Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Macbook air M2 alkalmas...

Macbook air M2 alkalmas programozásra?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megkezdődik az egyetem, ahol programozást is fogok tanulni. Szerintetek Mac-en ez lehetséges lesz vagy le kell cserélnem?
2023. aug. 4. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Bármilyen operációs rendszer és számítógép alkalmas programozásra. Ez sem kivétel, ráadásul ez nem is gyenge gép, szóval nem fogsz mellé.


Mac-re is elérhető sok programozói IDE és eszköz, pl. Eclipse, NetBeans, CodeBlocks, Intellij IDE, stb.

Vagy a sokak által kedvelt szövegszerkesztő, a VSCode és a VSCodium is.

Programozási nyelvekből se nagyon van olyan, amihez ne lenne compiler/interpreter Mac-re.

Szóval hajrá!

2023. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 tökéletes válaszához még annyit tennék hozzá, hogy ha meg valami nem érhető el, akkor bőven erős az macbook arra, hogy parallelsel lehessen bármilyen vm-et futtatni.
2023. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Mondd, hogy csak idegesíteni akarod azokat, akik egy low-end netbookon szenvednek, hogy neked van a legjobb géped az egész egyetemen, jobb, mint az oktatóknak. :D
2023. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem hónapokig nem kell semmit programozni, akkor sem kell elsőre erős gép, szóval egyáltalán nem olyan sürgős. Sosem értettem, miért kell valakinek egyetemre alap dolgokra (jegyzetelni, vagy alap programozáshoz) bármilyen méregdrága Apple-cucc.
2023. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Karácsonyra kaptam a nagyszüleimtől. Nem az egyetemre vettem.
2023. aug. 5. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Figyelmetlenül olvastam el, bocs, de a többieknek is szólt, akik emiatt készülnek erős gépet venni, hogy aztán ott álljon nagyrészt kihasználatlanul.
2023. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4: nagyon egyszerű a válasz: legtöbb gólya a szüleitől kapja a gépet. A jómódú porontyok, ahogy ez már csak szokás, megkapják a tutit, ami már az inteles időkben is a Macbook volt (gamereket most hagyjuk), az M1 óta meg nem is kérdés.

Lássuk be, ha tele vagy, jelenleg nem Macbookot venni kb csak nevelő célzattal van értelme ("nem úgy megy az, fiacskám"). Mondom ezt úgy, hogy világéletemben Linuxon toltam, és én is csak tavaly váltottam.

2023. aug. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. “ jelenleg nem Macbookot venni kb csak nevelő célzattal van értelme”


Azért ez így elég erős kijelentés volt… nem tudom, a Blender és társai hogy futnak a mekken, de játékra még mindig jobb egy gamer laptop, mint ahogyan deep learningre is vagy CUDA programozásra. Nekem eddig mekkem volt, most windowsos gépem, és legközelebb is windowsos lesz. A mekk magyar billentyűzetkiosztása egy katasztrófa, és tudom, hogy meg lehet változtatni, de numerikus billentyűzete akkor se lesz. A Windows 11 pedig - egyszerűen csak teszi a dolgát, nekem jól működik.

2023. aug. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!