Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit érdemes tanulni annak aki...

Mit érdemes tanulni annak aki frontend fejlesztőnek készül?

Figyelt kérdés
Dolgoztam pár hónapot fullstack fejlesztőként, de túl nagy falatnak bizonyult. Ezért arra gondoltam leegyszerűsítenem a tudásomat frontend fejlesztőre. Ez amúgy is jobban érdekel. A kérdésem az lenne mire érdemes specializálodni, mert a teljes frontend fejlesztés az hatalmas szelet sok technológia van. Ahogy néztem az angular és a react megy. Ha angulár akkor nyilván typescript is kell. Mire érdemes ráállni. A html és css azért már megy. Javascript nehezebb azért komolyabb szinten. Diplomám nincs és jobb fizetés nélkül nem is lesz. Bootcamp re nincs több milliom szintén, meg amugy se tanitanak semmit amit a netröl ne tudnék megtanulni. Csak olyan gondom van annyi mindent lehet tanulni azt se tudom mivel kezdjem és mire álljak rá. Főleg olyan véleménye érdekel aki dolgozik is benne.

2023. aug. 11. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez jó kösz.
2023. aug. 11. 17:59
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

" Diplomám nincs és jobb fizetés nélkül nem is lesz."


Ne aggódj, olyan álásod sem lesz, ahol frontendesként dolgozhatnál.

Az első körben röppályára állított emberkék éppen a frontendesek lesznek.


"Bootcamp re nincs több milliom szintén, meg amugy se tanitanak semmit amit a netröl ne tudnék megtanulni."


Nem totál mindegy, hogy honnan nem tanulod meg azt, amit tudnod kéne?

2023. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

"Dolgoztam pár hónapot fullstack fejlesztőként, de túl nagy falatnak bizonyult"


Oké az egy dolog hogy túl nagy falatnak bizonyult, na de annyi rálátás sem alakult ki benned a szektort illetően hogy mi nagyjából az elvárás? Hát ne haragudj de neked teljesen felesleges időt és energiát invesztálni a programozás tanulásába, mert nincs meg hozzá az alapvető logikai készséged. Belőled sosem lesz fejlesztő

2023. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"meg amugy se tanitanak semmit amit a netröl ne tudnék megtanulni."

Ez a világon a legbutább hozzáállás bármilyen témához. Persze, meg lehet tanulni burkolni, meg villanyt szerelni is, csak olyan is lesz a "tudás".

Minden fent van a neten, csak logikus, kipróbált, struktúrált "kész" formában ez már nem mondható el. Ezerszer inkább egy képzés élőszóban oktatóval aki tudja mit csinál, mint 40 udemy tutorial.

2023. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Uccsóhoz csatlakozom.

Az öntanulás a tanulás legnehezebb formája. Az csak a nagyon okos és elhivatott embereknek való, akik már tudják kezelni a dolog hátrányait és hasznosítani a kevés kis előnyét.

2023. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a baj 200 ezres fizetésböl nincs pénzem millios oktatásra. Lehet jól mutatna az önéletrajzomban hogy voltam bootcampen, de miből? Itt ebben a városban csak 3 müszakkal lenne meg a 300 ezres fizetés de még az is kevés. Ha meg budapestre költözök 150 vagy még több az albérlet és ott se sokkal több a fizetés.
2023. aug. 15. 13:35
 8/14 anonim ***** válasza:
2023. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7 Full-stack fejlesztőként 200 ezres fizetés? Ne haragudj de te közelében nem vagy a valódi full-stack fejlesztésnek, max valami lerobbant KKV-ban vagy mindenes, ahol a front-end rétegtől kezdve a back-end rétegen át az adatbázis rétegig és a platformig mindent kell gányolni ami meg lett írva egyszer legacy kódbázissal + antipattern megoldásokkal. Ez nem full-stack fejlesztés hanem gányolás / foltozás.


-Budapesten albérlettel sem lennél sokkal előrébb!?


Én mérnökinfót végeztem januárban, 1 éves gyakornoki tapasztalatot halmoztam fel a diplomázásomig, utána br 800k kezdőfizuval vett fel egy Bp-i multi ASP.NET full-stack fejlesztőnek, majd a próbaidő lejártát követően emeltek még 10%-ot a fizun mert elégedettek voltak a teljesítménnyel, így br 880k fizu + havi br 40k cafeteria fizetésért dolgozom ami SZJA kedvezménnyel nettó 660k fizetésre jön ki (+ cafeteria) és egy-egy nagyobb leszállított projekt után jutalom (1x kaptam br 500k-t). Albérletet nem kell fizetni mivel hybrid munkavégzés, bár az agglomerációban élek de azt a havi 1 "kötelező" alkalmat szerintem bárhonnan kibírnám.

2023. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó hát én tudom menyit lehet keresni fejlesztőként, nem véletlenül választottam. Jelenleg karbantartó vagyok, mert amikor megszűnt a fullstack fejlesztő állás úgy döntöttem kitanulok valami szakmát, ne legyek annyira kiszolgáltatót. Most érettségit csinálom mert az is 2 év. Addig építgetem a referenciám.
2023. aug. 15. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!