Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik SQL-el ismerkedjek meg...

Melyik SQL-el ismerkedjek meg először kezdőként? MsSQL, Pl/SQL, PostgreSQL

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok egy informatikaval ismerkedő személynek? Szoktam látni allashirdeteseket "SQL fejlesztő" néven és mind a 3-at szoktam látni, de legtöbbször Pl/sql-t

Mssql-t valamivel ritkábban de vannak azért.



2023. jún. 27. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Postgre
2023. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Én a MySQL-t mondanám, széles körben használt, egyszerű, de sokoldalú szabad szoftver.

Igazából szerintem nincs túl nagy jelentősége, hogy melyikkel kezded. Ha legalább egyet átfogóan ismersz az már nagyon jó és utána a többit megismerni szinte gyerekjáték lesz.

Szerintem inkább magára az SQL nyelvre feküdj rá. Tanuld meg, gyakorolgass vele, kezdésként tök mindegy melyik adatbázis kezelőt választod. Ha már van egy magabiztos SQL tudásod, akkor válogathatsz a szoftverek közül.

2023. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs, félreolvastam. Most nézem, hogy MsSQL és NEM MySQL szerepelt a kérdésben. :D

Na mindegy, a többin nem változtat.

Előző voltam.

2023. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
MySQL-t (ma már inkább mariaDB néven) sokan használják, de vannak korlátai. A PostgreSQL egy nagyon jó rendszer, nagyon sok olyan dolog van benne ami a "nagyobb" szerverekre jellemző. Bonyolultabb, mint a MySQL. A telepítése is kicsit több odafigyelést igényel. Nagyobb adatbázisoknál a PostgreSQL gyorsabb (értsd több tízmillió rekord esetén).
2023. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen mindegy.


Emlékszem egyetemen MySQLel találkoztam és emiatt ezzel szórakoztam hobbi projecteken.


Majd első munkahelyen postgresql volt most meg mssql.


Kb mindegyik ugyan az, apróbb eltérésekkel, de ha az egyiket érted, akkor az összeset fogod.


Programozóként nem kell annyira durván sok SQL, amit kell néha bonyolultabb lekérdezéseknél, mert éppen olyan funkciót próbálnak rákényszeríteni a rendszerre, amire nem volt tervezve, akkor meg ott a ChatGPT.

Én mág hónapok óta ChatGPTvel iratok migrációs scripteket, mert szimplán gyorsabb.

2023. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!