Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi alapján válasszak szakterül...

Mi alapján válasszak szakterületet az informatikán belül?

Figyelt kérdés

Sok minden érdekel, és nem tudom mi alapján szűkítsem le.


Proginf szakra járok és közben gyakornokoskodom. A munka elég gagyi, SQL lekérdezéseket kell írogatni, és némi Excel meg Power BI (de nagyon alapszintű az egész).


Gondolkodtam data science-en, mert erős vagyok matekból. De állítólag ott nem a programozáson van a hangsúly, hanem adattisztításon meg hiperparaméterek állítgatásán. Egy pár napos Python vagy R kurzus elég a programozás részéhez. Ennél többre vágynék, mert szeretek programozni. Suliban szerettem a tervezéses, UML diagramos feladatokat is.



2023. febr. 20. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"3 nap alatt megírok több tízezer soros kódot "


Három nap alatt senki nem ír több tízezer sor kódot. Még akkor sem, ha olyasmivel bízzák meg, amihez nem nagyon kell gondolkodni.


Három hosszú nap alatt ki lehet gurítani talán nyolcezer sort. Esetleg kilencet, de többet nem.

2023. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem igaz, hogy adattisztításon lenne a hangsúly. A data science ugyan az, mint a programozás, legalábbis abban az értelemben, hogy két programozó között hatalmas különbség lehet.

Minél nagyobb olyan céghez mész, akiknél nagy szerepe lesz a munkádnak, annál inkább kevésbé lesz közöd bármilyen tisztogatáshoz. Pl ha elmész a booking.com-hoz ds pozira, akkor biztosan csak matekosabb dolgokkal foglalkozol majd:D De ha egy startuphoz mész ahol nincs is nagy hangsúly pl valami nagy kereső rendszeren, tehát nem múlik sok a user experiencet tekintve azon, hogy te mit csinálsz, akkor rengeteg adattisztogatás vár rád.


Meg pl a booking.com-nál dolgozni vagy egyéb ilyen kaliberű cégnél az msc is gyakran elvárás, meg oda szokott lenni írva, hogy phd/alkalmazott matematikus msc előnyös. Szóval ha nekem nem hiszel, akkor olvass hírdetéseket, mert szerintem ebből érezhető, hogy mást ültetnek adatoktisztogatására, neked lesznek fontosbab dolgok amivel majd foglalkoznod kell:)


Tehát ez terület függvénye, hogy téged mi érdekel. Én azt tudom ajánlani, hogy csinálj valami online kurzust ilyen irányba, ha tetszik, akkor pedig próbáld ki magadat ezen a területen, mert n év után még ha egy msc nélküli ds-es vagy, akkor sem nagyon fogsz már adattisztogatással foglalkozni.

Persze véletlenül se valami olyan kurzust csinálj meg, ahol nulla hangsúly van a matekon vagy próbálják kerülni a bonyolult témákat. Ezek a hype miatt létrejött kurzusok és a legtöbben ugye még egyetemen is vért izzadtak az egyszerű bsc-s nem is matek szakos matekon, szóval a népszerűség kedvéért butítani kell a dolgokaz.

2023. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

#12 vagyok, elfelejtettem konkrét választ adni:D


Ha a pénz érdekel főként, akkor webfejlesztős területre menj és nem is kell, hogy érdekeljen az adott terület nagyon, anélkül is jó tudsz lenni (persze sokat kell tanulnod meg gyakorolnod attól még). Rengeteg munka is van és top fizetések vannak. Az informatikán belül nem a nehézséget fizetik meg, szóval lehet egy ds területen lévő szakember sokkal bonyolultabb dologgal foglalkozik, de a webfejlesztőket a piac jobb fizura árazza be, mert rájuk brutális a kereslet.


Ha szeretsz játékokban supportolni, akkor devops pozit nagyon tudom ajánlani. Sajnos ezt a munka élvezete nélkül rémálom csinálni, de kegyetlen jó fizu van (mert konkrétan két személy munkáját végzed, legalábbis régen külön volt szedve) és mivel aktívan programozol is, így bármikor tudsz váltani programozásra, ha megunod/nem tetszik és lesz is releváms tapasztalatod.


Ha érdekelnek az elektronikai dolgok, akkor a beágyazott rendszerek fejlesztése nagyon fog neked tetszeni. De ide nagyon gyakran villamosmérnök emberek mennek, szóval készülj, hogy sokat kell ilyen irányban otthon pózolnod.


Mobil fejlesztő... Hát, ez egy remek irány, pláne ha iphone-ok fejlesztésére mész rá, mert kevés jó szakember van, ez miatt iszonyat jó a fizud. Viszont eléggé egy kieső terület ez sokaknak és hasonlít a webfejlesztésre valamilyen szinten, csak sokkal nehezebb elkezdeni tanulni, meg nehéz munkát is kapni junior szinten. Szerintem azzal nem veszítesz, hogy rászánsz két hetet valami nagyon pici kis program készítésére, aztán lehet tetszeni fog.


Ha ezek közül egyik se és a #12 válaszomban írt ds sem érdekel, akkor sajnos valami specifikus terület lenne a jó választás, amit pedig csak te fogsz tudni megtalálni:/

2023. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mindig elfelejtesz konkrét választ adni, csak tolod a marketingdumát
2023. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a részletes válaszokat!


Webfejlesztés: nekem az az egyik fő selling point, hogy mindenféle munkanemben lehet űzni (bejárós/home Office, multi/startup/saját vállalkozás, teljes/reszmunkaido, fix állás/egyedi projektek).


Data science: mi a véleményetek erről a képzésről?


[link]

2023. febr. 21. 13:20
 16/16 anonim ***** válasza:
Jó képzésnek tűnik, de ha még nincs mesterdiplomád, akkor én inkább MSc-re hajtanék. Most már egyre több MSc/PhD van kifejezetten data science, ML/AI szakiránnyal, érdemes belőni a szintet.
2023. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!