Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Cnc programozó tudni valók?

Cnc programozó tudni valók?

Figyelt kérdés
Valóban elég az OKJ hozzá, rendesen meglehet az idő alatt tanulni? Jelenleg 2éves forgácsoló képzésen vagyok(itt is tanulgatunk programozást valamennyire, nct,solidedge stb.. de nyilván nem komoly szinten). Ha ezt elvégeztem elég lehet az OKJ? Illetve valaki eltudja mondani részletesen, hogyan kell elképzelni a munkakörét/munkafolyamát?

2023. máj. 30. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Bőven meg lehet tanulni ennyi idő alatt. Ha a forgácsolási alapok megvannak, akkor szerintem a programozás része nem olyan nagy kunszt. Ez úgyis olyan dolog, hogy majd a gyakorlatban alakul ki igazán, amikor már dolgoztál a különféle anyagokkal, szerszámokkal, stb.


A munkakör eléggé változó lehet cégenként. De nagy vonalakban úgy szokott működni, hogy kapsz egy félig megmunkált munkadarabot, egy műszaki rajzot a kész darabról, és neked a nyersből kell elkészíteni a kész darabot.

2023. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kezdőként gép mellett fogsz dolgozni mint gépkezelő, programot írni nem hiszem hogy fogsz, azt a mérnökség feladata.
2023. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-ez helyenként változik. én a gép mellett dolgozom, beállok, kezelem,szerszámot cserélek.+ leülök a gép mellé a számítógéphez programozni.
2023. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!