Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP haladó szinten?

PHP haladó szinten?

Figyelt kérdés

Üdv!


Közel egy éve hobbi szinten űzöm a PHP programozást, többnyire scriptelek, API kapcsolatokkal dolgozom (saját woocommerce webáruház API összeköttetés, ár és készlet szinkronizációs folyamatok stb.)


Proceduláris szinten, standalone programoknál egész jól megy a fejlesztés, érzem, hogy logikusan gondolkozok, már fejben eldöntöm, hogy az adott programnak milyen hibalehetőségei keletkezhetnek, így mi a legcélszerűbb megvalósítás


Szeretnék ennél magasabb szintre lépni, példaként egyszerűbb webáruházat nulláról felépíteni keretrendszer segítségével vagy open source rendszereket kiegészíteni saját fejlesztésű modulokkal, funkciókkal


Néztem a laravel keretrendszert, illetve nézegettem különféle open source rendszerek működését (pl.: Magento), de amikor meglátom hogy ott milyen OOP a kód és milyen összetett az egész, már-már átláthatatlanul, akkor elbizonytalanodom, hogy egy év programozás után se tudok hozzányúlni ezekhez


Az ideg szétver amikor belenézek a dokumentációkba és akkor sorolják, hogy "routing, middleware, MVC, eloquent, migration" :D


Saját bőrömön tapasztaltam, hogy a gyakorlással mindig eljön egy pont, amikor megvilágosul az ember, de itt úgy érzem nagyon nehezen akar eljönni, szóval a kérdés:


Ti hogy jutottatok egyről a kettőre ezen a téren? :)



2023. ápr. 17. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

nincs jobb ötletem, csinálj projekteket. még jobb ha találsz valamit amiért fizetnek. simán vállalj el olyat amiről lövésed nincs hogy fogod megcsinálni.


de én is tudok adni projekt ötletet, aminek van gyakorlati haszna

írj pm-et

2023. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Szintén hobbi PHP programozóként nekem néhány Youtube-os PHP MVC from scratch videó segített a szintlépésben.
2023. ápr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem mi a baj. Értem, hogy ezek idegen fogalmak, hogy routing, stb. De, ha elkezded, megérted és szeretni fogod.


Amúgy a routing az (azaz útválasztó), hogy mely metódus legyen az első, amikor HTTP-ként hívod az appot. Ezek a MVC-ből a C azaz Controller metódusai.


Eolquent, meg az adatbázis kezelő software-e, ami ORM alapú. Azaz a db tápláját egy class szimbolizálja és a kapcsolatokat is. Nem kell SQL-t írni, mert metódus alapján generálja a SQL-t.


Middleware (más rendszerekben filter) ami még a contlorrel előtt és/vagy után lefut. Jellemzően token alapú authentikációt szoktak oda tenni, hogy contlorrerhez jutva már tudjuk ki az.

2023. ápr. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Drone007 ***** válasza:
100%

A te szintedrol tovabblepni ket lehetoseged van.


1. mentoracio. Olyan munkahelyen, ami biztosit neked mentoraciot tapasztalt kollegakkal, akik - ha latnak benned fantaziat - bevezetnek a highend folyamatokba. Vagy ceges tanfolyamokba valo bevonassal.


2. Kemeny munkaval tanfolyamok elvegzesevel, amik megadjak a megfelelo gondolkozasi semat, es bevezetnek a magasabb fejlesztesbe. Ajanlom a udemy kurzusait. Itt rengeteget lehet tanulni visszanezheto videokkal, letoltheto peldakodokkal, stb...

A magyar webfejleszto tanfolyamokat kinalo oldalakat keruld el messzire!


A Laravelt nagyon ajanlom. Nemcsak mert keretrendszerkent igazan hasznos alap, es konnyu vele dolgozni, hanem azert is mert jo dokumentacioja van, es nagy elerheto tudastara van a neten. Emellett a Udemy is sok hasznos kurzust kinal hozza.

2023. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

1 év programozás után mit vártál hogy senior szinten leszel?


Épp azért vannak megfizetve az IT szakemberek mert kevesen értenek hozzá és épp azért értenek hozzá kevesen mert nem egyszerű.


Alapszinten megtanulni programozni bárki képes, ilyen emberekből nincs hiány, sőt...

2023. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

PHP haladó szinten == Java, C#, C++, TypeScript, Go, Rust.


2023-ban nincs értelme PHP-ban “haladó” szintre eljutni. A nyelv nem teljesen alkalmatlan rá, sok mindenre viszont igen, és ideje továbblépni.

2023. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ja, én is csak lebeszélnélek a PHP-ról. Sok cégnél a lesajnált nyelvek közé sorolják. Ami jobban megy az a C#/.NET vagy Java, ami a backend programozást illeti. Én mondjuk NodeJs párti vagyok, de látom az állásokat, hogy rengeteg a C#/Java állás.


Persze a PHP is létezik, és van vele valamennyi állás, de én a helyedben nem görcsölnék vele már ennyit, tovább kell szerintem lépni, ha magasra akarsz jutni.

2023. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!