Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nagy hátrány junior...

Mennyire nagy hátrány junior pozikhoz, ha nincs még diplomám, de két szakon tanulok levelezőn (mérnökinfó, fizika) és az infó szakon már csak két félévem van hátra? (Lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés

Szakmai gyakot letudtam már diákmunkán (4 hónapig voltam ott) és azért vagyok levelezőn két helyen, mert a diákmunkás állást ott szerettem volna hagyni, hogy keressek junior/pályakezdő munkákat, de a főnök mondta, hogy jelentkezzek hozzájuk, mert szinte biztosan felvesznek. Szóval ott hagytam nappalit és elkezdtem rendesen náluk dolgozni, dee aztán jött a válság:D szóval a próbaidőm vége fele elküldtek és mondta a főnök, hogy nagyon sajnálja, de nem tudott sajnos mit csinálni.


Tehát itt vagyok diploma nélkül majdnem 6+ hónap tapasztalattal és fogalmam sincs, hogy van-e így valami esélyem munkát kapni. Nem is nagyon próbálkoztam eddig, mert vizsgákra koncentráltam, hogy elterelje a figyelmemet. Természetesen van githubos projectem is, szóval az is megy CV-be, meg itt a tapasztalat, de félek, hogy diploma nélkül szóba se állnak velem...



2023. febr. 3. 06:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit szerettem volna írni, hogy tényleg nem probléma miatt küldhettek el, mert jóba lettem egy medior fejlesztővel a cégnél (együtt járunk DnD-re) és mondta, hogy teljesen okés vagyok erre a szintre, szerinte is a pénz volt probléma, küldtek el másokat is, mondjuk nem a fejlesztők közül az igaz.
2023. febr. 3. 06:34
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Van esélyed, érettségivel is felvesznek ha a beugró teszten átmész és referenciaanyagot tudsz demózni az állásinterjún. Persze nem mindenhol, mert sok cég tényleg csak a papírt nézi, de oda nem is érdemes menni. Az viszont probléma lehet hogy levelezőre jársz, mert nem igazán szeretik a péntekeket elengedni.
2023. febr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Iskolásokkal nem foglalkozunk.
2023. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
14%
A cégek nem engednek el csak úgy tanulni, teljes emberre van szüksegük, és találnak sok frissdiplomást, aki teljesen ráér a munkával foglalkozni, a 2 levelező csak hátrány jelenleg, nem sok esélyed van.
2023. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"érettségivel is felvesznek ha a beugró teszten átmész... sok cég tényleg csak a papírt nézi, de oda nem is érdemes menni"


Nem, komolyabb cégeknél el sem jutsz diploma nélkül a beugró teszt megírásáig. Diploma annak a feltétele hogy szóba álljanak veled utána a szakmai interjún mérik fel a tényleges tudásodat és az alapján döntenek a felvételről nem amiatt hogy diplomád van. Neked nyilván nem érdemes olyan céghez menni ahol elvárás a diploma, úgysem ugranád meg a szintet hogy alkalmazzanak vagy ha csoda folytán mégis a második héten kirúgnának, úgyhogy maradj nyugodtan az állami szférában.


2 szakot végzel párhuzamosan? Ráadásul egyik sem könnyű... Én biztosan nem alkalmaznék olyan embert aki egyszerre 2 szakra jár mert a hatékony munka helyett mindig nyávogna hogy "jajj most vizsga van, szakdoga van, beadandót kell írni" stb...


Attól függetlenül hogy a normálisabb multiknál elvárás a diploma megléte szerintem add be és kiderül, veszítenivalód nincs.

2023. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

"... infón már CSAK 2 félévem van hátra?"


Szóval még minimum 1 évig jársz infóból egyetemre, fizikából pedig még tovább. Most hogy a válság, rezsi stb miatt elég sok cégnél hiring-freeze van elsősorban junior pozikra így hogy 2 egyetemre is jársz nagyon karcsú az esélye hogy bárki alkalmaz. Ettől függetlenül jelentkezz csak ne lepődj meg ha nem találsz gyorsan állást.

2023. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy én most látom:

-Hiring freeze, válság + nem keresik a kezdő fejlesztőket továbbra sem. Tehát most nehezebb elhelyezkedni. Legtöbb cég leépít vagy szintet tart.


-A munkáltatónak a legfontosabb, hogy terhelhető legyén és sokat tudj menni dolgozni, így tudjanak olyan feladatokat adni, amik nem csak azért kerülnek rád, mert a backlogban csücsül hónapok óta és "majd a gyakornok megcsinálja". Ezért picit ijesztő lehet a munkáltatónak, hogy 2 szakot is viszel.


-Diákokat szeretik azért alkalmazni, mert később főállású munkaerő lesz és így olcsóbb, hogy elkezdik neki fizetni a br 1800-as órabért, amin betanítják, majd jótékonyna majdnem, 1,5 szeresére emelik, amire te azt mondod, hogy "Wow, de menő" aztán pedig így is piaci szint alatt vagy ott, mint már betanult munkaerő. Viszont te még elég sokáig jársz egyetemere a 2 szakkal, így ez megint ijesztő lehet.


Ettől függetlenül szerintem simán találsz munkát, főleg 6 hónap tapasztalattal. A legtöbb diák úgy keres munkát, hogy még semmi tapasztalata nincs. Így van egy elég erős előnyöd.

2023. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 igen ettől félek. Mert ha eljutunk interjúig vagy felhívnak, akkor tudom mondani, hogy online van az egyik, a másikra meg nem kötelező bejárni (és felveszik ott is az órákat). Tanulni meg infón nem kell már, csak programozós óráim vannak hátra ahol project munkák vannak, de erre egy egész nap hétvégente bőven elég. A fizikát pedig imádom, így nekem azt hobbi tanulni és nem leterhelő, hogy egy fárasztó nap után leülök fizikázni, inkább élvezem.

Csak persze ezt nem tudom beleírni a CV-be:D amúgy számolgattam és heti 20 órát szánok tanulásra általában, ez hétvégére elosztható, hétköznap meg pár óra fizikát úgy is letudok.


Teljesen úgy volt a munka ahogy írtad. Kaptam az addigi fizumhoz relatív nagy emelést mikor átmentem rendes munkára náluk, aztán ugye örültem, meg 25 alatt vagyok és szja se annyi, de valójában jóval kevesebbet kaptam, legalábbis netes kutakodásaim alapján. De imádtam ott dolgozni nagyon, meg volt rendesen kihívás is, sokat fejlődtem. Lehet egyszwr vissza megyek majd mediorként:)

2023. febr. 4. 08:02
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem kifejezetten gáz (ha igaz), hogy sok cég nem vesz fel olyat aki még tanul. Ez is az oka, hogy alig van igazán versenyképes magyar cég.
2023. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!