Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A WordPress megy még?

A WordPress megy még?

Figyelt kérdés
Érdemes belemerülni? Nekem azt mondták, hogy az a szakma legalja és nem is igazi programozás. :D Pedig láttam, hogy vannak "cégek", amik kifejezetten erre alapoznak. Tényleg meglehet abból élni vagy az csak gányolás?
2023. júl. 30. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Az a szakma legalja, ha valódi karriert akarsz akkor igazi fejlesztést tanulsz
2023. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Persze, hogy megy.
2023. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Hát ... technikailag itt is lehet programozni. Saját plugineket vagy témákat, de abból a szempontból a legalja, hogy ezt nagyon pici cégek használják többnyire "egyedi" rendelés kiszolágására "Pista bácsi" szintű embereknek.


Nem mondjuk Oracle, Blackrock, Wise, OTP stb... cégeknek.


Meg a legtöbb wordpresses csak a gombokat nyomogatja és meg van. Nagy ritkán van, hogy bármi tényleges programozást kéne csinálni és az is elég alap szintű.


Nyílván ennek is meg van a helye. Ha random pici vállalkozásnak kéne egy egyszerű oldalt összerakni, valószínűleg nem logikus React frontendet írni 0-ról, majd egy Spring boot backendet csinálni. Ezt pedig AWSben deployolni. Nagyon overkill, tehát erre jó a wordpress.


Vagy érted, a fent leírt tehcnológiákkal egy webshop fejlesztése kb 10 millió lenne, de Jani a szomszédban összekattintgatja neked wordpressből 100k-ért vagy megbízol egy céget, aki ugyan úgy összekattintgatja és talán szebben megcsinálják 800k-ért.


Az ilyen low code, no code megoldások nem programozás kategória. Nyugodtan menj és tanuld, de nem leszek programozó. Meg ez olyan, hogy amikor én 19 éves voltam meg néztem kb 10db wordpress videot és már rögtön csináltam is a családi vállalkozásunknak 3 weboldalt, amik a mai napig üzemelnek. Ez nem hiszem, hogy egy olyan terület, ahol nagyon ki lehetne tünni és komoly tudást igényelne. Még akkor sem ha minimálisan belenyúlsz a kódba is.

2023. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Most épp megállt, és pihen.
2023. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nem is igazi programozás"

Hát.. hacsak nem plugineket írsz hozzá, vagy belematatsz a kódba, akkor tényleg nem programozás. De az informatikai szakma nem is csak programozásból áll.


A különböző CMS-ek pedig élnek, és virulnak. Lehet, hogy sokan jobban szeretik "nulláról", vagy valamilyen keretrendszerben megírni a weboldalt (én például a hagyományos webfejlesztés híve vagyok), de erre nincs mindig szükség. Sőt, néha még jobb eredményt is el lehet érni egy CMS-sel, ha azt egy profi csinálja, a "sima" weboldalt meg egy kókler. Jó példa erre előző munkahelyem, egy magát elitnek gondoló gimnázium, aminek eredetileg én készítettem a weboldalát. (Ez megint egy külön sztori, hogy utána az engedélyem nélkül lenyúlták a forrást, és egy másik csapat sajátjának beállítva adta el...) Később egy másik fejlesztő csapat elkészített egy új oldalt, mert a régi már nem tetszett a vezetésnek, elméletileg "profi" csapat, de mind felépítésileg, mind technikailag pocsék volt. (Jobb képességű tanulók simán feltörögették...) Aztán most megint újat készíttettek, ez most Drupal alapú, de mégis nagyságrendekkel jobb, mint az előző.

Nyilván a CMS-eknek is megvannak a határai, és van az a szint, amin túl már sokkal több munka azt módosítani, mind egy újat írni. De bőven van kereslet arra is, amit egy Wordpress, vagy Drupal tud.

2023. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A blogokhoz még a Microsoft is ezt használja:


[link]


Vagy mondjuk a Fehér Ház:


[link]


Ezek ugye nem "Pistike" szintű honlapok ;)

2023. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# Erre remek példa, hogy a cég ahol dolgozom gyönyörű a weboldal és megkérdeztem, amikor ide kerültem, hogy "Ezt mi csináltuk?".


Azt mondta, hogy eleinte úgy volt, de végül rájöttek, hogy sokkal drágább az óradíjja a cégen belül lévő programozóknak, mint ha egy külső cégek bérelnének fel.


Tehát ja ... lehet sok weboldal wordpress. Ezt nem vitatom, de a komoly projectek nem wordpressel készülnek. Az, hogy a fehérház weboldalán blog szerűen tudsz dologkat olvasni nem egy komoly feladat.


Meg szerintem az is igaz, hogy nincs rossz eszköz, csak mindent megfelelő kontextusban kell használni és egy ilyen oldal egyszerű összerakására a wordpress jó.


Ettől még nem lett hirtelen "programozó" a wordpresses "fejlesztő".

2023. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!