Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy junior fejlesztonel...

Egy junior fejlesztonel elvarhato hogy fejbol ismerje a kodokat, vagy az o szintjukon elfogadhato ha tudjak a megoldast de ki kell keresnie a pontos kodot a netrol/jegyzeteibol?

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Milyen kódot? Tudnia kell programozni egy juniornak, ha mindent netről néz le, akkor marha lassú lesz. Ettől még nyilván lehez használni a netet, dokumentációt, de pl. a nyelv alap elemeit kéne ismerni rendesen
2023. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Mi az hogy elvárható hogy fejből ismerje a kódokat? Mégis milyen kódokat ismerjen fejből?


Nem elvárható, hanem ELVÁRT, hogy egy junior meg tudjon oldani bizonyos problémákat egy adott programozási nyelv segítségével és képes legyen egyéb segítség igénybevétele nélkül működő programkódot írni. Viszont te azon a szinten vagy, hogy egy kérdést nem tudsz értelmesen, érthetően megfogalmazni, úgyhogy nagyon távol vagy még ettől...

2023. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha ismeret alatt azt érted, hogy tudjon minden *adott nyelv" intermediate szintű ismeretéhez szükséges kódot és csak a syntaxisra kelljen rákeresni, mert valamit elfelejtett, akkor az nem számít gondnak. De ha alapvető dolgokat kell google-ben keresned, mert vagy nincs gyakorlatod benne vagy nem is tudod mivel oldj meg valamit, akkor az hatalmas probléma és NEM junior szint.


Nyílván juniorként 0-24 a google-t fogod bújni, meg alapvető dolog, hogy minden programozónak nem csak a legjobb barátja, hanem a felesége a google, csak egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan és mire használod.


Példának mondom mondjuk egy adott nyelv dátummal kapcsolatos beépített függyvényeit. Nyílván van aki ezeket gyakran használja, de többségünk ritkán és ezért nem fogjuk tudni a pontos syntaxot. DE, tudni fogjuk, hogy hogyan működik és miket lehet vele csinálni, csak egy gyors google keresés kell majd, hogy a syntax meglegyen ehhez. Ellenben ha soha nem használtál dátummal kapcsolatos függvényeket az adott nyelveden, akkor neked ez teljesen új lesz és mindent akkor kell majd megtanulnod és megértened, ami nem elfogadható junior szinten, hogy ilyen alap dolgot akkor kelljen megismerned.


Remélem érthető valamennyire, hogy mire próbáltam célozni. Google-t használd nyugodtan, ezért van, az csak segíti a munkádat, ami neked is és a cégnek is jó. Csak nagyon nem mindegy, hogy mire használod a google-t.

2023. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

Igen, abszolút alap, hogy egy junior készség szinten ismerjen egy nyelvet, ahogy az is, hogy az általában junioroknak kiosztott feladatokat képes legyen önállóan, internet segítsége nélkül megoldani.


A hármas oltári nagy hülyeségeket ír. A programozónak nem felesége a Google. A google a silány, mihaszna senkik "felesége", kisegítője, bűntársa, más kódjának ellopásában és jogosulatlan felhasználásában.


A junior abban különbözik a seniortól, hogy tudása van, de gyakorlata még nincs.

2023. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Feltűnt delfi papa is.
2023. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

"Nyílván juniorként 0-24 a google-t fogod bújni..."


Egyáltalán nem nyilvánvaló, egy tehetséggel megáldott embert nem hogy nem 0-24-ben bújja hanem nagyon ritkán. Az hogy neked folyamatosan a googlet kellett túrni csak téged minősít hogy valójában egy 0 tudással rendelkező hitvány munkaerő voltál valami hányinger cégnél ahol hozzád hasonló 0 kompetenciával megáldott személyeket is alkalmaznak. Komoly helyen nem jutnál túl a szakmai interjún ha csak googlezgatnál de magadtól nem tudsz semmit teremteni programozási nyelv felhasználásával.

2023. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem hiszem.


Például voltam egy interjún ahol fejből kellett tolnom minden féle String manipulációt Javával és file beolvasást meg hasonlót.


Az tök oké, de ez kb érettségi szintű dolog, ami mondjuk egy nagy banki szoftver fejlesztésénél, amikor Spring bootban írod a kódot nem sokat jön elő, így abszolút nem tudtam fejből azokat a beépített függvényeket, amik segítettek volna elegánsan megoldani a problémát, így fapadosan alkottam valamit.


Szóval szerintem abszolút nem elvárható, hogy mindent tudj fejből. Van rengeteg dolog, ami pozíciótól függően alig-alig jön elő.


Pl.: Javával használtam a consumer interface-t párszor, meg írtam már több saját annotációt, ahol reflectionnal vagy AOP-val különféle dolgokat csináltam, de például érettségi óta nem kellet használnom a Collections-nek a külfönféle sortjait, így ötletem sem lenne hogy induljak neki, ha egyszer azt mondják interjún, hogy "Fejből old meg".


Baromság.

2023. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

"Szóval szerintem abszolút nem elvárható, hogy mindent tudj fejből. "


Senki nem várja el, hogy mindent tudj fejből.

Ha mondjuk valaki linuxon nőtt fel, de hirtelen win alá kell fejlesszen valami grafikus nemtudommit, és a winapiról csak öt perce hallott életében először, az nyugodtan használhatja a google-t, hogy az általa elkivánt, mondjuk BitBlt, stretchBlt, stb. függvényeket kikeresse, azok paraméterezését megismerje. Ha valaki meg akarja ismerni az izometrikus 3D-t, annak is utána kereshet és olvashat róla kódot is, elméletet, howto-t is. Nincs ezzel semmi hiba. De ne a google segítse már hozzá egy kereső, vagy rendező algoritmushoz.

2023. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

1.5 papa leállnál végre?


Ahogy a válaszoidon is nagyon jól látszik senki sem tartja túl sokra a haszontalan kommentjeidet...

2023. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik.

Nincs olyan, hogy mindent fejből kell tudni. De nyilván ésszerű arányoknak kell lenniük. Ha te minden második nyelvi elemet jegyzetekből bogarászol ki, az nem junior szint, hanem tanuló, és nagyon le tudja lassítani a folyamatokat. De ha mondjuk hirtelen nem jut eszedbe egy függvény paraméterezése, akkor 10 másodperc, hogy megnézd a helpben, már ha az intellisense nem kínálja fel magától.

2023. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!