Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » React vagy Angular?

React vagy Angular?

Figyelt kérdés
Melyikre esküdtök?
2023. márc. 12. 20:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
91%
Angulart nem próbáltam még, viszont olyan munkám volt már, hogy az Angularban megírt projektet reactosítani kellett, és máshol is hallom, hogy inkább a modernebb reactre váltanak. Sokak számára még nagyon kiforratlan technológiának tűnik, de azért ha az évszámokat nézzük már nem éppen gyerekcipőben jár. Én szeretek reacttel dolgozni, bár vannak agyrém részei is.. Viszont ha most tanulnád mint első keretrendszer, tuti a reactre szavaznék.
2023. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dominic0404 válasza:
0%
Reactot sokkal többen használják, így React. Könyebben lehet állást találni vele.
2023. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

"Reactot sokkal többen használják"


Ez komoly? 2-3 éve még alig találtam Reacot hirdetést, a csapból az az Angular folyt.


Amúgy meg kérdező, nem tudom mennyi idős vagy és mennyi ideje vagy a szakmában, de a Javascript frameworköket kb. úgy cserélgeti az iparág, mint más az alsógatyáját, legalábbis az elmúlt 10 évem alapján ez a tapasztalatom - mondjuk nem elsősorban frontend fejlesztő vagyok, szóval ki lehet javítani.

A jó hír, hogy kb. pár hét egyikből átszokni a másikba. Rohadtul tök mindegy, hogy melyikkel foglalkozol, csináld azt, amelyik tetszik, 4-5 év múlva már úgyse fogja a kutyát se érdekelni.

2023. márc. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
47%

AngularJs vagy Angular 2+?


Ha az előbbi akkor React, ha a második akkor szinte mind1…

Talán annyi hogy React mehet typescript nélkül, Angular meg nem. Bár a React mellé se árt, de el tudom képzelni h valaki nem szereti a TS-t…

2023. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

"React vagy Angular?"


SÖRÉTES!

Az legalább terít.

2023. márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Külföldön React.


Itthon inkább az Angular megy.


Személyes véleményem meg az, hogy az Angular sokkal struktúráltabb, egy igazi framework, ami a Reactre annyira nem mondható el. Sokkal alkamasabb bármilyen projectre.


Annyi a "negatívum", hogy mivel ez egy framework nem csak egy "lib", így tovább tart megtanulni a használatát, de itt ne arra gondolj, hogy hónapokat elfogsz ezzel szórakozni, hanem inkább plusz 5 nap React-al szemben.

Ezt is csak azért írtam le, mert felszokták ellene hozni, de tényleg nem nehéz megtanulni.

2023. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Én Angulart használom, Angulart szeretem jobban, de alapszinten ismerem a Reactet is.


Nyilván aki a Reactet ismeri jobban, az valószínűleg azt is szereti jobban.

2023. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Én jelenleg reaktot használok a munkában, de használtam angulart és vue-t is már többször. Mindnek megvan az előnye.

React gyorsan tanulható, könnyű használni. Nem eléggé struktúrált szóval pilla atok alatt egy átláthatatlan kódot kapsz.(kisebb fejlesztésekhez ajánlom)

Angular igényli a ts-t, jól struktúrált, átlátható kód, de nehezebb a fejlesztés és a tanulása. (nagyobb projektekhez ajánlom)


Vue (kicsit elfogult vagyok mert nekem ez a kedvencem) aránylag könnyű a fejlesztés benne és a megtanulása sem nehéz, aránylag jól struktúrált, de (kb 2 éve néztem) kisebb a kereslet rá.


Amennyiben van elég időd és kitartásod, találj ki egy kis példa projektet és írd meg mind a 3ban. Csak a javadra válik ha mind a hármat ismered. Ezután kiválasztod hogy neked melyik tetszett a legjobban. Megvan mindnek a létjogosultsága és kb nem tudsz rosszat választani. Remélem tudtam segíteni.

2023. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
React.
2023. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

TLDR: Ha egy szabad homokozót akarsz ahol te válogatod össze a neked tetsző libeket, technológiákat akkor React, ha ismered a Typescriptet és egy kötöttebb, struktúráltabb, Google ökoszisztémás és általa vezényelt rendszert akarsz kitanulni akkor Angular.


Én Reacttel dolgozok, de volt már szerencsém mind Vue-hoz mind Angularhoz.

Angular sokkal kötöttebb, out of the box struktúráltabb így nagyobb projektekhez ideálisabb.

Angulart a Google terelgeti, fejlesztgeti, kvázi ők mondják meg a szabályokat.

React nem fogja ennyire a kezed így könnyebb gányolni benne, viszont sokkal több a mozgástered is.


Itthon ahogy én látom még mindig az Angular megy jobban (főleg .Net-tel párosítva), de azért React melók is akadnak bőven.

Azt kijelenteni, hogy egyik vagy másik frameworkkel tudsz könnyebben elhelyezkedni hülyeség, mivel ha valamiben jó vagy munkád biztos, hogy lesz.


Viszont én is azt hallottam, hogy kezdenek az Angularos cégek más alternatíva után nézelődni, általában a React személyében, de most a Vue is nagyon kezd feltörni.


Én azt mondom, hogy ezek alapján válaszd ki ebből a párosból a neked tetszőt, mélyülj el benne de azért tartsd a szemed a többi opción is hosszútávra nézve. Gondolok itt a Svelte-re és a Vue-ra.


Remélem tudtam segíteni!

2023. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!