Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérek mert a kérdésemből kiderülhet hogy abszolút kezdő vagyok viszont kitartó és nagy lelkesedéssel is rendelkezem, ha valamit elkezdek legtöbbször végig is csinálom akkor is ha nehéz pl:

Francia idegenlégió, na de vissza..


Jelenleg angliában élek 34 éves vagyok, és tervezem hogy hamarosan hazaköltözök és szeretnék egy olyan tudást elsajátítatni amiben innentől kezdve el tudnék helyezkedni.


Egy programozási nyelvet szeretnék megtanulni de jelenleg nem tudom hogy melyik lenne a legjobb számomra. Amivel megprobálkoztam az a python itt nyilván hatalmas nagy segítséggel (ezelatt érsd youtube) megcsináltam a pong ot ami számomra annyiban nagy segítség volt hogy a 99%át nem értettem de legalább belekostoltam :) de ez valószínüleg az összes programozói nyelvre igaz lehet...


Olyan nyelvet szeretnék megtanulni ami hosszútávú és keresett vagyis ha megtanulom "mindig" lesz munkám.


Rengeteg akadémiát látok a neten ahol teljesen kezdő szinttől tanítják a különböző nyelvekete viszont elötte még magántanártól vennék órákat amikor csak 1/1 ben velem foglalkozik és egyáltalán meg tudjuk nézni hogy teljesen reménytelen vagyok vagy van értelme folytatnom.


Az M.I. miatt gondoltam a Pythont.


Ki szeretném kérni a véleményét annak aki "ért" is hozzá, melyik lenne a legjobb választás amit érdemes lenne elöször magántanárral , utána pedig certifikációt adó akadémiával tanulni?


Ami talán picit előny lehet hogy folyékonyan beszélek angolul és franciául persze programozásban sokra nem megyek a franciával :)



2023. aug. 21. 16:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
A python teljesen jó első nyelvnek.
2023. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Egyetlen nyelv megtanulásával nem igazán fogsz tudni mit kezdeni a munkaerőpiacon. Ahhoz, hogy egy értelmezhető terméket letégy az asztalra, általában minimum 2-3 nyelvet, a hozzájuk tartozó frameworköket és egyéb kiegészítő technológiákat kell ismerni. Olyan, hogy valaki egy nyelvet tud, és abból megél, legutoljára talán akkor volt, amikor a Fortran volt a divat.

Egyébként mi a célod, mi szeretnél lenni? Ha az A.I. érdekel, akkor úgyis inkább a domain tudás a lényeges, nem a programozási nyelv. De itt akkor maradj a Pythonnál.

2023. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

"Olyan nyelvet szeretnék megtanulni ami hosszútávú és keresett vagyis ha megtanulom "mindig" lesz munkám."

Ilyet valószínűleg nem fogsz tudni találni. Ahogy a technológia fejlődik úgy változnak az igények, ezért nem csak 1 nyelv van, ami mindenre jó, egyrészt.

Másrészt, önmagában egy nyelv azért nem garancia semmire, mellé azért jó pár egyéb technológiát ismerni kell, mert ma már ritka, hogy 1-1 nyelvből keresnek expert-et, és sokkal gyakoribb, hogy több dologhoz értsen.


"Az M.I. miatt gondoltam a Pythont."

Ezzel sem feltétlen értek egyet.

Itt egyébként elég jó matek ismeretek kellenek, ha te tényleg fejleszteni akarod ezeket a modelleket, amihez sokszor minimum egy MSc-t kérnek, de nem erről akartam írni.

A python tényleg jó, mert gyorsan ki tudod próbálni az modelledet, mert van egy csomó lib, amit segít ebben, viszont gyakorlati helyzetben azért ritkán használják ténylegesen, mivel lassabb, mint mondjuk egy C.

Én is azt a bevett gyakorlatot ismerem, hogy a prototípust python-ban próbálják ki, de élesben már C-ben vagy C++-ban fejlesztik.

2023. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm és amúgy teljesen logikus mindenképp idővel tovább szeretnék haladni de első nyevnek akkor a python lesz, nem szeretnék nagyon hülyének tűnni de még gözöm sincs hogy hol mit fogok tudni kezdeni vele csak azt látom hogy felmegyek egy egy indeed re vagy magyar oldalon a profession re és őlnek a junior Python tudással rendelkezőkért is nemhogy azokért akik komplexebb tudással rendelkeznek.


nagyon más világban voltam eddig de időm van kitartásom is van csak az első irány segberugás hiányzik hogy mégis mivel kezdjek. Tényleg úgy kell rám nézni mint aki a kezdők kezdője a legnagyobb IT-s dolog amit eddig csináltam hogy szervertermi operátor voltam még a légió elött és van egy 120TB os PLEX szerverem..... magyarul semmi használható :) Jelenleg azért értem meg vagyis akarom megérteni hogy mit és hol kellene elkezdeni tanulni és hogy hogy egyáltalán mi ez :)

2023. aug. 21. 16:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1 éve számoltam össze, hogy a BME Mérnökinformatikus képzésén hány nyelven kellett valami apróságot alkotni. Az eredményt kb 11 lett ha jól emlékszem.


Az szerintem nem jó ha 1db programozási nyelvet tanulsz első pillanattól és csak azzal szórakozol, amíg el nem tudsz helyezkedni, szóval hiába akarsz pythonnal foglalkozni, nem biztos, hogy azt tanulnám a helyedben elsőnek.


... mert anélkül, hogy végig próbálnál az IT több szegletét, nem tudod pontosan, hogy téged érdekel-e vagy tudnál-e érvényesülni az adott területen. Ez ugyan úgy igaz programozáson belül is. Az oké, hogy most az AI nagyon menőnek tűnik, de elég kompetatív és magasabb előképzettséget igényel. Egy bsc, de inkább msc-t is sok esetben, hogy labdába tudj rugni, szóval nem az otthon tanult python tudással fogod megváltani a világot.


... meg ha például csak a pythont tanulod, ami eltakart egy csomó dolgot a működéséről, akkor nagyon nem fogod megérteni a programozást sem, csak felületesen. Ez kb olyan, mintha autóversenyző akarnál lenni, de rögtön elsőnek egy autómata váltós volvón tanulnál meg vezetni.


A python jó kezdés lehet, de utána én pici szórakoznék C++ és Javával mondjuk vagy eleve velük kezdeném. Még akkor is ha python fejlesztő akarok lenni.


Amúgy a pythonnal az a probléma, hogy mint minden más nyelv, ez is egy eszköz, de a pythonra ez főleg igaz. Inkább más területen okos emberek használják a pythont, mint eszköz, így az a tény, hogy tudsz vele programozni nem feltétlenül ér sokat. Van pythonnal webfejlesztés is és oda tudnál vele bekerülni, de elég kevés ilyen pozíció van, így én mint full kezdő, aki nem akar egyetemre menni, biztos nem ebbe vágnék bele. Mondjuk elkezdenék Java vagy C# irányba menni, mert ott van realitás, hogy eltudsz majd helyezkedni.

2023. aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#5

"Kb 1 éve számoltam össze, hogy a BME Mérnökinformatikus képzésén hány nyelven kellett valami apróságot alkotni."

Azért ott sok esetben csak belenéztünk a nyelvbe. Mármint én is csináltam egy nagyon szép assembly extra házit, viszont azontúl sok mindent nem tudnék csinálni, főleg évekkel később.


Mi ezt azért kaptuk meg, hogy sok mindenbe belelássunk és tudjunk dönteni, hogy mi érdekel, de ténylegesen én pl. 2 nyelvet használtam első melóhelyemen kezdetben. Ahhoz képest a 11 overkill.

2023. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Na ezért már megérte kiírni a kérdést és nagyon köszönöm hogy nem haraptátok le a fejem. Megértem az indokot 5ös és megakadt a szemem 1 valaminél amit python nál írtak de te is megerősítetted itt a hátrányoknál írják hogy megtanulható de az alapokkal nem foglalkozik...


2. PYTHON

A Python a JavaScripthez hasonlóan, szintén nagyon népszerű programozási nyelv a könnyű olvashatóság és elsajátíthatóság miatt. Ez egy ingyenes, nyílt forráskódú programozási nyelv kiterjedt támogatási modulokkal és közösség fejlesztéssel, webszolgáltatásokkal való egyszerű integrációval és grafikus felhasználói felület alapú asztali alkalmazásokkal.


Nehézség: Kezdő

Szükséges készségek: Problémamegoldó készség, absztrakt gondolkodás

Platform: web, desktop

Népszerűség: Egyre nagyobb népszerűségnek örvend

Előnyök: Rugalmas, intuitívan olvasható, rengeteg elérhető oktatóanyag és dokumentáción található

Hátrányok: !!Nem a programozási alapokkal kezdődik!! (amelyről ismert, hogy túl sok fontos alapfogalmat von el)


Mire használják: web- és szoftverfejlesztés, adatelemzés, machine learning, dizájn

2023. aug. 21. 17:37
 8/20 A kérdező kommentje:
Autódidakta módon fekszek most rá kideriteni hogy hozzám melyik áll a legközelebb és úgy probálok magántanárt keresni akivel online módon el tudjuk kezdeni az alapokat, utána jöhet az akadémia... ezt mindenképp el szeretném kezdeni még ha 34 évesen "kicsit" későn is kezdek neki :)
2023. aug. 21. 17:41
 9/20 anonim ***** válasza:

"Az szerintem nem jó ha 1db programozási nyelvet tanulsz első pillanattól és csak azzal szórakozol, amíg el nem tudsz helyezkedni, szóval hiába akarsz pythonnal foglalkozni, nem biztos, hogy azt tanulnám a helyedben elsőnek."


Én ezzel nagyon nem értek egyet. Mindegy hogy Pythonnal, JavaScripttel, Javával, C#-al vagy C++-al kezdesz, a lényeg hogy ne kezdj bele mindenbe. Az alapokat bármelyik nyelvvel el lehet sajátítani, utána már sokkal egyszerűbb egy másik nyelvet tanulni.


Egyébként sokszor van olyan hogy valakit behívnak interjúra egy olyan stackkel ami neki nem a legerősebb, abban megmutatja mit tud, és ha a munkáltató látja benne a hajlandóságot hogy újdonságokat tanuljon meg rövid idő alatt, akkor úgy is felveszik. Én például Reactos tudással mentem el az első junior interjúmra. Az volt a feladat hogy az egér görgetésére tudjak zoomolni egy 4k képben. Megcsináltam, majd megkérdezték hogy hajlandó vagyok-e Angularral dolgozni a jövőben? Mondtam hogy igen, aztán felvettek 3 hónapos próbaidővel.

2023. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A Python nem rossz kezdésnek, de később ha tényleg érdekel a téma, én elkezdenék valamilyen "komolyabb" nyelvet is (az 5. válaszoló automata váltós hasonlata nagyon jó). Például C, C++, Rust, Java. Na persze ez attól is függ melyik irányzat érdekel jobban, de ezekkel kicsit jobban megérted a számítógép valódi működését, főleg a C-vel, ami nagyon sok másik nyelvnek adott inspirációt. Ez szerintem egy programozó számára mindig előnyös és ha beleunnál a Pythonba, ezekkel a nyelvekkel biztos nem fogsz mellé. (A Pythont például C-ben írták.) De persze ha téged a webfejlesztés érdekel, akkor a JavaScript, PHP hasznosabb számodra, de Java itt is használható backenden, na meg esetleg a Ruby is.


Hogy biztos munkát fogsz -e vele találni az kérdéses. Sok helyen elvárják a felsőfokú végezettséget és/vagy néhány éves releváns szakmai tapasztalatot. Juniorként sem 34 éveseket keresnek szerintem, de ne add fel, ha tényleg érdekel. Nem lehetetlen, de rengeteg tanulást igényel és persze előnyösebb ha több nyelvet is ismersz. És nem csak egy vagy több adott nyelv ismerete a fontos, hanem a számítógép működésének megértése, web működésének megértése ha ezt céloznád, illetve az ezekhez tartozó analitikus gondolkodásmód.

Sok sikert és kitartást!

2023. aug. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!