lényeges akkor, azt hittem közismertebb ez és elsőre tudni fogják mire kérdezek rá.

2023. jan. 28. 13:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából mindent meg lehet csinálni terminálból - többnyire gyorsabban is - GUI-s felület csak egy frontend hozzá.
2023. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. jan. 28. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon általános a kérdés mert nem tudom konkrétan mire vonatkozik, mi az amit terminálból csinált és lehet másképp is... több 1000 ilyen dolog van amit 1000 más módon is meg lehet oldani. Például a git verziókövetőnek is megtanulhatod a használatát parancssorból de ahhoz is van számtalan grafikus felület. Ugyanúgy az is tetszőleges hogy számodra melyik IDE használata a kézenfekvő.


Persze vannak best use-casek és a cégek is meghatározhatják hogy náluk milyen eszközök használata az elvárt (biztonsági megfontolások miatt, erőforráskímélő stb...).

2023. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi 5. Igazából kicsit grafikusabb jobb tetszene mint a terminal, legalábbis amíg meg nem szokom a működést. Mert később gondolom csak automatikusan írok inkább a terminalba ha érzékelhetően gyorsabb, vagy ha azt preferálják valahol.

A githez a grafikus felület jól jönne, ha esetleg tudsz olyat írni amire rákeressek.

2023. jan. 28. 13:54
 7/11 A kérdező kommentje:
A vs code-ot használom amúgy.
2023. jan. 28. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:

A terminálnak akkor van jelentősége, ha automatizálni akarsz több lépést egymás után, vagy ismételni ugyanazt sokszor, pontosan ugyanúgy.

Egyébként kényelmesebb a GUI.

2023. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Bár egy kisebb projekthez, ahol nem kell túlvarázsolni dolgokat és nem 20-an dolgoztok egy projekten ezek szerintem inkább bonyolítják a dolgokat, mint egyszerűsítik. A Sourcetree-t próbáltam, nem lettem tőle sokkal okosabb, nem is használom. Alapvető dolgokat tud a vscode is (ahhoz is vannak git extension-ök), a többit a repó webUI megoldja, teljesen felesleges egy natív alkalmazás még ehhez.

2023. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Helyesen: terminállal, terminált, terminálba, stb.
2023. jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!