Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most hogy megszunik mackre a...

Most hogy megszunik mackre a vs code hogy lehet fejleszteni c-ben?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ugy, hogy mas IDE-t hasznalsz.
2023. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
2023. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem szűnik meg, sőt.
2023. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
? Xd
2023. szept. 28. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Tonnányi IDE van Mac-re C-hez. Code::Blocks, CLion, Eclipse, Netbeans, Codelite...
2023. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem szűnik meg baromállatok.
2023. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

A Visual Studio Code (VS Code)

[link]

nem szűnik meg MacOS platformra, mivel az egy multiplatform, ingyenes, nyílt forrású

[link]

kódszerkesztő (aminek telemetriától megszabadított változata a VSCodium: [link] ), ami C-nyelvre is használható megfelelő fordítóval (például clang, gcc, llvm).


Ami megszűnik, az a Visual Studio for Mac:

- [link]

- [link]

van helyette csomó más lehetőség - a már említett VS Code/VSCodium, Eclipse, Netbeans, CodeLite, XCode, CLion,...

2023. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Azért a Microsoft marketingesei is megérdemelnének egy izmos nagy szájbarúgást, amiért sikerült összemosni két tök különböző termék nevét. Értem én, hogy a Visual Studio egy nagy márkanév, de mi a lóbránerért kellett az egyébként elég sok tekintetben Atom-copy szerkesztőjüknek is ugyanezt a nevet adni? Ami után a rövidség miatt persze sok szakmabeli is csak "Visual Studio"-nak hívja a VS Code-ot, nem kis félreértéseket generálva.


A kérdésre reagálva pedig: akármilyen kódszerkesztőben.

Egyrészt: attól, hogy megszűnik, a jelenlegi verziók még jó ideig használhatóak. Persze, idővel elavulnak, de ez azért nem 1-2 hónap. ;-)

Ha fordító kell, arra ott van pl. a GCC. Vagy a clang, ami ezen írás szerint alapból beépített fordító:

[link]

Kódszerkesztőkből meg annyi van, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Nekem a kedvencem a Sublime Text, ami macekre is elérhető. Meg ahogy #7 is említette, van még egy halom más alternatíva. Én eddig sem használtam a VS Code-ot, mégsem okozott gondot c fájlokat fordítani. (Szubjektív vélemény, de nekem egyáltalán nem szimpatikus, a már említett Sublime Text, vagy puritánabb környezetben a Nano sokkal szimpatikusabb.)

2023. szept. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

#8


A Sublime tényleg nagyon jó program, sebesség és erőforráshasználat tekintetében köröket ver a VS Code-ra. Igencsak meglátszik, hogy melyiket írták C++-ban, és melyiket gagyi Electronos Javascriptben.

A Nano, illetve a Vim is jó, ha pl. SSH-n keresztül kell szerkeszteni valamit, de a Geany vagy a Kate is használható mindhárom operációs rendszeren. Bár igaz, hogy bővíthetőség szempontjából ezek mind elmaradnak a VS Code mögött, és egyik sem IDE, csak kódszerkesztő, de ha nincsen szükség a IDE komolyabb funkcióira, akkor teljesen jó választás lehet ezek közül a kódszerkesztők közül valamelyik.

2023. szept. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

8:

Hát nem tudom, nekem sosem sikerült összekeverni a kettőt, és olyat sem hallottam, hogy valaki azt mondta volna a VS Code-ra, hogy Visual Studio. Ugyanakkor biztosan használt marketingként a név, mivel a Visual Studio nagyon régóta van a köztudarban.


A VS Code amúgy nem a Sublime Text, Notepad++ meg hasonlók alternatívája, hanem az összetett, univerzális IDE-k alternatívája, mint pl. Eclipse.

2023. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!