Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Info tanar szerint nagyon...

Info tanar szerint nagyon bonyolult megtanitani a szamitogepet szorozni?

Figyelt kérdés
Mert allitasa szerint az osszes letezo kimenetelt meg kell neki tanitani.
2023. szept. 16. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Aki ilyet állít, az nem infó tanár, hanem egy kretén.
2023. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

LOL

WTF?


Ez tanár? Akkor én számítástudományi szakprofesszor emeritus vagyok :D

2023. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen tudjuk. Aki nem ért hozzá, az tanítja. Ez különösen igaz középiskolai, vagy OKJ képzésekre...
2023. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom kizártnak, hogy a "kérdező" értett valamit félre alaposan.
2023. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még mechanikus szorzó gépeket is készítettek az 1800-as években. Nem egy bonyolult dolog. Az már bonyolultabb ha egy lépésben akarunk szorozni és nem sorozatos eltolással és összeadásokkal (kb. ugyanazzal a módszerrel, mint ahogy papíron ceruzával megtanultunk szorozni még ált. suliban). Ha ezt a szorzást egy lépésben akarjuk elvégezni valóban bonyolultabb (nem is tudom létezik-e ilyen szorzó áramkör, én egyszer 4 bitre elkezdtem felírni de nem jutottam a végére utána hagytam a francba).
2023. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

A szorzás nem egyéb, mint összeadások sora.

A digitális, kettes számrendszeren alapuló számítógépek meg, hogy, hogy nem, programozható összeadógépek.

Az olcsóbbak nem képesek -natívan- szorzási művelet végzésre (csak programozva), a drágábbak már igen. Ehhez speciális szorzó áramköröket (Dadda, Wallace) fejlesztettek ki.

2023. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy számítógépet nem "tanítanak" szorozni, hanem úgy építik a processzor ALU-jában az áramköröket, hogy az két adott bemenetre a kettő szorzatát adja kimenetre. Ebben semmi tanítás nincs.
2023. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy tényleg már ennyire válságban van az oktatás, hogy olyanokat is betesznek technikai tárgyakat oktatni, akik agyban a 4 általános környékén vannak, vagy a kérdező értett félre valamit nagyon.


1. A klasszikus értelemben vett számítógépeket nem "tanítják", hanem programozzák. Oké, a gépi tannulás (amit tévesen mesterséges intelligenciának szokás nevezni) tényleg betanító minták segítségével történik, de .... azért normális körülmények között egy szorzást, ami remekül elgoritmizálható, nem az MI-re fognak bízni, és nem hinném, hogy a neurális hálók volt a téma az órán.

2. A szorzás pedig egyáltalán nem bonyolult művelet. Már a 30-40 évvel ezelőtti procik is ismerték, sőt, még az osztást is, ami azért csöppet nagyobb falat. Amivel talán egy ideig probléma volt, azok a lebegőpontos számok, bár ez is csak részben igaz: ugyanis szoftveresen ez is megoldható volt, másrészt meg már kb. 30 éve a számítógépeink része az FPU. (Enélkül pedig a többi lebegőpontos műveletet is szoftveresen kellett implementálni, nem csak a szorzást.)

Amivel tényleg meggyűlhet a gépek baja, az például az irracionális kifejezések, vagy az egyéb matematikai struktúrák (pl. komplex számok, vektorok, mátrixok) szorzása. De ez sem megoldhatatlan, bár a procik alapból tényleg nem tudják (sz.v.sz. felesleges is lenne), szükség esetén az adott célszoftverekben (pl. számítógépes algevrai rendszerekben) szoftveresen ezeket is már jó ideje megvalósították.


Szóval tényleg nem tudom, hogy most melyikőtök mondott vagy hallott hülyeséget, de ez így nettó butaság.


Az, hogy "az osszes letezo kimenetelt meg kell neki tanitani", szintén baromság. Ezért léteznek az algoritmusok. A módszert kell beprogramozni, ami alapján tetszőleges számon el tudja azt végezni.

2023. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!