Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme ráfeküdni nagyon...

Van értelme ráfeküdni nagyon a python-ra?

Figyelt kérdés
Most kezdem a PTI szakot, és szeretnék egy fő nyelvet amihez majd igazán érteni fogok, és pythonból is érettségiztem, eddig eléggé komfortos számomra a nyelvi strukturája, érdemes lehet ezen a vonalon tovább haladni, és 3-4 év múlva is használható dolog lesz ez?
2023. aug. 28. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
A programozási nyelv csak egy eszköz. Neked kell tudni, hogy melyik terület érdekel informatikán belül, például ha a front-end fejlesztés akkor teljesen felesleges, ha pedig az adattudomány akkor nélkülözhetetlen. Viszont továbbra sem egy programozási nyelvre kell "nagyon ráfeküdni", hanem arra kell törekedni hogy az alapvető programozási szerkezetek, clean code, SOLID elvet, tervezési mintákat minél jobban megértsd és képes legyél egy adott felmerülő problémát ezen elvek alapján megoldani. Másfelől ha tudsz programozni akkor teljesen mindegy hogy milyen nyelvet használsz, sőt mióta ha normálisan képes vagy megfogalmazni a problémát olyan módon, hogy a különféle AI modellek értelmes megoldást köpjenek ki magukból azóta még kisebb a jelentősége, hogy milyen programozási nyelvet ismersz. A programozás alapkoncepcióját értsd meg minél magasabb szinten.
2023. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja de hát kell egy nyelv is amiben ezeket a dolgokat elmélyíthetem
2023. aug. 28. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

Én nem feküdnék a pyhtonra, nyakad köré csavarodik és megharap :D


Ha ezzel akarsz foglalkozni válaszd azt ami a legkeresettebb a szakmában.


Java , C

2023. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sima c-ben nincs is OO-elv nem?
2023. aug. 28. 20:32
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy #1 is írta, teljesen mindegy mivel kezded el, a lényeg, hogy tudj programozni, onnantól kezdve junior szint bármilyen nyelven 2-4 hét* tanulással megvan.


Én java-ra feküdtem rá egyetem elején, utána váltottam c++, majd az első munkám python (flask) backend volt (diák majd rendes munkahely 1 évig), ezek után pedig a security felé sodort az élet, ahol pythonban minden nap írok valami scriptet és C#-ban heti szinten fejlesztgetek.


Tudom még nehéz elhinni és én sem hittem el egyetem elején, de teljesen mindegy milyen nyelven tanulsz, csak alakulj ki a programozás, mint kézség és onnantól kezdve majd eldöntöd, hogy milyen nyelvvel mész junior pozira, mert egy hónap alatt bármilyeken felhúzod magad arra a szintre*.



* ez a 2-4 hét akkor igaz, ha egyetemen tényleg megtanulod amit kell, mert C/C++ felejtős a memória működésének magabiztos megértése nélkül.

2023. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy mondták felettem. A nyelv csak egy eszköz. Ha algoritmikus gondolkodás meg van, akkor a nyelv választása inkább környezeti feltétel lesz.


Pl. Python-t én nem választanám sebesség kritikus rendszerekhez, de Go nyelvet se oriási enterprise monolitikus rendszerhez. Java-t (SpringBoot-ot) nem választanék olyan microservice node-okhoz, ahol hirtelen kell reagálni, mikor hirtelen túl sok user jelenik meg és tűnik el.


Minden nyelvnek/keretrendszernek meg van az erőssége és gyengesége. Nem az a jó fejlesztő, aki csak egy koncepciót vagy nyelvet ismer és pá, mert minden problémára ugyanazt adja, még ha nem is optimális. Ahogy egyik ismerősöm fogalmazta meg: "ami nem megy ésszel, old meg erővel" :)


Én PHP-val kezdtem, egyetemen Java-t szetettem meg. Első munkahelyem PHP volt, majd Kotlin (szerver oldali) és újra Java.


Néha nyulok Python-hoz, ha sok JSON fájlokkal kell játszani/matekozni, meg otthon a Go nyelvvel játszok (kíványcsiságból).

2023. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Igen, érdemes, elég keresett nyelv.
2023. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem.


A python tipikusan az a nyelv, amit már területen okos emberek eszközként használnak.


Tehát ha te csupán programozás szempontjából akarnál pythont tanulni, akkor valószínűleg python backend pozik jönnének csak szóba neked, amiből rettenetesen kevés van az országban.


Szóval a te esetedben a pythont nem ajánlanám.

2023. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

"eléggé komfortos számomra a nyelvi strukturája"


Na ez itt a baj!

2023. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy mit gondolsz most, a PTI végére úgyis átértékelődik benned majd minden. Én ennyire a tanulás elején nem korlátoznám magam egy nyelvre, főleg nem a pythonra. Nagyon sok mindenre nem tanít meg, ami más nyelvnél elengedhetetlen készségszintű tudás lenne.
2023. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!