Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most ennyire lassú a munkapiac...

Most ennyire lassú a munkapiac junioroknak?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem 1 hete kb 6 állásra. 1 helyről rögtön jött a visszautasítást és még 1 helyről pedig a HR interjú beütemezése, viszont a többi helyről még nem jeleztek vissza semmit.


Igaz csak 6 pozícióra jelentkeztem, de többet nem is láttam. Pl.: Nofluffjobs-on összesen 1db junior pozíció van a stackemen. Linkedinen van sok első ránézésre, de ott a szűrő nem a legjobb és simán kidob "Javascript"-et a "java"-ra meg képes random python és c# pozikat is kidobni. Arról nem is beszélve, hogy hiába állítom entry és associate szintre a keresőt lazán kidob senior, +5 év tapasztalat, meg expert szintű hirdetéseket.


A nagyobb cégek oldalán meg abszolút nem látok junior pozit.

Linkedinen is próbáltam ráírni 1-2 cégnél HRes ismerősnek és még csak annyit sem írnak vissza, hogy "Szia, sajnálom, de most nincs nálunk lehetőség, de sok sikert a munkakereséshez!", csak szimplán ghostingolnak.


Ennyire nehéz most 1,5 év tapasztalattal elhelyezkedni java pozícióba?



2023. júl. 28. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem csak junioroknak lassu. Gondolom nem koveted a vilag esemenyeit, de az elmult ~2 evben tobb szazezer munkavallalot epitettek le a tech cegek, ezek kozott voltak szep szammal fejlesztok is, akiknek valahol ujra el kell helyezkedniuk.
2023. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

"Ennyire nehéz most 1,5 év tapasztalattal elhelyezkedni java pozícióba?"


Nem, csak a bénáknak nehéz akik névtelen helyen szereztek tapasztalatot.


Egyáltalán hol szereztél másfél éves tapasztalatot? Mit tudsz felmutatni emellé? Nem az van mint régen hogy alkalmaznak ha 2 sor kódot be tudsz gépelni. 1,5 éves tapasztalat Anyámtyúkja Kft-nél gányolással valami fika bootcamp papírral nem egyenértékű egy mérnökinfó diplomával rendelkező majd másfél évig egy top multinál dolgozó tapasztalattal.


Én például az utóbbi csoportba tartozom, heti átlag 6-7 felkérést biztos hogy kapok fejvadászok részéről.

2023. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem egész jó cégben szereztem a tapasztalatom. Kb 200 fős. Igaz "pici" nagy multikhoz képest, de rengeteget tanultam több projecten.


Jó egyetemre jártam.


Van több hobbi projectem, amiből van amit megrendelésre csinálok.


Első munkahely keresésnél az volt a tapasztalatom, hogy mindenhonnan visszahívtak és 4 ajánlat közül tudtam választani a végén. Sok helyen meg én mondtam vissza, szóval emiatt is furcsa nekem.


Professionról engem is hívnak recruiterek, de ők általában no name 15 fős, kkv-ba keresnek ember, ami valahol Budapest szélén van.


A furcsa dolog inkább az, hogy nagyon kevés hirdetés van és legutóbb, amikor jelentkeztem helyekre szinte azonnali volt a válasz, multik részéről is, ahol azért van bürokrácia.

2023. júl. 28. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos lerontottad az esélyeidet azzal hogy egy 200 fős fostelephez mentél dolgozni. Még ha annak idején jobb bért is kínáltak mint a multik vagy a pénzintézetek akkor is a névre kell menni mert később megtérül. Így akármilyen a színvonal bekategorizáltad magadat gyenge képességűnek, mert egy 200 fős cégnél dolgozóra nem kíváncsi senki. Nem mindegy hogy egy Oracle vagy Googlenél szerzett tapasztalattal jelentkezel egy helyre vagy valami Anyámtyúkja Kft-től. Utóbbi esetben már van a HR osztályosnak és a felvételiztetőknek egy előíteletessége, hogy egyetem után ez csak egy ilyen nevenincs cégnél tudod elhelyezkedni, ezért vélhetően buta. Keresgélj tovább mert azért nem azt jelenti hogy innen kell nyugdíjba menned de nehezebben fogsz találni mint egy kompetensebb helyről váltani akaró.
2023. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Dehogy nehez elhelyezkedni! Bar 1eve vegeztem PTI szakon, utolso felevemben mar bedolgoztam egy pesti cegnek, diploma megyzerzese utan foallasba felvettek, es azota is ott vagyok.. bar en BsC alatt is napi suli mellett 5-6orat programoztam, es az egesz hetvegemet gep elott toltottem(hetvegen akar 15-16orat is programozta) tobb versenyen is indultunk(csapattal), voltunk top 3asok is.

Mobil app fejlesztessel foglalkozo cegnel vagyok! Android

2023. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Igen. Én is azt mondtam, hogy 1,5 éve rettenetesen egyszerű volt elhelyezkedni, de én most a mostani helyzetről beszéltem.
2023. júl. 28. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!