Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kivitelezhető így...

Hogyan kivitelezhető így programozást tanulni?

Figyelt kérdés
26 évesen rájöttem hogy a programozás az amivel szeretnék foglalkozni. Egyetemre szeretnék járni főállás mellett. Ami még jo ban megnehezítené a dolgot az az hogy,matekból nagyon gyenge voltam középsuliban, sőt majnem meg is buktam. De ez azért volt mert nem érdekelt és nem gyakoroltam. Pl magántanár mellett mindig szerettem és megértettem a matekot, de sajnos nem volt rá pénzem. Nagyon rá akarok feküdni a matekra mert egyetemen ez szinte a fő tantárgy. Hogyan kivitezhető végigcsinálni az egyetemet ennyi nehézség mellett? Valakinek sikerült,milyen volt?
2023. máj. 11. 01:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A matek az amivel még külön kell foglalkoznom. És akkor itt még nem is beszélünk hobbiról,sportolás, barátnő (van)
2023. máj. 11. 01:47
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

Helyesírás: "joban" "majnem"

Matektudás béka segge alatt


Gondolom csak úgy Isteni sugallatra megszállt az ichlet 26 évesen és ráeszméltél hogy Te a programozásra születtél (véletlenül sem a bulvárújságokban megjelent informatikus milliós bérek miatt váltanál)


Szerintem jobban jársz ha maradsz a teljes állású betanított munkádnál, nem csak a matek lesz az egyetlen buktató

2023. máj. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Gyorsan irtam ,azert hibas
2023. máj. 11. 01:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben is vannak hibák. Mindenesetre ehhez nem kell rögtön egyetemben gondolkodni. Egyrészt online is elérhető rengeteg tananyag. Másrészt mivel ezek jelentős része angolul van, ebbe ásd bele magad szerintem a matek helyett egyelőre.
2023. máj. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan nem írtad de én első körben programozgatnék otthon, hogy biztosan ez az amit szeretnél csinálni.


Matek pedig fontos, analízis, diszkrét matek és sztochasztika szinte minden egyetemen van.


Az utolsó 2 inkább logika mint konkrét matek tudás, viszont analízishez tudnod kell az alapokat.

2023. máj. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

A mítosszal ellentétben elképesztően minimális matematika kell hozzá. Ez a tévhit onnan ered, hogy amikor még a programozásnak nem volt önálló helye az egyetemeken, jobb híján a matematika tanszékek kapták meg ennek az oktatását, elég mérsékelt sikerrel. De azóta is megmaradt az a hiedelem, hogy hát ennek baromi sok köze van a matematikához.

Az is rendkívül sokat mond, hogy a legtöbb matematikai területen dolgozó ember rémesen bénácska informatikából. 10 évet húztam le középiskolai rendszergazdaként, és a legtöbb matekos még felhasználói szinten sem képes kezelni a számítógépet. De volt "szerencsém" olyan okleveles matematikushoz is, akinek leküzdhetetlen akadályt jelentett annak megemésztése, miszerint adott programozási nyelvben az operátoroknak nem ugyanaz a jelentésük, mint ahogyan ő azt matekból tanulta.

Szóval ne a matematika miatt rágódj!

Maga a programozás hogy megy?

2023. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tanulni sosem késő, de a programozás nem való mindenkinek, kell hozzá egy gondolkodásmód, neked kell tudni, hogy ez megvan-e. Aztán: angollal hogy állsz? Egy legalább közepes angoltudás nélkül semmi esélyed.

Node: saját történetet mesélnék.

Nem volt diplomám. A munkahely közölte, hogy "kellene". 32 éves voltam. Mivel még a régi rendszerben érettségiztem, az középszintnek számított és nem nagyon igyekeztem anno, szóval volt egy kettes matek és egy kettes fizika érettségim, amivel sokra nem mentem. Úgyhogy 32 évesen csináltam egy emelt szintű informatika érettségit (92% lett), hogy meglegyen a pontszám, aztán levelezőn elvégeztem az egyetemet. Nem volt könnyű, de matekból pl. rengeteg jó segédlet van a neten (pl Mateking), messzemenőleg megérik az árukat, mert azokból meg tudod érteni az egészet (az egyetemi előadásokon NEM fogod, az tuti!).

Meg lehet csinálni, de nem könnyű! Nekem a feleségem rengeteget segített, hogy sikerüljön.

Ja, és szerintem hagyd a "preztizs" egyetemeket, mert ott direkt szivatják az embert, pl. programozás vizsga papíron...

2023. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

"rengeteg jó segédlet van a neten (pl Mateking), messzemenőleg megérik az árukat, mert azokból meg tudod érteni az egészet (az egyetemi előadásokon NEM fogod, az tuti!)."


Attól hogy neked olyan gyenge értelmi képességed van hogy csak segédanyagok révén sikerült elsajátítani a matematika anyagot ez nem azt jelenti hogy ez általános jelenség lenne. Egy jó kompetenciákkal rendelkező egyén bőven képes elsajátítani a tudást pusztán egyetemi előadások révén. Nem kell hamis tévképzetet kelteni az emberekben.


"Ja, és szerintem hagyd a "preztizs" egyetemeket, mert ott direkt szivatják az embert"


Ez sem igsz, attól hogy neked magas a színvonal a presztizs egyetemeken mert nem olyan a számonkérés hogy a tanítóbácsi elmondja szóról-szóra mi várható mint az általános iskolában vagy a kisegítőben, hanem olyan ZH / vizsgafeladatokat adnak ami gondolkozásra és problémamegoldásra sarkallja a hallgatókat ez nem direkt szívatás hanem készségfejlesztés amely általános problémamegoldó készséget később a munka világában kamatoztatni tudsz.


Persze akit 32 éves koráig diploma nélkül alkalmaztak az minősíti a cégeket is szóval megértem hogy ezeket a tapasztalatokat írtad le, hiszen nem dolgoztál kompetens, komoly egzisztenciával rendelkező cégeknél.


Üdv egy IT Chief Tech Lead / Technology Director

2023. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Egy jó kompetenciákkal rendelkező egyén bőven képes elsajátítani a tudást pusztán egyetemi előadások révén."

Igen, biztos azért morzsolódott le az évfolyam 80%-a diszkrét matekon meg ananlízisen. Nem mellesleg mindössze annyi a baj az egyetemi előadásokkal, hogy nincs elég idő (pláne levelezőn) elmagyarázni és túl nagy lépésekkel haladnak. Sokszor pedig csak egy kicsi kell, hogy megértse az ember, pl. a mátrix szorzás: ha nem egymás MELLÉ, hanem egy táblázat sora/oszlopaként írod fel a két mátrixot, akkor pofonegyszerű megérteni a működését, de ezt az egyetemi előadásokon SOHA nem így tanítják.


"ez nem direkt szívatás hanem készségfejlesztés amely általános problémamegoldó készséget később a munka világában kamatoztatni tudsz."

Igen, mert a munka világában papíron szokott az ember programozni, igaz? Muszáj vagy pl minden függvény paraméterezését bemagolni és még véletlen sem keresel rá fél perc alatt, meg az IDE sem ad hintet... Ugyan már!

Nem mellesleg még úgy is, hogy pl C++ vizsgán lehetett netet használni, sokan megbuktak. A programozást és a matekot is érteni kell. Aki nem érti, annak a net sem segít, aki meg érti, az nem lesz hatékonyabb attól, hogy papíron kérik számon.


"Persze akit 32 éves koráig diploma nélkül alkalmaztak az minősíti a cégeket is szóval megértem hogy ezeket a tapasztalatokat írtad le, hiszen nem dolgoztál kompetens, komoly egzisztenciával rendelkező cégeknél."

Igen, hiszen tudjuk, hogy a diploma a minden és ahol diploma nélkül alkalmazzák az embert, az egy sufni garázscég. És persze diplomával nem lehet olyan, hogy az ember mégsem ért hozzá igazán. :P


Dolgoztam nagy nemzetközi multinál (2000 ember itthon, 15 ezer nemzetközileg), most pedig contractorként vagyok egy német cégnél, de biztos hülye vagyok hozzá. És biztos azért vagyok Mensa tag, mert gyenge az értelmi képességem. :P

2023. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Programozási terükettől függ, hogy mennyi matek kell (pl. grafikához, MI-hez, adatelemzőnek kell, pl. frontend fejlesztőnek nem). Egyetemen viszont több matek tárgy van és vizsga/szigorlat van belőlük, szóva oda nem árt egy jó alap. De ha van szintrehozó első félévben, akkor oda érdemes elmenni.


Eddig mennyit programoztál?

2023. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!