Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti ezt hogyan oldjátok meg...

Ti ezt hogyan oldjátok meg céges környezetben?

Figyelt kérdés
Kezdő programozó vagyok MIT és érdekelne, hogy tik hogyan oldjátok azt meg, hogy ha egy adatbázison kell dolgozni ami 1db excel fájlból áll, akkor hogyan oldható azt meg, hogy ez az 1db excel fájlt több páldányban is lehessen tárolni biztonsági mentés végett és mindig naprakész legyen, tehát folyamatosan frissítve legyen az összes plédány/fájl?

2023. aug. 11. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem amikor ilyet kellett csinálnom, azt úgy oldottam meg, hogy elszaladtam és soha vissza sem néztem.
2023. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
MikroTiket használunk.
2023. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként meg: vagy a paraszti módszer: mindig készítek róla másolatot, mielőtt kritikus műveletet végzek rajta. Kevésb paraszti módszer: ezt a programmal automatikusan elvégeztetem. Még jobb (szerintem) módszer: a beolvasás után más formátumban tárolom el az adatokat, amivel már könnyebb dolgozni.
2023. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Excel fájlt adatbázisnak titulálni kissé túlzás, de kis KKV-knél egyfajta szegény ember "adatbázis-pótlékaként" elképzelhető.


"Folyamatos" biztonsági mentés képzésére vannak ingyenes megoldások, mint például:

* [link] - ez képes a fájl változtatásakor szinkronizálni

* [link]

* [link]


De azért - ha már cégről van szó (és feltételezem, hogy azt az "adatbázist" egyszerre többen használnák), feltenném azt a kérdést, hogy nem lenne-e hatékonyabb egy Excel fájl - gyanítom lokális gépen való - piszkálása helyett egy rendes adatbázis - MysSQL/MariaDB, PostgreSQL,... - és egy ahhoz kapcsolódó, belső, intranetes webapplikációt használni, amit egy szerverre - ami lehet egy régebbi irodai gép is - raktok fel, így ott az adatbiztonság RAID-del, verziókezelő fájlrendszerrel, pillanatképek képzésével és külön meghajtókra való biztonsági mentéssel növelhető.

2023. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem vagy programozó. Kezdő lehetsz, de programozó biztosan nem. Max. program tákoló. Hol végeztél? Milyen programozást tanultál? Pontosan mi a végzettséged ehhez?
2023. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!