Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mernoki informatikus kepzes...

Mernoki informatikus kepzes miert fel evvel hosszabb mint a PTI?

Figyelt kérdés
Ennyivel jobb es tobb programozas van a mernokin?
2023. aug. 25. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Nem programozás van több. Benne van a nevében, hogy mérnök.

A programozó nem feltétlenül mérnök.

2023. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es a mernok miert mernok? Fel evtol?
2023. aug. 25. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Minden szak összeállítja a maga tananyagát.

A PTI erősen matekos, nincs villamossággal kapcsolatba hozható tárgy, a mérnökinfón meg van, ahogy van fizika is.

A mérnökinfón erősebb hangsúlyt kap a hardver és szoftver közötti kapcsolat.

A PTI is mérnököket képez, csak ez nem jelenik meg a névben.

A PTI elméletibb, a mérnökinfó gyakorlatibb.

2023. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Azért hosszabb az egyik, mert így akkreditálták. A gazdasági szakok között is van, amelyik 7 féléves, de nem azért, mert nehezebb vagy jobb lenne, mint a 6 félévesek. Hanem, “csak mert”.


Nincs különösebb oka.

2023. aug. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik egyetem mérnökinformatikus képzésére gondolsz, de úgy általában elmondható, hogy egy mérnöki képzés +1 féléve igazából gazdasági tárgyakkal van tele.

A példa kedvéért megnéztem a BME tantervét, 16 kredit "Gazdasági és humán ismeretek" + 4 testnevelés. Az a 20 kredit kb pont egy félév. Ilyenekkel nem szpattak minket ELTE PTI-n. Persze most utólag örülnék neki, mert akkor mehetnék gazdasági mesterre, de ez most más kérdés.


Szóval a +1 félévben semmivel nincs több szakmai anyag. Olyat is láttam már főleg gazdasági szakokon, hogy 1 félévet arra szánnak, hogy szakmai gyakorlaton vegyél részt és szakdogát írj. PTI-n ilyen sincs, oldd meg ahogy akarod, vagy nyugodtan halassz.


A PTI és a mérnökinfó közötti a legnagyobb különbség a szemlélet. Még ugyanannak a matematika tárgynak is teljesen más az oktatása, ha azt műszaki egyetemen oktatják mérnökhallgatóknak, vagy ha tudományegyetemen tanulod.

2023. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy PTI-s például nem fog összerakni egy elektronikai hálózatot mondjuk és mikrovezérlőt felprogramozni hozzá, hogy valamit csináljon, de egy mérnökinformatikus igen.
2023. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!