Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikuskén...

Programtervező informatikusként C++ vagy inkább hagyjam a mérnököknek?

Figyelt kérdés

Imádok C++-ban dolgozni, csak sajnos azt vettem észre, hogy nincsen annyi munkalehetőség mint mondjuk webesként, ami van annak is a kb fele embedded oda pedig általában mérnökinfóst vagy villamosmérnököt keresnek.

Lassan már kezdenem kéne a szakmai gyakorlatot csak nem tudom, hogy jó választás lenne a karrierem szempontjából a C++



2023. márc. 7. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Van itt egy kis zavar szerintem. Sehol nem keresnek “mérnökinformatikust”. Vagy villamosmérnököt keresnek, vagy programozót. A programozók között pedig lehetsz proginfós, mérnökinfós, gazdinfós, matematikus, vagy akár fizikus, ha tudsz programozni, akkor felvesznek.


Azokat a kevés állásokat, ahol TÉNYLEG szükség van villamosmérnöki ismetekre, oda értelemszerűen villamosmérnököt vesznek fel, aki tud programozni.


A másik félreértés az írásodban, hogy - nem programnyelvekre, hanem területekre szakosodik az ember (például játékfejlesztés, operációs rendszerek, vállalatirányítási rendszerek stb.). A játékfejlesztők például C++-ban dolgoznak, de akkor sem C++-ra, hanem játékfejlesztésre kell szakosodni.


Van azért pár lehetőség a weben és az embedded-en kívül…


Gyakornok voltál már valahol? Az lenne a legfontosabb.

2023. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem voltam még gyakornok, most szeretnék kezdeni, csak sajnos most nagyon nem keresnek gyakornokokat a cégek ahogy hallottam.
2023. márc. 8. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem jó választás a C++ kezdő karriernek 2023-ban. Én is nagyon szeretem a C++-t, de nem is tudom, hogy van-e egyáltalán junior pozíció C++-ra. Szerintem pályakezdőként jobban megéri egy olyan nyelvre helyesebben területre szakosodni, amelyben nagyobbak a lehetőségek kezdőknek. Most hirtelen nem tudom, mi érdekel még bővebben téged, de nagyon sokan kezdenek Javával vagy C#-pal, és ezek alkalmas pályakezdő nyelvek is. A webet nem tudom, miért nem szeretnéd csinálni, de ma már rengeteg alkalmazásnak van web frontendje, így majdhogynem elkerülhetetlen, hogy előbb-utóbb beleakadj a TypeScriptbe és valami frontend frameworkbe. Ezért szerintem például egy Java+Angular+TypeScript vagy Java+React+TypeScript nagyon jó kombinációk.


Tényleg az a legfontosabb, hogy kezdj el valahol dolgozni, gyűjts valós tapasztalatokat, a többi jön magától.

2023. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
#2 Lehet hogy egyeteme válogatja de nálunk kötelező a szakmai gyakorlat. Egyetemmel vannak kapcsolatban cégek, akiknek kötelező X (megállapodás függő) diákot gyakornoknak felvenni félévente “Szakmai gyakorlat” kurzus keretében. Nálatok nincs erre lehetőség? Ha itt jól teljesítesz akkor állást is ajánlani szoktak végzés után.
2023. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!