Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi alapján válasszak szakterül...

Mi alapján válasszak szakterületet az informatikán belül?

Figyelt kérdés

Sok minden érdekel, és nem tudom mi alapján szűkítsem le.


Proginf szakra járok és közben gyakornokoskodom. A munka elég gagyi, SQL lekérdezéseket kell írogatni, és némi Excel meg Power BI (de nagyon alapszintű az egész).


Gondolkodtam data science-en, mert erős vagyok matekból. De állítólag ott nem a programozáson van a hangsúly, hanem adattisztításon meg hiperparaméterek állítgatásán. Egy pár napos Python vagy R kurzus elég a programozás részéhez. Ennél többre vágynék, mert szeretek programozni. Suliban szerettem a tervezéses, UML diagramos feladatokat is.



2023. febr. 20. 21:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mostani munkám adatelemző, de eltántorít ettől a területtől, hogy a cégnél érezhetően alacsonyabb a presztizsük, mint a fejlesztőknek. És hiába van programozói tapasztalatom, nem engednek kód közelébe.
2023. febr. 20. 21:58
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

“Gondolkodtam data science-en, mert erős vagyok matekból. De állítólag ott nem a programozáson van a hangsúly, hanem adattisztításon meg hiperparaméterek állítgatásán. Egy pár napos Python vagy R kurzus elég a programozás részéhez.”


Én például ma egy pooling algoritmust fejlesztettem, amelyet végül egy összetett rekurzív függvénnyel oldottam meg. Ez része egy nagyobb alkalmazásnak, amelyet szintén én fejlesztek, GUI-val, API-val, adatbázisokból lekérdezéssel és oda visszaírással stb. Az alkalmazásfejlesztés során szép, hatékony, idiomatikus kódot kell írnunk, típusjelöléssel, unit tesztekkel, loggolással stb. stb. És mindezt (voilá) data scientistként.

2023. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
adatelemző != data scientist (just sayin')
2023. febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
6%

"Mostani munkám adatelemző, de eltántorít ettől a területtől, hogy a cégnél érezhetően alacsonyabb a presztizsük, mint a fejlesztőknek"


A data analyst és data scientist is bohóckodás jó hogy alacsony a presztizsük. Bármilyen csirkét felvesznek akik valaha láttak adatokat. Szociológus, biológus, survey statisztikus, akármilyen gazdasági de még tesitanár végzettségűt is felvesznek ha életében számolt átlagot a diákjainak mert az is adathalmazon definiált matematikai operáció.


Ha valódi munkát akarsz akkor elmész full-stack developernek, állítom magasabb szinten kezeljük az adatokat mint az úgynevezett adattudósok pedig a munkánk egy töredéke. Másfelől sokkal izgalmasabb mint adatokat buzerálni mint valami közgázos hülyegyerek, itt valóban kibontakozik a tudás. Én Java full stack fejlesztőként napi 130k+ÁFA bérrel dolgozok vállalkozóként de 3 nap alatt megírok több tízezer soros kódot amennyit egy data scientist egész életében nem ír.

2023. febr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

4. “vállalkozóként de 3 nap alatt megírok több tízezer soros kódot amennyit egy data scientist egész életében nem ír”


Jó nagy szeméthalmaz lehet, ha több tízezer (!) sort írsz 3 nap alatt.

2023. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

#3

Köszönöm, hogy leírtad helyettem is. Tragédia, mennyire fogalomzavarosak az emberek.


"A data analyst és data scientist is bohóckodás jó hogy alacsony a presztizsük."

Ez meg... Nálunk a kutatóink data scientistek és ml engineerek. A szakmai tápláléklánc csúcsán vannak, többet visznek haza, mint bármelyik dev egész konkrétan. Tény, hogy nem excelbohócok, hanem fokozatot szerzett matematikusok, informatikusok.

2023. febr. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 NTBS ***** válasza:
Azt válaszd, ahová a szíved húz.
2023. febr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ilyen szánalmas, lenéző kommentet...

Tipikus, a magát mindenki más fölé helyező egoista okádék.

2023. febr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 stefan88 ***** válasza:
100%

"3 nap alatt megírok több tízezer soros kódot"


Nah ezen jót nevettem :D Igen, a programozásnak pont ez a lényege, minél többet írjunk minél kevesebb idő alatt. Ha ismételjünk magunkat, az se baj, hisz karakterszámra fizetnek :D

2023. febr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz szopni, akkor érdeklődés alapján.

Minden más - ha nem is zsákutca - megnehezíti a dolgodat.

2023. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!