Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java programozói munkát lehet...

Java programozói munkát lehet alkalmi munka jellege elvégezni? Mivel ez projektekről szól úgy értem hogy egy-egy projekt erejéig aztán vagy viszlát vagy következő projekt de nem alkalmazotti viszonyban és főleg nem napi nyolc órában?

Figyelt kérdés

Pontosabban lehet napi 8 óra de nem úgy hogy reggel nyolctól délután 6:00 ig hanem úgy hogy mondjuk egy hét alatt összesen 5*8 órát dolgozok, illetve a hétvége miatt lehet akár több is de saját tempóban illetve természetesen egyeztetve ha valamilyen ok miatt éppen több kell.


Háttér helyzet az hogy van egy atombiztos de nem jól fizető állásom. Amit nagyon meg kell gondolni hogy érdemes e feladni. Akkor kéne ha erről az derül ki hogy megy nekem.


2023. márc. 8. 06:59
1 2
 1/18 anonim válasza:
Miért ne lehetne?
2023. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Teljesen új vagyok a témában fogalmam sincs ezekről. Csak azt hallottam hogy hatalmas java hiány van, ebből kiindulva gondoltam hogy talán szabhatok feltételeket.
2023. márc. 8. 08:41
 3/18 anonim válasza:
Mármint milyen témában vagy új?
2023. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Programozásban is de munka keresésben is.
2023. márc. 8. 10:03
 5/18 anonim válasza:
Hát azért az úgy elég felejtős.
2023. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pedig valahogy mindenki elkezdte.
2023. márc. 8. 11:07
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

"Pedig valahogy mindenki elkezdte."


Igen csak pont nem pályakezdőként fog senki kedve szerinti időbeosztásban vagy teljes remote dolgozni, az a seniorok kiváltsága. Jelenlegi hiring freeze alatt örülhetsz ha tapasztalat nélkül egyáltalán felvesz egy cég dolgozni, nem te fogod szabni az irányt. Majd 10 éves tapasztalattal a hátad mögött válogathatsz a cégek között és olyan feltételeket szabsz ami neked megfelelő.


Programozókból nincs hiány, TAPASZTALT, JÓ programozókból van hiány.

2023. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Kezdőnek kell, hogy mellette üljön valaki (akár online) akitől folyamatosan lehet kérdezni és segítséget kérni.


Úgy vettem észre, hogy ezt a cégek is így gondolják, mert realizálják, hogy jobb most megtanítani neki mindent, hogy majd 6 hónap mulva önállóan szépen dolgozzon, mint hogy hónapok alatt kiégje a stresztől, rosszul tanuljon meg dolgokat.


Full kezdőként szerintem nem tudsz full remoteba menni és olyan konstrukcióba meg főleg nem, hogy mindegy, hogy mikor dolgozol.


Valószínűleg ha egy normális céghez is kerülsz, majd hónapokig be kell járnod az irodába, míg engedélyezik a home office-t.


Ilyen nagyon flexibilis órák meg nagyon kevés helyen vannak. Egyedül személyesen a Huawei-ről tudom, hogy itthon a fejlesztők akár hétvégén hajnali 3-kor dolgozhatnak. Teljesen mindegy, csak legyen meg a 40 óra. Persze ezt is HR-estől hallottam, így kitudja mi az igazság.

2023. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Valahol mindenki elkezdte de senki nem a csúcson. Egy kezdő bánatot szigorúan ellenőriznek és a heti 3 nap home office is elég luxus kategória, általában 2 napot engednek meg de vannak cégek ahol annyit se.


Én még covid előtt robbantam be az IT szakmába akkor nem volt általános a home office, mivel mostanra medior vagyok nekem nem kell bejárnom csak havi 1-2x vagy ha úgy gondolom de múltkor voltam bent az irodában és annyi ismeretlen random kezdő embert láttam, szinte csak azok voltak bent, a tapasztalt rókák meg otthon verték a f... nemtom mi értelme őket ott ültetni, talán jobban monitorozva van a tevékenységük vagy komolyabban veszik a munkát de lényeg a lényeg kezdőként ne számíts túl nagy rugalmasságea. Majd 2-3 év után.


Másik opció ha elmész egyéni vállalkozónak vagy freelancerkedni de bejáratott ügyfélkör nélkül az elején nem hogy beosztod az idődet hogy hétvégén vagy hétköznap dolgozol hanem állandóan annyi meló lesz mire ott is elérsz egy olyan szintre hogy már tudod élvezni az életet. A másik véglet pedig hogy senki nem áll szóba veled, nem lesz megrendelésed mert pályakezdőben annyira nem bíznak

2023. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
#9 - ráadásul a junior szinten elvégezhető freelancer feladatokat annyiért csinálják meg az indiánok, amennyiért itthon el sem olvasod..
2023. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!