Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tippek pythont tanulni?

Tippek pythont tanulni?

Figyelt kérdés
1 honapja nezek youtube tutorialokat, de egyszeruen ha megnezem, utanna egy par sortol tobbet nem tudok leirni google nelkul. Azt mondjak a python a az egyik legkonnyebb megtanulni, akkor gondolom a C++ sokkal nehezebb lesz majd.

2023. márc. 29. 23:37
 1/5 anonim válasza:
27%
Nem baj ha nem tudod a szintaktikát fejből, nekem a python a munkám része de amikor hosszabb ideig nem kell hozzányúlnom énis felütöm a googlet, ezért van. Tanulj meg adatot beolvasni, kiírni fájlba, halmazműveleteket, hogy a logikáját értsd, aztán attól függően, hogy mit szeretnél megvalósítani, utána tudsz nézni valamilyen librarynek, aztán az ilyen alap dolgokat, és a library függvényeit összekombinálva már tök jó kis dolgokat lehet csinálni
2023. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Én mindig úgy szoktam programozási nyelvet tanulni, hogy megkeresem a hozzám leginkább passzoló tutorialt, mellé egy referenciát a nyelvről, és ahogy a tutorial halad, úgy csinálom én is.

Van olyan tutorial, amit hiába olvas az ember, nem tanulni belőle, mert rosszul magyaráz, vagy egyszerűen másképp, mint ahogy a te felfogó-megértő képességed igényli.


Fontos, hogy lassan haladjon az ember, és közben folyamatosan írja, gyakorolja azt, ami a tutorialban van.


Én egyébként az írásos tutorialokat jobban szeretem, a videósokat szerintem nehezebb követni.

2023. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Találj ki magadnak egyszerű projekteket/feladatokat és próbáld azokat megvalósítani. Először fejben vázold fel, gondold végig, hogy a gép hogyan csinálná, milyen kis lépésekből áll össze a program.


Angol tudás kelleni fog, hisz a neten a legtöbb tutorial angolul van fent. StackOverflow, GitHub, GitLab, Reddit és hasonló fórumok pedig a barátaid ilyenkor.


Ha nagyon nem egy esetleg próbálj másik nyelvet, ne arra adj, hogy mások szerint mi a könnyű. Szerintem pl. a PHP sem nehezebb a Pythonnál.

A C++ szintén nem nehéz, csak teljesen máshol használják. a Python igazából egy nagyon magas szintű szkriptnyelv. A C++ alacsonyabb, hardverközeli, feladatokhoz használják, illetve olyan helyeken, ahol számít a teljesítmény. Nagyon rugalmas és széles körben használt nyelv. Kezdőknek először nehéz lehet, de csak meg kell tanulni a szintaxisát és bele kell jönni a programozási gondolatmenetbe.

Csak hogy adjak egy tippet: Csinálj húsvét számító kis progit, úgyis nemsokára itt a húsvét. :D

Kérj be egy évszámot a felhasználótól és a progi írassa ki, melyik hónap hányadikán lesz húsvét. Ha ez megvan jöhet az ellenőrzés, hogy csak számot fogadjon el a program bemenetként.


Én tavaly egy ilyet csináltam C-ben. 72 sorból oldottam meg, tehát Pythonban még ennyi sem lesz. Wikipédián fent van, hogyan működik a húsvétszámítás, azt próbáld meg átvinni Python-ba. Nem olyan bonyolult dolog. Ha nem megy, próbálkozz szöveg kiíratásokkal, string műveletekkel, stb. A lényeg, hogy először az alapokkal legyél tisztában, mik azok az adattípusok, stringek, függvények, osztályok, stb.

Sok sikert!

2023. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

A programozás nagyrésze keresés a googleben. Ha kezdő vagy akkor egyszerű problémákra, ha senior vagy akkor bonyolult problémákra keresel megoldást szóval ne érezd rosszul magad ha rá kell keresned valamire, pont ez a jó.

Ami fontos hogy kis problémákra keress megoldást és ne az egészet akard egybe megtalálni.

Az elején célszerű pszeudokódot írni, azaz egy vázlaton lerajzolhatod hogy hogyan működne a logika ahogyan a problémát megoldod.

2023. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy hete tanulom és, de nagyon gyorsan megragadnak a dolgok. Néha videóból megnézem, amire nem emlékszek, de a programozási feladatok amik a tutorialokban vannak majdnem mindig elsőre mennek aztán lépek is következőre.
2023. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!