Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri elvégezni a programozó...

Megéri elvégezni a programozó tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Régóta érdekelt már, csak máshogy alakult és más területen kezdtem el tanulni. Mit gondoltok mennyire lehet érvényesülni egy tanfolyamon megszerzett tudással. Milyen maga a munka?

2022. júl. 11. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
A programozók általában jól keresnek, főleg ha nagyobb városban laksz, a munka is több!
2022. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem próbálod ki először magad? Ott a net, el lehet kezdeni egy hobbiprojektet, majd rájössz, milyen a munka. Én is így próbáltam és utólag örülök, hogy időben jöttem rá, hogy nem vagyok fejlesztő alkat. IT-ben dolgozom, használom is a programozást a munkám során, de nem eköré összpontosulnak a feladataim és ez így van jól. Nem való mindenkinek ez. És hülyeség befizetni valamire, amiről azt sem tudod, hogy illene-e hozzád, ráadásul ingyen kipróbálhatod magad benne.
2022. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha tudsz angolul, akk felesleges a tanfolyam, ezernyi ingyenes anyag van fent a neten, ha meg nem megy az angol akk inkább nyelvtanfolyamra fizess be, mert egy legalább b1es szint nélkül esélytelen bármit is csinálni ami komolyabb IT
2022. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
En nem tokolnek egy ilyen bootcampel inkabb egyetemre mennek egy bootcampnel meg egy Üzemmérnök-informatikus Bprof vagy gazdasaginformatikus Bsc diploma is jobb.
2022. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek #2 -essel hogy érdemes kipróbálni a dolgot. Nézz körül mivel szeretnél foglalkozni az IT területen bellül és azt a nyelvet tanuld meg, csinálj vele kisebb nagyobb projektet. Fontos, hogy a tudásodnak megfelelő projektet válasz, pl webfejlesztésnél ne egy baromi nagy sok oldalas csodával indulj neki. Az alapok elsajátítása után(legyen az egy nyelv, könyvtár, vagy épp framework) magadtól állj neki a projekteknek, ne pedig tutorialokat kövess, mert a programozás lényege pont ay hogy rájöjj a megoldásokra, vagy épp hogy megtaláld az interneten a megoldásokat egy adott problémára.


#2 Nem teljesen értek vele egyet, nagyon sok kezdő elveszik a tutorialtengerben és emiatt nem tudnak továbbhaladni. Általában ezek a bootcampek segítik a kezdőket abban hogy átgondolt szintű, megfelelő projektet kapjanak és megtanulják használni a googlet a problémáik megtalálására(és természetesen a nyelvek/könyvtárok dokumentációinak használására.)

Angol fontos, hiszen csak ezen a nyelven fog megtalálni valamit, de ismerek pár embert aki kb kezdő angoltudással programoz.(persze így jóval nehezebb)


#4 Egyetem jó opció ha még fiatal vagy és van időd/pénzed arra hogy letolj egy kb 3 éves képzést. Viszont dolgozó életből visszamenni tanulni nagyon nagyon nehéz.

Ha még egyetemista a kérdező akkor esetleg ez egy opció lehet.

2022. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

#5

Akkor elmondom újra, csak másképp. Nem megtanulnia kell önállóan, hanem belekóstolni. Megnyit egy videót, ahol a nyomi indiai gyerek elmagyarázza neki, hogy hogy hákol össze egy számológépet. Rájön, hogy tetszik-e neki a pötyögés, a fordító, a nyelv. Megpróbál belerakni egy új funkciót, például hogy AC mellett legyen C is a törlésre. Szív vele tegyük fel, két hetet, vagy feladja, vagy nem.


Utána eldönti, hogy az a sok keresgélés is idegelés őt felspanolta vagy felcseszte csak.


A legtöbb tanár úgy tanít kódolni, hogy a hello wordtől kezdi. Szerintem ezzel nem lehet motiválni újoncokat. Azzal lehet, hogy ha nem értik ugyan teljesen azt, amit csinálnak, végigvezetik őket valamin, aminek van látszata. Ami kézzel fogható, ami működik, gyakorlati funkciókat lát el. Ha tetszett nekik az a sok hű-hó valamiért, amit már valaki ezer éve kitalált és nem megy el az életkedvük tőle, majd ránéznek utólag és megfejtik maguknak, mit miért csináltak és hogyan adjanak hozzá valami apróságot. Egy új színt vagy egy új funkciót, ami a régi egy módosítása. Akinek bejön ez a puzzleözés és az, hogy van, hogy a sötétben tapogatózva próbálkozol, majd utólag deríted ki, hogy mit csináltál és hogyan lehetne ezt jobban és tudatosabban csinálni, annak üdv a szakmában, érezd jól magad, kezdj el egy tanfolyamot és további örömteli tanulást!


Akinek nem, annak köszi, hogy adtál neki esélyt, próbálkozz más területtel vagy ágazattal.

2022. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De okos ember nem fektet sok energiát abba, amivel kapcsolatban nem rendelkezik annyi önismerettel, hogy tetszik neki az ilyesmi vagy csak távolról tetszik.
2022. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

#6


Amt írsz, az éppen a rosszabb út.

Az ilyen próbálkozásos (belátásos) tanulás vége az, hogy gányoló kontár lesz a próbálkozóból. Mert csak azt fogja megtanulni, ami kis energiabefektetéssel elsajátítható, ami tetszik neki. Ezzel lehet, hogy a sikerélmény esetenként meglesz, csak a vágyott tudás nem.


A tudás megszerzéséhez a hello world-ön keresztül, lépésenként vezet az út, mert sokkal jobb ha a tanuló átlátja, megérti, olykor még kevesli is az anyagot, mint ha nem.


A te elképzelésed olyan útra viszi a tanulni vágyót, ahol csak idő kérdése a garantált kudarc.

2022. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Megéri elvégezni a programozó tanfolyamot?"


-Röviden és tömören: NEM


Vagy egyetemre menj vagy otthon ingyenes anyagokból és rengeteg gyakorlás révén húzd fel a tudásodat olyan szintre, hogy egy komolyabb Github profilt képes legyél létrehozni projektekkel, repositorykkal stb... Teljesen felesleges több százezret kidobni bootcampra 2022-ben, mikor a nagyobb cégek semmibe nem nézik az ott megszerzett papírt az anyag pedig teljesen ingyen is elérhetö, OKJ-ra pedig felesleges idöt pazarolni, az ott 2 év alatt leoktatott anyagtól 2 nap alatt többet lehet tanulni egy egyetemi jegyzetböl

2022. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#6 Félre címkéztem csak az első reagált a tiédre a második #3 ra ment


Én értem hogy jobb ha valami kézzel foghatót lát az ember de az alapokat akkor is le kell tisztázni, mi a funkció, mik a metódusok, mik a classok, mi az inheretance, ebbe nem ugorhatsz egyből bele mert különben elvesznek a tanulók. De ezeket is lehet a valósághoz hasonlítani, egy for ciklushoz egy dictionaryhoz, sethez , arrazhez mind ki lehet találni olyan kis feladatokat amik valóság alapúak.

2022. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!